POR SLO 21:40
    Liepos 2 d., antradienis
    ROU NED 18:40
    AUT TUR 21:40

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pralaimėjimu užbaigė pasiruošimą olimpinei atrankai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 68:70 (15:15, 15:17, 17:10, 21:28) nusileido Slovėnijai.

Pirmajame komandų susitikime prieš keletą dienų lietuviai buvo stipresni 92:86.

Lietuvos rinktinė dabar vyks tiesiai į Puerto Riką, kur liepos 2-7d. bus žaidžiamas olimpinio krepšinio atrankos turnyras.

Susitikime jau žaidė Domantas Sabonis, bet slovėnų gretose vis dar nebuvo Luka Dončičiaus.

O šio vakaro mačą labai neužtikrintai pradėjo abi komandos. Joms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Įpusėjus kėliniui abi buvo pelniusios po 8 taškus.

Lietuviai prametė daug patogių metimų, bet nežibėjo ir slovėnai (15:15).

Antrajame kėlinyje nei vienai iš komandų nepavyko pagerinti žaidimo. Kova buvo nerezultatyvi ir taškas į tašką.

Lietuvos rinktinė per pirmąją mačo pusę suklydo net 10 kartų. Laimei, slovėnai irgi atrodė blankiai, nepataikė patogių metimų. Vis tik komandos ilsėtis išėjo šeimininkams turint trapią persvarą 32:30.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje išliko panašus. Nors Lietuvos rinktinė trečiojo kėlinio pabaigoje surengė atkarpą 11-0, per kurią pavyko pataikyti kelis tritaškius bei pirmauti jau 47:42.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai iš pradžių išlaikė trapią persvarą, bet mačui artėjant prie pabaigos varžovai vėl išlygino rezultatą (63:63).

Po to lietuviai vėl prametė kelis gerus metimus, o slovėnai įmetė tritaškį (68:64). Slovėnams atsirišo krepšys, o šeimininkų pergalę galiausiai įtvirtino K. Prepeličiaus du taškai su pražanga.

Lietuvius dar bandė gelbėti L.Lekavičius, pataikęs dvitaškį, tačiau laiko jau buvo per mažai išplėšti pergalei – 68:70.

Slovėnijos rinktinė paskutiniame kėlinyje įmetė net 28 taškus.

Priminsime, kad Lietuvos rinktinė olimpinėje atrankoje Puerto Rike A grupėje susikaus su Meksika ir Dramblio Kaulo Krantu.

Kitoje grupėje žais Italija, Puerto Rikas ir Bahreinas. Į Paryžių bilietą iškovos tik viena atrankos nugalėtojai.

Slovėnija: Klemenas Prepeličius 15 (0/7 trit., 9 n.b.), Aleksejus Nikoličius, Joshas Nebo (6 atk. kam.) ir Gregoras Hrovatas – po 9, Miha Cerkvenikas 8, Luka Ščuka 5.

Lietuva: Lukas Lekavičius 13, Domantas Sabonis (15 atk. kam.) ir Donatas Motiejūnas (5 atk. kam.) – po 9, Marius Grigonis 7, Rokas Jokubaitis (2 rez. perd., 3 kld.) ir Deividas Sirvydis (0/4 trit.) – po 6, Arnas Butkevičius ir Ąžuolas Tubelis 5, Tadas Sedekerskis 4, Mindaugas Kuzminskas ir Edgaras Ulanovas – po 2, Tomas Dimša 0 (3 min.).

yra dvi dideles bedos- maskvycius ir sabonis.
Išvada. Rinktinė be Sabo stipresnė... :)