• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
21
Arūno Macijausko sodas (nuotr. asm. archyvo)

41-erių metų šiaulietis Arūnas Macijauskas prieš 13 metų su šeima išvyko gyventi į Jungtinę Karalystę. Savo naujame būste vyras netikėtai atrado naują aistrą – sodo dizaino kūrimą. Per 8 mėnesius jam pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų, kurių pavydėtų daugelis. 

21

41-erių metų šiaulietis Arūnas Macijauskas prieš 13 metų su šeima išvyko gyventi į Jungtinę Karalystę. Savo naujame būste vyras netikėtai atrado naują aistrą – sodo dizaino kūrimą. Per 8 mėnesius jam pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų, kurių pavydėtų daugelis. 

REKLAMA

Vyras pasakoja, kad daugelį metų ieškojo tikrojo savo pašaukimo ir dabar suprato – sodo dizaino kūrimas yra labai svarbi jo gyvenimo dalis. Arūno sodo darbai prasidejo dar 2023-ųjų metų rugsėjo mėnesį, bet vyras neslepia – turi dar daug planų.

„Supratau, kad noriu sukurti kažką pasakiško. Kaip ir daugeliui emigrantų svetimoje šalyje, teko nuomotis gyvenamąjį būstą, tad taip susidomėjau sodininkyste. Visus augalus įsigyjau ir laikiau vazonuose, kadangi jau buvome savo būsto  isigyjimo procese“, – pradeda pasakoti Arūnas. 

Tuščia veja – lyg baltas popieriaus lapas

A. Macijauskas atvirauja, kad naujojo namo sodo erdvėje tebuvo ištiesta veja. Arūnas sako, kad ilgai dvejojo, kokia tematika daryti sodo projektą, tačiau netrukus suprato, kad japoniškas stilius – puikiai tinka šalies klimatui. 

REKLAMA
REKLAMA

O didelė aistra ir begalinis noras sukurti kažką gražaus jį motyvavo nesustoti. 

„Tuomet nusprendžiau, kad tuščia veja – lyg drobė mano fantazijų išpildymui. Ilgą laiką mintyse kūriau savo sodą, tačiau širdis linko link Japonijos stiliaus, kuris tinka Jungtinės Karalystės klimatui.  

REKLAMA

Sodo atnaujinimo procesas vyksta ilgai, tačiau norint turėti ir puoselėti sodą, darbai niekada nesibaigs. Aš tai padariau per 8 mėnesius – greičiau to padaryti nepavyko, nes dirbau laisvu laiku – savaitgaliais po darbų”, – pasakoja įspūdingą sodo dizainą sukūręs šiaulietis. 

Arūnas atskleidžia, kad  sodas buvo tuščias – tik žolė ir didelės mūrinės sienos, kurios tapo didžiausiu iššūkiu projekto realizavimu.   

„Norėjau uždengti kuo daugiau sodo erdvės ir padaryti jį kuo natūralesniu. Sklypas ne idealus, tad teko improvizuoti: labai sunku kasti molinę, akmenų pilną žemę, o tvoros aukštis – labai didelis iššūkis ne tik vizualiai, bet ir atsižvelgiant į augalų išdėstymą  

REKLAMA
REKLAMA

Teko kasti daug didesnes duobes ir pildyti jas smėliu tam, kad pavyktų išvengti šaknų puvimo dėl prasto drenažo. Dėl vietos stokos ir noro sutalpinti kuo daugiau žalumos mažame plote, rinkomės nedidelius augalus, tinkamus formavimui“, – pasakoja Arūnas.   

Pamilo šią medžių rūšį

Vyro teigimu, jis visiškai pasinėręs i Japoniškų klevų manija, kuri tampa nevaldoma. Vyras juokauja,  kad daugelį šios rūšies medžių tenka laikyti vazonuose ir stabyti jų augima dėl žemės ploto stokos. 

„Šiuo metu turiu 35 japoniškus klevukus. Šių medžių planuoju turėti dar daugiau, tačiau juos gauti itin sunku, nes Anglijoje jų pasiūla nedidelė. Tenka jų ieškoti po visą Jungtinę Karalystė – tai tapo didžiausiu iššūkiu.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bonsai medeliai man yra didelis įkvėpimas. Jie skatina tobulėti ir mokytis juos auginti beiformuoti.   

Savo sode mes deriname visžalius augalus su belapiais tam, kad jie visą sezoną atrodytų nuostabiai. Japoniški klevukai labai keičia spalvų gamą viso sezono metu – tai ir padaro sodą unikaliu, įdomiu, bet kurio entuziasto akims“, – sako jis.  

Planuose – ne tik krioklys ar tekanti upė

Arūnas neslepia savo entuaziazmo ir pasakoja, kad ši sodo stadija yra tik projekto pradžia. Planuose – krioklys, tekanti upe, Bonsai medelių siena.  

„Visa tai, ką matote yra tik vizualinė pradžia, nes pradėjome šį sodą kurti tik prieš 8 mėnesius. Tai būtų labai trumpas laikas visiškam projekto realizavimui – todėl taisytinų detalių yra daug.   

REKLAMA

Su žmona tik atsikrausčius į naujai pastatytą namą nusprendėme, kad ji bus atsakinga už vidaus dizainą, o aš – sodo. Net nėra klausimų, kas laimėjo didenę biudžeto dalį“, – juokiasi Arūnas.  

Vyras atskleidžia, kad sode vyrauja tokie augalai kaip: azalea, japoniški klevukai (mikawa yatsubusa, shishi gashira, full moon, beni maiko, sango kaku ir tt.):   

„Geidžiamiausios rūšys tokios kai japoniška princesė, raudona panda ir vaiduoklių kolekcijos.“  

Arūnas sako, kad savo darbu kol kas yra patenkintas, bet taisytinų sprendimų mato labai daug: „Viską įgyvendinsime artimiausiu laiku. Sodo kūryba žavi dėl to, nes kūrybai ir saviraiškai ribų nėra.  

Pasodinome keletą augalų, kurie yra per dideli šiam sodui, tad planuojame juos keisti. Labai džiaugiamės tokiais sprendimais, kaip spalvų derinimas, veidrodžio ir arkos improvizacija.“ 

Šaunu, kai jaunas žmogus imasi kūrybinio darbo. Tobulėjimui ribų nėra.
Šaunuoliai, labai gražus Jūsų kiemo sodas
Tokiame mažame kiemelyje sunku kažką sugalvoti, bet žmogus įdeda daug pastangų. Svarbu, kad pačiam patinka tai daryti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų