Nuspręsta, kad bus statomi 4 branduoliniai reaktoriai, kurių bendras galingumas bus 6 milijonai kW, įrengti pažangiausi to meto sovietiniai reaktoriai. Iš pradžių statybos vyko lėtai ir tik 1977 m. prasidėjo realesni darbai. 1983 m. pabaigoje pradėjo veikti pirmasis atominis reaktorius. Įdomu tai, kad jis netrukus buvo sustabdytas dėl gedimo, iš viso 1983-87 m. reaktorius buvo sustabdytas 48 kartus, 12 kartų kilo gaisrai. Tam įtakos turėjo ir tai, kad elektrinė buvo paleista neįdiegus visų saugumo priemonių. Vien 1986 m. 50 kartų prasiveržė radiacija, viršijusi saugias normas. 1987 m. pradėjo veikti antrasis reaktorius.
Visuomenėje statybos buvo sutiktos įvairiai - dalis mokslininkų baiminosi dėl radioktyvių atliekų laidojimo Lietuvoje, tačiau SSRS vadovybė į šiuos nuogastavimus neatsižvelgė. Po Černobilio elektrinės avarijos (turėjusiusios tokius pačius reaktorius, kaip ir Ignalina) nutarta atsisakyta planų paleisti 4-ąjį reaktorių, po kurio laiko - ir 3-ajį. Ruošiantis Lietuvos stojimui į Europos Sąjungą, šalis įsipareigojo sustabdyti pirmąjį elektrinės reaktorių iki 2005 m. 2009 m. pabaigoje sustabdytas ir antrasis reaktorius.
Besirengiant galutinai sustabdyti Ignalinos atominę elektrinę, Lietuvos Respublikos Seimas 2007 m., birželio 28 d., priėmė Atominės elektrinės įstatymą. 2012 m., spalio 14 d., Lietuvoje surengtas patariamasis referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje. 62.68% balsavusių nepritarė Visagino AE statybai. Ignalinos atominės elektrinės pastatymas tampriai susijęs su Visagino miesto raida. 1975 m. dabartinio miesto teritorijoje pradėta statyti atominės elektrinės darbuotojų gyvenvietė. 1994 m. gyvenvietei suteiktas miesto vardas. Visaginas yra jauniausias Lietuvos miestas.
Įdomu, kad Visagino gyvenvietė 1975-1992 m. buvo vadinama Sniečkumi (Lietuvos komunistų partijos pirmojo sekretoriaus Antano Sniečkaus garbei). Taip pat buvo apsvarstyti kiti variantai: Broluva (analogija į Bratskų hidroelektrinę Sibire), Tarybiškės (analogija į Sovetską).
Daugiau sužinoti apie svarbiausius šimtmečio įvykius ir atiduoti savo balsą galite ČIA!