linas slušnys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „linas slušnys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „linas slušnys“.
Prakalbo, ar reikėtų sankcijų vaikų neskiepijantiems tėvams: „Tai yra nusikaltimas“
Šiemet stebint nematytą sergamumo kokliušu protrūkį ir jau daugiau nei dešimtmetį mažėjant bendroms vaikų skiepijimo apimtims politikai prabilo ir apie tai, ar nereikėtų tėvams, kurie neskiepija vaikų, taikyti griežtesnes priemones.
Seimo Sveikatos reikalų komitete (SRK) pristačius naujausią informaciją dėl vaikų sergamumo infekcinėmis ligomis Lietuvoje konservatorius Linas Slušnys ėmė svarstyti, ar nepribrendo laikas tam tikroms sankcijoms tėvams.
DIENOS PJŪVIS. Klaipėdoje ryžtingai pakeltos medikų algos – ligoninė ties bankrotu: kaip išlipti iš finansinės duobės?
Atmosfera ne taip seniai įsteigtoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) kaip reikiant įkaitusi. Jos vadovas Audrius Šimaitis teigia, kad nesulaukusi papildomos milijoninės injekcijos įstaiga jau kitąmet gali tapti nemoki. Darbuotojai perpykę, kad sujungus kelias ligonines neskubama suvienodinti algas. Politikai tuo metu kraipo galvomis, ar pinigai įstaigoje išties tinkamai valdomi.
Minint Vaiko dieną, politikai atkreipia dėmesį į neformaliojo ugdymo finansavimo problemas
Gegužės trečiąjį penktadienį pirmą kartą Lietuvoje minint Vaiko dieną, politikai atkreipia dėmesį į neformalųjį švietimą ir jo finansavimo problemas. Šia proga surengtoje konferencijoje Psichikos sveikatos pakomitečio pirmininkas Linas Slušnys sakė, kad vaikų neformalusis švietimas yra raktinis veiksmas, norint užkirsti kelią žalingiems įpročiams.
„Šiandien turime grėsmes dėl masiškai plintančių žalingų įpročių tarp mokinių.
Nesulaukęs palaikymo Veryga neslėpė nusivylimo: „Šį kartą gydytojai apgynė elektronines cigaretes“
Seimui nepritarus iniciatyvai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse su gydytojo receptu, šių pataisų vienas teikėjų „valstietis“ Aurelijus Veryga apgailestavo, kad šį kartą gydytojai esą „apgynė elektronines cigaretes“.
„Noriu „padėkoti“ Seimo Sveikatos reikalų komitete dalyvavusiems ir prieš elektroninių cigarečių prekybos draudimą kalbėjusiems medikams. Kokia likimo ironija. Prieš kelis dešimtmečius gydytojai buvo naudojami tabako reklamose.
Tai būtų nauja audra sveikatos sistemoje: siūlo nustoti kalbėti apie nemokamą mediciną
Ilgomis eilėmis nepatenkintiems gyventojams vis dažniau už sveikatos paslaugas nemažus pinigus tenka susimokėti iš savo kišenės. Nors daug kas paburnoja, kad ir taip moka mokesčius, o paslaugos negauna, politikai ir medikai atkerta, jog laikas nustoti kalbėti apie nemokamą mediciną. Dar daugiau – svarstoma, kokie galėtų būti nauji paslaugų apmokėjimo modeliai.
Viskas su sveikatos sistema – tik blogyn? Pateikė naujų minčių, kaip vaduotis iš eilių ir medikų trūkumo
Balandžio pradžioje minint Pasaulinę sveikatos dieną medikų lūpose optimizmo mažai – sveikatos sistema finansuojama per mažai, geresnėmis darbo sąlygomis ir didesniais atlyginimais viliojami jauni specialistai dairosi į užsienį. Pacientai gi skundžiasi ilgomis eilėmis pas gydytojus. Kita vertus, vis tik patys pasitikrinti profilaktiškai, kas padėtų išvengti ligų, neskuba.
Konstatuojama, kad mūsų sveikatos apsaugos sistema kol kas nepajėgi finansuoti visų, kuriems reikia paslaugų.
