burnos žaizdelės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „burnos žaizdelės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „burnos žaizdelės“.

Burnos opelės: kartais organizmas taip siunčia signalą, kad reikėtų susirūpinti

Burnos žaizdelės, opelės, aftos – maži audinio vientisumo pažeidimai, susidarantys burnos gleivinėje – ant skruostų, lūpų vidinės pusės, liežuvio, dantenų ir panašiai. Tai nėra tik paprasti pažeidimai, mat itin didelį nepatogumą sukelia jų skausmingumas ir diskomforto jausmas, trukdantys normaliai atsigerti, pavalgyti, kalbėti, rūpintis dantų higiena, o kartais net miegoti.
2024-02-28

Pastebėjote žaizdelę burnoje? Štai kada turėtumėte sunerimti

Burnos opelės gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių, o kartais jos lieka taip ir nenustatytos. Ši problema sukelia ne tik įkyrų skausmą ir perštėjimą, bet ir trukdo mėgautis maistu.
2024-02-21

Žaizdelės burnoje: kada būtina sunerimti?

Burnos žaizdelės – nemalonus sveikatos sutrikimas, trikdantis džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Vieni negali mėgautis braškėmis ar citrusiniais vaisiais, net visai netrukus atsiranda nemalonių burnos opelių, kiti dažnai įsikanda į skruostą ir kurį laiką junta diskomfortą dėl vidinėje skruostų pusėje susiformavusių žaizdelių. Tad dauguma tikrai žino, ką reiškia burnos gleivinės pažeidimai.
2024-02-07

Kamuoja burnos žaizdelės? 5 produktai, kurių vertėtų atsisakyti jau šiandien

Nors įprasta manyti, kad žaizdelės burnoje atsiranda nusilpus imunitetui, tačiau pasirodo, kad jas gali sukelti ir netinkama mityba. Atrinkome 5 maisto produktus, kurių vertėtų atsisakyti, jei jus kamuoja ši nemaloni problema. Atsisakykite šių produktų kuriam laikui ir stebėkite, ar ir toliau kamuoja žaizdelės, ar jų atsiradimas liaujasi. Žinoma, jei opelių susiformavimas kartojasi, būtinai pasitarkite su gydytoju ar odontologu.
2024-02-05
REKLAMA
Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com) Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com)

Burnos žaizdelės: kaip su jomis kovoti?

Burnos žaizdelės, opos, aftos – tai nedideli burnos gleivinės vientisumo pažeidimai, kurių skersmuo dažniausiai neviršija 5-10 mm. Nors opelės dažniausiai labai mažos, bet jos sukelia gana daug nepatogumų. Dėl burnos gleivinės pažeidimų žmogui sunku ne tik valgyti, bet ir valytis dantis, kalbėti.
2022-06-30
REKLAMA
Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com) Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com)

5 produktai, kurių geriau vengti, jei kamuoja burnos žaizdelės

Viena iš dažniausių aftinių opų atsiradimo priežasčių yra tam tikro maisto valgymas. Pristatome 5 produktus, kurių geriau vengti, jei dažnai susiformuoja burnos opelių. Galbūt būtent tam tikro maisto buvimas mitybos racione labiausiai prisideda prie skausmingų ir gyvenimo kokybę menkinančių burnos žaizdelių susiformavimo. Atsisakykite jų kuriam laikui ir stebėkite, ar jos vis dar atsiranda. Jei opelių susiformavimas kartojasi, būtinai pasitarkite su savo gydytoju odontologu.
2021-08-18
REKLAMA
Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com) Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com)

Skausmingos burnos opelės – ne tik fizinė, bet ir emocinė problema

Burnos opelės, aftos arba aftinės opos – tai gana dažna problema. Tikriausiai neretas mūsų žino, kokį varginantį diskomfortą jos gali sukelti. Sudėtingiausia tai, kad jos vis iš naujo pažeidžiamos valgant, ypač renkantis rūgštų, aštrų ir kietą maistą. Tad pirmiausia, ką reikėtų padaryti norint bent kiek pagreitinti burnos žaizdelių gijimą, yra laikinas papildomai dirginančio maisto atsisakymas.
2021-05-04
REKLAMA
Breketai (nuotr. Shutterstock.com) Breketai (nuotr. Shutterstock.com)

Burnos žaizdelės nešiojant breketus ar protezus: kaip jų išvengti?

Dantų problemos užklumpa vis jaunesnius: netaisyklingas sąkandis, ne vietoje išdygę, kreivi ir gendantys dantys – gana dažnai pasitaikančios problemos, kurių sprendimo būdas neretai būna – breketai arba vyresniame amžiuje – protezai. Vis dėlto, šios priemonės reikalauja atidesnės burnos higienos priežiūros, kur neretai daromos klaidos. Pateikiame svarbiausius patarimus, ką rekomenduojama žinoti nešiojantiems breketus arba protezus.
2020-11-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų