„Mūsų nuomone, Rusija privalo atgal priimti tuos žmones, kuriuos mes sugrąžiname į Rusiją“, – sakė Teisingumo ministerijos valstybės sekretorius Joranas Kallmyras naujienų agentūrai AFP.
Apie kokį prieglobsčio prašytojų skaičių kalbama J.Kallmyras neatskleidė.
Nuo metų pradžios į Norvegiją, kuri priklauso laisvo judėjimo Šengeno zonai, nors ir nėra Europos Sąjungos narė, per Rusiją atvyko maždaug 4 tūkst. prieglobsčio prašytojų.
Pernai tokių Rusijos ir Norvegijos sieną kirtusių pabėgėlių buvo tik 10.
Norvegija negavo jokio „patenkinamo“ pasiaiškinimo iš Rusijos, kodėl taip išaugo į ją atvykstančių migrantų skaičius, kai kaimyninė Suomija beveik nesulaukia per Rusiją į ją atvykstančių migrantų.
Praėjusią savaitę Norvegija paskelbė, kad pradės grąžinti į Rusiją tuos prieglobsčio prašytojus, kurie turi leidimus joje gyventi, ir nesvarstys jų prieglobsčio prašymų, kadangi Rusija jiems yra saugi šalis.
K.Kallmyras neatsakė, ar atgal į Norvegiją sugrąžinami prieglobsčio prašytojai turi leidimą gyventi Rusijoje.
„Mes tęsime dialogą su Rusijos vyriausybe ir tikėkimės, kad rasime bendrą sutarimą“, – pareiškė jis.
Į Norvegiją sugrąžinami prieglobsčio prašytojai yra laikomi policijos areštinėse ir bus vėl sugrąžinti Rusijai, pridūrė J.Kallmyras.
Šalia Norvegijos sienos atsirado tikros dviračių „kapinės“. Rusai neleidžia pėsčiomis kirsti sienos, o norvegai – vežti migrantų automobiliu, nes laiko tai prekybą žmonėmis. Todėl migrantams „paskutinius du kilometrus“ tenka įveikti netoliese įsigytais dviračiais.