Medikai pratrūko dėl nepakeliamų sąlygų ir smurto darbe: „Pacientas gali spardyti duris, o tu – surištomis rankomis“
Perdegimas ir nepakeliama psichoemocinė atmosfera įstaigose, nevaldomi agresyvūs pacientai, emocinis smurtas – ne vienus metus medikų bendruomenės linksniuojamos problemos. Dalis medikų, neatlaikę spaudimo, palieka darbus, kai kurie – net nusižudo. Nors Sveikatos apsaugos ministerija lenkia pirštus, ką daro situacijai keisti, realių pokyčių pasigendama.
Konstatuojama, kad vis daugiau medikų savo noru pasirinktame profesiniame kelyje dirbant kasdienį darbą ima jaustis lyg temptų Sizifo akmenį.
Seimas nutarė: elektroninių cigarečių perpardavėjams grės baudos ir prekių atėmimas
Elektroninių cigarečių ir pildyklių perpardavėjams grės baudos ir prekių konfiskavimas, nutarė Seimas.
Šeštadienį 96 parlamentarams balsavus už ir vienam susilaikius priimtos atitinkamos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos.
„Iki šiol elektronines cigaretes, jų talpykles galėjo pardavinėti bet kas ir nelabai galėjome sugaudyti, ypač kai vaikai dalijasi vieni su kitais. Pagaliau bus sureguliuotos ir elektroninių cigarečių pardavimo taisyklės šituo įstatymu.
Seimas per baudas mėgins pažaboti elektroninių cigarečių prekybą tarp nepilnamečių
Parlamentarai šeštadienį planuoja padidinti baudas už rūkalų pardavimą nepilnamečiams ir jas įvesti elektroninių cigarečių bei jų pildyklių perpadavėjams.
„Tikimės uždėti apynasrį elektroninių cigarečių pardavėjams, kurie prekiauja mokyklose, per socialinius tinklus, taip pat ir tai darantiems nepilnamečiams“, – BNS sakė Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos narys Linas Slušnys.
Beveik niekas nežino, bet tai tikrovė: už įžeidimus prieš mokytojus – bauda iki 300 eurų
Šiuo metu Lietuvoje gali būti skiriamos baudos už pedagogų garbės ir orumo pažeminimą nuo 50 iki 300 eurų. Tokią baudą gali paskirti arba policija, arba savivaldybės administracijos darbuotojas.
Į tai dėmesį atkreipė premjerės Ingridos Šimonytės patarėja švietimo klausimais Aistė Kairienė, ketvirtadienį dalyvavusi Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos surengtoje diskusijoje apie smurtą prieš mokytojųs iš mokinių arba jų tėvų.
REKLAMA
REKLAMA
Slušnys siūlosi nemokamai vesti Gyvenimo įgūdžių pamokas: nori padėti „sunkiu mokykloms momentu“
Penktadienį keliams tūkstančiams Lietuvos mokytojų pradėjus streiką dėl nepakankamų atlyginimų, Seimo narys, konservatorius Linas Slušnys socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė sunkiu momentu mokykloms galintis be atlygio padėti.
Jis nurodė galintis mokyklose vesti įvairias pamokas, įskaitant ir Gyvenimo įgūdžių programą.
„Man rūpi vaikai.
Jeigu Vilniuje reiktų savanoriškos pagalbos mokytojų streiko metu, mielai per savaitę skirčiau kokias 4-5 val.
Daiva Šukytė atkirto pasipiktinusiems „Gyvenimo įgūdžių“ programa: „Žmonės nesupranta, ką jie skaito“
Pastarosiomis savaitėmis itin daug diskusijų susilaukė šiemet mokyklose startuojanti „Gyvenimo įgūdžių“ programa. Reformos kritikai teigia, kad programa nėra reikalinga, mokytojai nėra tinkamai pasirengę – reikalauja kuo greičiau ją stabdyti.
Viena iš programos rengėjų Daiva Šukytė taip pat teikia konsultacines paslaugas mokykloms, siekiant pasiruošti dėstyti jos sudarytą programą. Ji sutiko portalui tv3.lt atsakyti į dažnai kylančius klausimus.
Slušnys apie opozicijos užmojį dėl jo veiklos kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją: čia yra kvailumo viršūnė
Konservatorius Linas Slušnys sako neigiamai vertinantis 23 opozicijos narių pasirašytą kreipimąsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl jo pagalbos žmonai jos veikloje.
Valdančiųjų oponentų teigimu, L. Slušnys galimai padėjo savo žmonai mokyklose platinti vadovėlius, kuriuos išleido šeimos verslas. Dėl šių įtarimų kreiptasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu nustatyti, ar Seimo konservatorių atstovas nepažeidė politikų elgesio principų.
Opozicija įtaria, kad Slušnys įsitraukė į su Seimo nario statusu nesuderinamą veiklą: padėjo žmonai platinti vadovėlius
Opozicija įtaria, kad valdančiųjų konservatorių frakcijai priklausantis Linas Slušnys vykdė su Seimo nario statusu nesuderinamą veiklą. Valdančiųjų oponentų teigimu, L. Slušnys galimai padėjo savo žmonai mokyklose platinti vadovėlius, kuriuos išleido šeimos verslas. Dėl šių įtarimų kreiptasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu nustatyti, ar Seimo konservatorių atstovas nepažeidė politikų elgesio principų.
DIENOS PJŪVIS. Veryga prieš Slušnį – nesutarimai dėl gyvenimo įgūdžių programos viršijo normas
Daug aistrų ir diskusijų sukėlusi „Gyvenimo įgūdžių“ programa moksleiviams, kai kuriems pedagogams ir politikams bado akis ir dėl sąsajų su konservatorių partija. Konkrečiau – su Seimo nario Lino Slušnio šeimos verslu. Paaiškėjo, kad pačią programą ir jos rekomendacijas rengė jo žmona. Dėl to Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) inicijuoja peticiją, kuria ragina stabdyti šį rudenį mokyklose startavusią gyvenimo įgūdžių programą.
Vadovėlius „Gyvenimo įgūdžių“ pamokai kuria ir Lino Slušnio žmona – juos vežioja pats parlamentaras
Daug aistrų ir diskusijų sukėlusi „Gyvenimo įgūdžių“ programa moksleiviams, kai kuriems pedagogams ir politikams bado akis ir dėl sąsajų su konservatorių partija. Konkrečiau – su Seimo nario Lino Slušnio šeimos verslu. Paaiškėjo, kad pačią programą ir jos rekomendacijas rengė jo žmona.
L. Slušnys su žmona parengė ir knygas bei pratybas, kurias pardavinėja mokykloms – dėžes į jas vežioja pats parlamentaras.
Gražulis rėkė Seimo salėje: „Velnio išperos jūs!“
Dėl galimo balsavimo už kitą Seimo narį kone už rankos pričiuptas Petras Gražulis ir dar kartą gali išsisukti nuo atsakomybės. Seimas pradėjo apkaltos Gražuliui procedūrą, bet iš karto susidūrė su sunkumais.
Nors valdantieji planavo viską sutvarkyti vienu prisėdimu, pavyko įveikti vos vieną iš 6 būtinų stadijų parlamente.
Problemų dėl Gražulio balsavimo už Jonauską kilo ir Palioniui: „Jis savo parodymais melavo“
Petrui Gražuliui vėl rimtai pakvipo apkalta. Su teismo ekspertais ištyrusi vaizdo medžiagą, kurioje matyti, kad Gražulis galimai balsavo už savo salės kaimyną Liną Jonauską, specialioji Seimo komisija nusprendė, kad pagrindas pradėti apkaltą yra.
Gražulis tai vadina politiniu susidorojimu ir neatsimena, spaudė mygtuką, ar ne. O detektyvas tuo nesibaigia. Komisija apkaltino Andrių Palionį galimai davus melagingus parodymus ir skundžia jį prokurorams.
Merkinėje provokacijų buvo ir anksčiau: muziejuje lankėsi įtartini asmenys
Naktį Varėnos rajone, Merkinėje, nežinomi vandalai išniekino partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklą. Apipylė jį baltais dažais, skirtais automobiliams dažyti. Netametama, kad tai prorusiškų veikėjų provokacija prieš gegužės – 9-ąją, tarybinės armijos pergalės prieš Vokietiją šventę, švenčiamą Putino Rusijoje.
