vaiko išlaikymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaiko išlaikymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaiko išlaikymas“.
Vaikų išlaikymas: štai kokiais atvejais alimentus mokės abu tėvai
Daugeliui įprasta, kad, tėvams išsiskyrus, alimentus moka tik vienas iš jų, kadangi kitas prisideda vaiko auklėjimu ir priežiūra. Vis tik čia, kaip ir visur, gali būti išimčių.
Vienas vyriškis socialiniame tinkle „Facebook“ papasakojo, kad išsiskyręs su žmona visą laiką tvarkingai mokėjo vaiko išlaikymą.
Liucija Jankoitė. Kaip sutarti dėl vaiko išlaikymo be teismo ir antstolių įsikišimo
Lietuvos civilinis kodeksas numato, kad mama ir tėtis turi vienodas teises ir pareigas savo vaikams, įskaitant ir pareigą išlaikyti savo vaiką iki pilnametystės ar emancipacijos. Nesvarbu, ar vaikas gimė susituokusiems asmenims, ar ne, jie privalo prisidėti prie vaiko išlaikymo.
Įtakos neturi ir tai, su kuriuo iš tėvų yra nustatyta vaiko gyvenamoji vieta.
Nenustebkite, jei susitarus su buvusiu sutuoktiniu pasibels antstoliai: pataria to nedaryti
Skyrybų atveju dėl vaiko išlaikymo sprendžia teismas. Tačiau būna tėvų, kurie sugalvoja nepaisyti teismo sprendimo ir tarpusavyje pasirašo susitarimus dėl, pavyzdžiui, mažesnių alimentų. Vis tik kyla klausimas, ar tokios tarpusavio sutartys iš tiesų galioja.
Viena moteris socialinio tinklo „Facebook“ grupėje anonimiškai papasakojo, kad vyrui buvo priteisti alimentai, bet ji buvo sutarusi ir pasirašiusi ant lapo sutikimą, kad jis mokės mažiau ir ne nuo priteisimo dienos, o nuo kitų metų.
Daugelis to nežino: štai kada mokėsite už tėvų išlaikymą, net jei vaikystėje jumis nesirūpino
Tėvai vaikus išlaikyti privalo, o patys sulaukę nedarbingumo ar neturėdami pakankamai pinigų pragyventi turi teisę prašyti vaikų, kad šie finansiškai padėtų. Tačiau iš savo atžalos išlaikymą senatvėje gali prisiteisti ir tie tėvai ar motinos, kurie nepilnamečio vaiko neišlaikė.
Anot teisininkų, dėl išlaikymo vaikai ir tėvai gali susitarti tarpusavyje. Jei nepavyksta, galima kreiptis į teismą, kuris vertina kiekvieno finansinę padėti, tarpusavio santykius ir kt.
Moterys reikalauja vyrų išlaikyti vaikus, nors pačios nemoka alimentų kitiems savo vaikams
Vaiko išlaikymas yra abiejų tėvų atsakomybė, tačiau nemaža dalis lietuvių savo atžaloms nemoka alimentų, o jų skolos – išieškomos antstolių.
Dalis piktinasi, kad dėl infliacijos turi mokėti didesnę vaiko išlaikymo išmoką, nei buvo priteista.
Yra ir tokių tėvų, iš kurių alimentų reikalauja 4 skirtingos moterys, nors pačios nemoka išlaikymo kitiems savo vaikams.
Būna ir tokių, kurie vietoje oficialių alimentų vaikams duoda grynųjų ar vežasi atostogų.
Vaikui išlaikyti – 633 eurai per mėnesį: kiek tėvai ir motinos turi mokėti po skyrybų?
169 mln. eurų – tokią sumą alimentų šiuo metu skolingi yra tėvai Lietuvoje. Dalis jų vaiko išlaikymo nemoka, nes tiesiog nenori, kiti gyvena užsienyje, dar kiti neturi pajamų. Dalį tėvų išgąsdina ir prievolė mokėti didesnius alimentus, nei nustatė teismas, tačiau, anot specialistų, vaikų išlaikymo sumos didėja ir didės natūraliai dėl infliacijos.