Kad Merkinės centre stovintį paminklą partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui kažkas apliejo dažais – pastebėta ryte.
Gražulio apkaltos komisijos darbas pratęstas iki gegužės 17 dienos
Seimo nario Petro Gražulio apkaltos komisijos darbas pratęstas iki gegužės 17 dienos, taip pat pakeistos dvi jos narės.
„Paprašyta atlikti vaizdo įrašo ekspertizę, prašome pratęsti komisijos darbą iki gegužės 17 dienos, kad būtų galima atlikti tyrimą ir pateikti išvadą Seimui“, – sakė komisijos pirmininkas konservatorius Linas Slušnys.
Už tai, kad komisijos darbas būtų pratęstas ir pakoreguota jos sudėtis, antradienį balsavo 67 Seimo nariai, prieš buvo 12 ir susilaikė 45 parlamentarai.
Slušnys: man gėda, kad patikėjau Nausėda
Parlamentaras Linas Slušnys gailisi prisidėjęs prie Gitano Nausėdos rinkimų komandos. Anot jo, pastarųjų savaičių įvykiai parodė, kad galios pozicija prezidentui „susuko galvą“, o jo deklaruojamos vertybės neatitinka realybės.
Apie tai jis trečiadienį parašė savo „Facebook“ paskyroje.
„Ką čia slėpti, jaučiuosi šiek kaltas, kad praeituose prezidento rinkimuose buvau Gitano Nausėdos komandoje ir padėjau jam atsidurti ten, kur jis dabar yra.
Skambina pavojaus varpais dėl narkotikų mokyklose: kaip apsaugoti vaikus?
Vaikai vis mažiau pasitiki savo tėvais, auga jų bendraamžių įtaka ir polinkis į rizikingą elgesį, kartu ir į narkotikų vartojimą, pastebi specialistai. Vis dėlto, anot jų, imtis pernelyg griežtų kontrolės priemonių nereikėtų – tai vaikus gali paskatinti dar labiau atsiriboti nuo šeimos ir specialistų. Efektyviausia priemonė yra ryšio su vaikais kūrimas ir jų sąmoningumo ugdymas.
Vaikai narkotikų gauna be problemų, svaiginasi vis dažniau, tačiau ne visada supranta, ką iš tikrųjų vartoja.
Gražulį bandė apklausti kolegos: bandė Raskevičius, Slušnys, Vyšniauskas
Dėl Petro Gražulio Seime sudaryta speciali komisija šiandien bandė atlikti paties Gražulio apklausą. Jis kaltinamas, kad slapčia balsavo už savo pašonėje sėdinti socdemą Liną Jonauską. Pats Petras dabar dievagojasi neprisimenantis, ar tą padarė, ir tuo pačiu nepraleido progos įgelti valdantiesiems, kurie sudaro daugumą šioje komisijoje.
Apkaltino juos šališkumu, kurtumu ir dvigubų standartų taikymu.
Karštai su tv3.lt. Kaip apsaugoti vaikus ir pažaboti pedofilus, kurių Lietuvoje gali būti iki 10 tūkst.?
Šį vakarą TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ – sunki, tačiau būtina tema apie vaikų saugumą ir pedofiliją. Pastaruoju metu apie vaikų tvirkinimo atvejus išgirstame vis dažniau. O kai tai daro net buvę ar esami Seimo nariai, ir vaikai nebegali būti saugūs net būreliuose, kyla klausimas – kaip apsaugoti savo vaikus ir pažaboti pedofilus, kurių Lietuvoje gali būti iki 10 tūkst.
Linas Slušnys – apie kelią pažaboti pedofilus: „Vienintelis būdas yra neteisėtas ir mes Lietuvoje to nedarome“
Šį vakarą TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ – sunki, tačiau būtina tema apie vaikų saugumą ir pedofiliją. Pastaruoju metu apie vaikų tvirkinimo atvejus išgirstame vis dažniau. O kai tai daro net buvę ar esami Seimo nariai, ir vaikai nebegali būti saugūs net būreliuose, kyla klausimas – kaip apsaugoti savo vaikus ir pažaboti pedofilus, kurių Lietuvoje gali būti iki 10 tūkst.