Mamos piktinasi per mažais alimentais ir skaičiuoja, kiek iš tikrųjų kainuoja išlaikyti vaiką: 200 eurų per mažai
Vienišoms mamoms dėl vaikų išlaikymo dažnai tenka teistis alimentus. Moterys skundžiasi, kad ne visi vyrai nori išlaikyti savo vaikus. O tie, kurie moka alimentus, nesutinka jų indeksuoti, t. y. didinti, todėl prašo moterų pateikti ataskaitas, kam jos išleidžia pinigus. Anot vieno banko tyrimo, išlaidoms vienam vaikui per metus gali siekti iki 200 tūkst. eurų.
Mokantiems alimentus teks labiau patuštinti kišenes: už vaikus turės mokėti penktadaliu daugiau pinigų
Sakoma, kad vaikai yra didžiausias turtas. Daugelis su tuo gal ir sutinka, tačiau po skyrybų kai kurie tėvai vengia mokėti pinigus savo pačių vaikų išlaikymui. Kita vertus, ne visi suaugusieji išlaiko savo tėvus, nors irgi privalo tai daryti. Kaip ten bebūtų, nuo šio vasario tiek vieni, tiek kiti tam turės skirti penktadaliu daugiau pinigų.
Pernai Lietuvoje registruota 15,6 tūkst. santuokų ir 7,1 tūkst. ištuokų, rodo Valstybės duomenų agentūros duomenys.
24-erių Violeta reikalauja, kad mama mokėtų jai 180 eurų per mėnesį: „Jai suknelėm trūksta“
Turbūt Dalia niekada nesitikėjo, kad jai teks minti teismo slenkstį, o tuo labiau – kad ją ten stums jos dukra Violeta (vardas pakeistas – red. past.). Niekur nedirbanti 24-erių mergina siekia prisiteisti iš mamos po 180 eurų per mėnesį jos poreikių tenkinimui. Tiesa, darbo neturi ir pati Dalia, nes slaugo neįgalų vyrą. Aiškintis, kokia juoda katė perbėgo šios šeimos gyvenime, nuvyko laidos „Prieš srovę“ komanda.
Teismo nuosprendis: reikalavimas gyventi Lietuvoje norint gauti vaiko išlaikymą prieštarauja Konstitucijai
Įstatymuose įtvirtintas reikalavimas nuolat gyventi Lietuvoje, norint gauti išmoką iš valstybinio Vaikų išlaikymo fondo, prieštarauja Konstitucijai, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).
Teismas tai konstatavo įvertinęs Vaikų išlaikymo išmokų įstatyme nustatytas sąlygas, kad pareiškėjas turi gyventi Lietuvoje, taip pat, kad pareiškėjui išvykus iš Lietuvos galima nutraukti vaiko išlaikymo išmokų mokėjimą.
REKLAMA
REKLAMA
Išplūdo keiksmais televizijos eteryje: netiki, kad vaikas jo ir prašo DNR testo
Kristina – daugiavaikė penkių vaikų motina. Visgi paskutinio vaiko gimimas kaip reikiant sujaukė jos gyvenimą. Moteris pasakoja, kad užmezgusi naujus santykius su Ramūnu tikėjo, kad šis jos kitiems keturiems vaikams bus geras, nes iki tol vyras buvo švelnus ir rūpestingas. Visgi porai gimęs judviejų vaikas viską apvertė aukštyn kojomis. Kas nutiko, kad Ramūnas nebetiki esąs biologiniu vaiko tėvu ir prašo mergytei atlikti DNR tėvystės testą? „Jis patikėjo daugiau pletkais, negu manimi.
Jauno vyro kova dėl dukros: prarado po dviejų metų apsireiškus motinai
Vaido gyvenimo istorija neeilinė ir skaudi. Įsimylėjęs žavią kaunietę Astą vyras manė susikūręs svajonių gyvenimą. Gimė dukrytė ir netrukus šeimoje įvyko tai, ko niekas nesitikėjo. Vaido teigimu, jį sugyventinė paliko kartu su mažyle. Vaidas teigia, kad per tą laiką motina vaiko beveik nelankė, tačiau po pusantrų metų grįžo ir sykį aptikusį vyrą girtą iškvietė Vaiko teisių tarnybos specialistus. Po šio įvykio Asta susigrąžino dukrą.