Slušnys – apie Bartoševičiaus istorijos įtaką: kai tave įsodina į šūdą, tu supranti, kad tu ten sėdėsi ilgai
Seime ketvirtadienį įvyko demokratijos spektaklis. Opozicija bandė išsiaiškinti, ar iš tiesų valdantieji melavo ir nutekino informaciją savo buvusiam kolegai Kristijonui Bartoševičiui. Ir kas sako netiesą? Kaip pasisuks šis skandalas ir kada sužinosime tikrąją tiesą?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Seimo nariai Linas Slušnys ir Lukas Savickas.
Mokslininkai įvardijo, kada sunerimti dėl vaiko laiko prie kompiuterio: kartais net nustoja valgyti
Vaikai per daug laiko praleidžia prie kompiuterių, telefonų ir kitų išmaniųjų įrenginių, taip kenkia savo psichinei ir fizinei sveikatai. Dėl to vaikams dažnai skaudą galvą, pykina, jie netgi nebenori valgyti arba kemša nesveiką maistą, taip pat nebemoka gyvai bendrauti su draugais.
Tokias išvadas pateikia Vilniaus universiteto mokslininkai: esą su rimtomis bėdomis Lietuvoje susiduria vienas iš 7 vaikų.
Apie kaltinimus Bartoševičiui mįslingai prabilo ir berniukų choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas: „Aš bejėgis kažką komentuoti“
Pedofilija įtariamas Kristijonas Bartoševičius neteko Seimo nario mandato. Kartu su šiuo sprendimu jis netenka ir teisinės neliečiamybės, tad prokurorai galės jam oficialiai pareikšti įtarimus. Apie pedofilijos skandalą pasisakė ir premjerė Ingrida Šimonytė – ji pareiškė, kad jai jau dabar sunku su tuo gyventi.
Kiti konservatoriai ragina neskubėti teisti Bartoševičiaus, mat jo kaltė dar neįrodyta.
Slušnys sureagavo į partiją krečiantį skandalą: „Turėtume pristabdyti save, kol nežinome jokių detalių“
Kol kas nežinomos jokios detalės ir faktai, apie partiją krečiantį skandalą dėl kaltinimų parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui, sako jo frakcijos kolega Linas Slušnys. Jo nuomone, dažnai pasitaiko, kad panašūs kaltinimai „baigiasi niekuo“, todėl parlamentaras ragina susilaikyti nuo emocijų.
Apie tai parlamentaras antradienį parašė savo „Facebook“ paskyroje.
„Stebiu mūsų partijos skandalą, skaitau visas naujienas, komentarus, nuomones ir tikrai bandžiau susilaikyti nekomentavęs.
Susikirto Slušnys ir Ignalinos savivaldybė: meras reikalauja viešo atsiprašymo
Socialiniuose tinkluose – parlamentaro Lino Slušnio ir Ignalinos rajono savivaldybės konfliktas. L. Slušnys apkaltino rajone esančią Didžiasalio „Ryto“ gimnaziją netinkamai ugdant vaikų pilietiškumą, tačiau tiek mokykla, tiek savivaldybė atkerta, jog šiam klausimui mokykloje yra skiriamas tinkamas dėmesys ir reikalauja viešo parlamentaro atsiprašymo.
Parlamentaras L. Slušnys dar praėjusią savaitę pasidalino istorija, po kurios, kaip pats sako, trūko kantrybė.
Gyventojai pritaria papildomiems laisvadieniams pasitikrinti sveikatą: „Viskam gi nebėra laiko paprasčiausiai“
Dar viena papildomo laisvadienio darbuotojams idėja skinasi kelią Seime. Socialdemokratės Orinta Leiputė ir Rimantė Šalaševičiūtė nori įpareigoti darbdavius kartą per metus leisti darbuotojui pasiimti laisvą dieną ir pagal prevencijos programas pasitikrinti sveikatą. O už tą laisvą dieną darbdavys turės ir sumokėti.
Žmonės tokia idėja džiaugiasi – mat sveikatos pasitikrinti ir išbėgti iš darbo neturi kada. Tiesa, tokį socdemių siūlymą kritikuoja kai kurie konservatoriai.
Seimo nariai norėtų kavinėje matyti stipresnį alkoholį: net pristatant įstatymą milimetrai supainioti su mililitrais
Po daugiau nei 10 metų Seimo kavinėje parlamentarai vėl gali nusipirkti alkoholio. Tačiau nestipraus – iki 15 laipsnių. Kai kurie parlamentarai neslepia, kad esant progai pakels vyno taurę, o kitiems atrodo, kad restorane turėtų būti ne vien vyno, šampano ir alaus, bet ir stipresnio alkoholio – prabangaus viskio.
Insulto ištiktas vyras mirė laiku nesulaukęs pagalbos – medikai ginasi, kad buvo suklaidinti
Insulto ištiktas alytiškis greitosios medicinos pagalbos laukė net 40 minučių, o po to daugiau nei 3 valandas buvo vežiojamas iš vienos ligoninės į kitą, dėl ko vyro gyvybės išsaugoti nepavyko. Medikų veiksmai sunkiai suprantami, tačiau šie irgi turi savo paaiškinimą. Esą kalti juos suklaidinę mirusiojo artimieji.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Širinskienė mano, kad ir taip žemus valdančiųjų reitingus gelbėja karas: „Žmonės psichologiškai ieško atramos“
Premjerės Ingridos Šimonytės reitingas – žemiausias per 11 metų, o Vyriausybe nepasitiki 68 procentai naujausios apklausos dalyvių. Seimo narė Agnė Širinskienė mano, kad reitingai būtų dar didesnėje duobėje ir juos gelbėja karo Ukrainoje laikotarpis, mat žmonės ieško psichologinės atramos valstybėje.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo nariai Linas Slušnys ir Agnė Širinskienė.
Majauskas traukiamas per dantį: „Mums nieko nereikia daryti, jūs turite viduje komunistą“
Valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija susiduria su ne tik rekordiškai žemais reitingais, bet ir gandais apie vidaus tarpusavio nesutarimus. Naujausias pavyzdys – kritiškai priimti Mykolo Majausko siūlymai. Tačiau frakcijos narys Linas Slušnys tikina, kad jokios trinties nejaučia, o ir kolegos esą jau įprato prie labiau socialistinių M. Majausko idėjų.
DIENOS PJŪVIS. Ar valdžia susikalba su visuomene: bus užglaistyti gyventojų nepasitenkinimai?
Palankus premjerės Ingridos Šimonytės vertinimas – žemiausias per 11 metų, Vyriausybės reitingas – žemiausias per šią ministrų kabineto kadenciją. Ar ši valdžia vis dar turi pakankamą piliečių pasitikėjimo kreditą? Ar bus užglaistyti gyventojų nepasitenkinimai?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo nariai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Linas Slušnys ir Regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė.
Susituokė Seimo narys Linas Slušnys ir Daiva Šukytė
Penktadienį Vilniuje susituokė Seimo narys Linas Slušnys (54) ir Daiva Šukytė (50).
Šią žinią naujienų portalui tv3.lt patvirtino pats politikas.
Poros civilinė santuoka 15 val. įregistruota sostinėje rugsėjo 30-osios popietę stebint tik liudininkams – jų vaikams.
„Abu su brangiausia atlėkėme, atvažiavo abu vaikai – vienas iš darbo, kitas iš mokslų. O mes išvažiavome savų darbų dirbti [įregistravę santuoką]“, – pasakoja L. Slušnys.
Jei algos nekils, į Seimą jaunimas nekels kojos? Slušnys: „Eis tik tie, kurie niekur netinka“
Daugelį lietuvių papiktino žinia, kad konservatoriai su koalicijos partneriais užsimojo beveik dvigubai pakelti politikams algas. Gyventojai neatsistebi, už ką ministrams ir Seimo nariams reikia mokėti daugiau, kai Lietuva pagal skurdą, turtinę nelygybę ir infliaciją velkasi Europos Sąjungos uodegoje. Tačiau valdantieji tikina, kad du tūkstančiai eurų Seimo nariui ar beveik trys tūkstančiai eurų premjerui ar Seimo pirmininkui yra gėdingai maža alga, todėl ją kelti reikėjo jau seniai.