Gražulio ir Birutės susitaikymas žlugo – pora vėl svaidosi kaltinimais
Prieš gerą mėnesį Lietuvos žmonės stebėjo, kaip seimo narys Petras Gražulis nešinas gėlėmis ir dovanomis keliauja atsiprašyti savo vaiko motinos Birutės. Vyras ne kartą aplankė dukrelę ir visi patikėjo, kad pora susitaikė, kaltinimai vienas kitam liovėsi, viskas nurimo... Deja, neilgam. Pora vėl vaidijasi, Birutė plėšo Petro dovanotus žaislus ir lieja nuoskaudas savo Facebook‘o paskyroje.
Nuo 2018 m. išmokas vaiko išlaikymui mokės „Sodra“
Nuo 2018 m. sausio 1 d. vaiko išlaikymo išmokas skirs, mokės ir išmokėtas sumas iš skolininkų išieškos „Sodra“. Iki šiol šias išmokas skyrė ir mokėjo Vaikų išlaikymo fondo administracija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Vaiko išlaikymo išmoka mokama iš valstybės lėšų, kai vaikas negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto vienam iš tėvų arba abiems tėvams.
Drąsi motinos kalba, kuri sugėdintų bet kurį tėvą! Neturėjo, kur dėti akių
Prieš trejus metus Laima išvijo savo vyrą iš namų. Gimus dukrai Artūras ne tik kad neieškojo darbo, bet ir išleido savo reikmėms visą motinystės išmoką. Moteris tuomet iškėlė Artūrui ultimatumą – arba eina dirbti, arba nešdinasi iš namų. Per trejus metus vyras nė karto nemokėjo alimentų ir teigia, kad šiuo metu gyvena gatvėje. Jį taip pat smaugia skolos ir antstoliai, todėl negali susirasti oficialaus darbo.
Žurnalistinis detektyvas: ieškomi nuo alimentų mokėjimo besislapstantys vyrai
Trijų vaikų mama Aistė (vardas pakeistas, tikrasis redakcijai žinomas – aut. past.), šiuo metu gyvenanti Anglijoje, kreipėsi į balsas.lt redakciją su prašymu surasti jos paskutinio vaiko tėvą, kuris ją paliko dar tuomet, kai ji laukėsi. Moteris pasakojo, kad vyras tiesiog ėmė ir išėjo, kai ji buvo 8-tą mėnesį nėščia. Vėliau jis dingo, į moters prašymus prisidėti prie vaiko išlaikymo neatsiliepė.
Vienišų motinų vargai: nėra tėvo – nebus ir kompensacijų už šildymą
Moterys, nereikalaujančios pinigų vaikams išlaikyti iš jų tėvų, gauna tik labai apkarpytą valstybės paramą.
Ne už kalnų spalis, kai savivaldybėse bus pradėti priiminėti prašymai kompensacijoms už šildymą. Be kitų teisę į kompensacijas įrodančių dokumentų, vienos vaikus auginančios motinos privalo pateikti ir duomenis apie vaiko ar vaikų tėvą ir įrodymus, jog kreiptasi į teismą ir siekta priteisti pinigų vaikams išlaikyti.
Duona ne iš tėvo rankų: kiek tėvų Lietuvoje savo vaikams nemoka alimentų?
Tūkstančiams šalies vaikų tėvai neatveria piniginės ir visiškai neprisideda prie savo atžalų išlaikymo.
Per pirmąjį šių metų pusmetį prie 21 tūkstančio 519 šalies vaikų išlaikymo prisidėjo ne jų tėvai (ar – rečiau – ir motinos), o Vaikų išlaikymo fondas. Vienam iš tėvų iš kito prisiteisus alimentus, bet vis tiek jų nė lito negaunant, išlaikyti vaikus padeda valstybė.
Alimentų nemokančių tėvų vardai bus skelbiami internete
Tūkstančiai savo tėvišką pareigą pamiršusių ir vaikus vengiančių išlaikyti tėvų netrukus gali atsidurti viešame skolininkų sąraše. Dėl alimentų savo atžaloms nenorinčiųjų mokėti Vaikų išlaikymo fondas (VIF) ketina ne tik kreiptis į teismus.
Skelbs internete
Laikinai VIF administracijos direktoriaus pareigas einanti Ina Skubilovienė patvirtino, kad ateityje numatoma visų skolininkų sąrašą skelbti įstaigos interneto svetainėje.