Bus nauji alkoholio prekybos ribojimai? Vieni nori naujų draudimų, kiti – atšaukti jau esamus
Seime virė diskusijos dėl alkoholio draudimų švelninimo. Liberalas Andrius Bagdonas siūlė leisti alkoholiu prekiauti ir rugsėjo pirmąją, jei ji sutampa su savaitgaliu, o prekybos svaigalais draudimą perkelti į artimiausią darbo dieną. Tuo metu konservatorius Linas Slušnys, parengęs įstatymo projektą, kuriuo uždraustų alkoholio prekybą sekmadieniais – jį atsiėmė, tačiau neneigia, kad klausimas gali grįžti į parlamento darbotvarkę kiek vėliau.
Kaune – greitosios medicinos pagalbos žaidynės: kas būtų, jei įvyktų masinė nelaimė?
Dvi dienas Kaunas aidi nuo sirenų, o Laisvės alėjoje pagalbą teikia gausybė medikų. Vyksta 14-osios greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Medikai mokosi gelbėti sužeistus, apsinuodijusius ir sutrikusios psichikos pacientus, pirmą kartą žaidynėse inscenizuota ir masinė nelaimė, kurioje teko gelbėti apie 400 nukentėjusiųjų.
Scenarijus toks: sprogimas įvyksta Kauno Sobore. O iš šventovės esą veržiasi dūmai ir klykdami bėga šimtai žmonių.
Patikrino, ar veikia draudimas pardavinėti el. cigarečių skysčius su skoniais – rezultatai nustebino
Nuo liepos įsigaliojęs draudimas pardavinėti elektroninių cigarečių skysčius su braškiniais, bananiniais ar kitais patraukliais skoniais neveikia. Dalis verslininkų vis dar ramia sąžine pardavinėja anksčiau atsivežtų skysčių likučius, o kiti stengiasi paslėpti skonį: keičia pakuotes, malonius aromatus maišo su tabako skoniais.
Pasirodo, parduotuves tikrinančios institucijos gudraujančio verslo bausti negali, nes neturi laboratorijos, kuri galėtų tikrinti įtartinų skysčių sudėtį.
Elektroninių cigarečių prekyba užsiimantys verslininkai: įsigaliojus naujam draudimui, suklestės šešėlis
Nuo rytojaus parduotuvėse nebeliks elektroninių cigarečių su skoniais. Įsigalioja naujas draudimas, kuris nuo liepos pirmosios leis verslininkams prekiauti tik tabako skonio gaminiais. Nors valdžia taip siekia apsaugoti jaunimą, atbaidyti vaikus nuo minties patraukti braškinę, vyšninę ar arbūzinę elektroninę cigaretę, rūkaliams toks draudimas kelia šypseną – jie aiškina, kad į elektroninę cigaretę pilama skystį su skoniu susimaišys patys ir taip apeis naują tvarką.
Ligita Girskienė: „Esu jautusi Seime ne vieną kartą alkoholio kvapą ir netgi galėčiau pasakyti, kuriame kabinete“
Seime gali būti atliekamas tyrimas, kas vartoja narkotikus. Valstiečių frakcijos narė Ligita Girskienė kreipėsi į parlamento valdybą ir prašo, kad specialistai išsiaiškintų, ar Seimo rūmuose lankosi kvaišalus vartojantys žmonės. Opozicijos narė sako, kad to jos prašo rinkėjai – esą klausantis seimūnų kalbų kartais susidaro įspūdis, kad kai kurie gali būti apsvaigę.
Parlamentarai ir juokiasi ir stebisi dėl tokios idėjos – vieni sako, kad to nereikia, o kiti neprieštarauja.
Nikita – vienas iš nedaugelio taip metęs rūkyti: specialistai griežti – tabaką priskyrus narkotikams situacija pasikeistų
Gerus 18 metų neįsivaizdavęs galintis gyventi be cigaretės Nikita Maliutinas šiandien didžiuojasi išsikapstęs iš varginančios priklausomybės. Jis neslepia, kad jei ne paties valingas nusiteikimas atsikratyti rūkymo, tą padaryti būtų buvę labai sunku. Specialistai antrina jam pažymėdami, kad opi problema išlieka ne tik vis dar gili stigma, bet ir nekompensuojami vaistai norint pagyti nuo šios priklausomybės.
Ukrainietė Marina su ašaromis prisimena Lietuvoje išgirstą repliką: „Aš net nesugebėjau nieko atsakyti“
Ukrainietės Marinos Fursovos akyse – nevilties ir padėkos ašaros. Į Lietuvą nuo karo pabėgusi mama laidai „Karštai su tv3.lt“ sakė esanti dėkinga, kad su dviem dukrom čia gavo prieglobstį, o naktimis nebereikia krūpčioti nuo raketų sprogimų, griūvančių namų ir dūžtančių langų garsų.
Į Lietuvą Marina atvyko iš šalia Kyjivo esančio Bela Cerkvos miestelio. Jau pirmomis karo dienomis moteriai ir jos vaikučiams teko patirti tikrą siaubą.
Įsiplieskė aistros dėl ligoninių reformos: raginančią ruoštis gydyti karo pabėgėlius opoziciją apkaltino sabotažu
Paskelbus nepaprastąją padėtį ir karo pabėgėliams iš Ukrainos plūstant į Lietuvą opoziciniai socialdemokratai siūlo laikinai stabdyti ligoninių tinklo pertvarką. Jų teigimu, atvykėliams ir rajonuose reikės garantuoti sveikatos paslaugas, tad tokiai reformai nėra laikas. Valdantieji gi atkerta, kad tokie siūlymai – sabotažas prieš valstybę.
Europos šalys viena po kitos naikina apribojimus – mūsų politikai atskleidžia, kodėl dar laiko suvaržymus
Europos šalys viena po kitos atšaukia koronaviruso ribojimus. Kai kurie Lietuvos parlamentarai svarsto, kad ir mums jau būtų laikas dėti tašką ir pandemiją paleisti savieigai. Jų teigimu, kai kasdien COVID-19 užsikrečia 10 tūkst. ir daugiau gyventojų, dabartinės priemonės yra praktiškai neveiksmingos, tad kokia esmė jas turėti?
Danija, Švedija, Jungtinė Karalystė, Suomija, Norvegija, Airija.
Brangiausias COVID-19 paciento gydymas – 134 tūkst. eurų: įspėja, kad gyventojai kainas turėtų žinoti
Epidemiologinė situacija Lietuvoje toli gražu ne optimistinė. Koronaviruso užsikrėtimo atvejams kasdien siekiant keliatūkstantinius rodiklius, šios ligos gydymui skirtos lovos tirpsta. Skaičiuojama, kad kas mėnesį bendrai išleidžiamos COVID-19 pacientų gydymo sumos vidutiniškai siekia per 5,5 mln. eurų.
Privalomas skiepijimas ir gresianti bauda iki 3,6 tūkst. eurų: ar Lietuva galėtų pasekti Austrijos pavyzdžiu?
Austrija vasarį taps pirmąja Europos šalimi, kurioje visi pilnamečiai šalies gyventojai privalės pasiskiepyti nuo COVID-19, priešingu atveju bus taikomos baudos, siekiančios iki 3,6 tūkst. eurų. Lietuvos ekspertai šį sprendimą vadina „drąsiu“ ir abejoja, kad tokį metodą būtų galima taikyti ir Lietuvoje, nes visuomenėje tvyrančios įtampos skiepų klausimu vis dar išlieka. Tačiau atsakydami, ar taikyti baudas nesiskiepijantiems yra tikslinga, jų nuomonės – kardinaliai išsiskiria.
Skiepų žalos atlyginimas suskaldė politikus į dvi stovyklas: ar Lietuva pajėgi sumokėti tik varganą sumą?
Seimui ketvirtadienį balsuojant dėl įstatymo papildymo, kuriuo siekiama įteisinti vakcinų sukeltos žalos atlyginimą, tarp opozicijos ir valdančiųjų kilo konfliktas. Seimo opozicijos atstovai svarsto, kad valdantieji bijo gauti tiek daug kreipimųsi, jog valstybė nebus pajėgi jų patenkinti. Todėl esą bando apsidrausti, kad nereikėtų iš biudžeto mokėti milžiniškų sumų.