POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Paskutiniame Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje skambią pergalę pasiekė Turkija, kuri namo pasiuntė kovingąją Austriją 2:1 (1:0). Abu turkų įvarčius pelnė centro gynėjas Merihas Demiralis. Ketvirtfinalyje Turkijos varžovė bus Nyderlandų rinktinė, o šios rungtynės įvyks liepos 6 dieną.

M. Demiralio pasiekimas įspūdingas dar ir tuom, kad pirmenybių starte jis nebuvo pagrindinės sudėties žaidėjas.

Pirmas įvartis krito jau pirmą rungtynių minutę. Turkai kėlė kampinį ir kamuolys nusileido po pat vidurio gynėjo kojomis ir šis išvedė saviškius į priekį 1:0.

Visų rungtynių metu aktyvesni buvo austrai, kurie altiko 20 smūgių link vartų, kai tuo tarpu turkai tik 6-is, tačiau Ralfo Ragnicko auklėtiniams itin trūko atakų užbaigtumo.

60-ą minutę tas pats M. Demiralis po kampinio galva nukreipė kamuolį į austrų vartus, o mačo kulminacija vyko pačioje pratęsimo pabaigoje. Tikru herojumi tapo ir Turkijos rinktinės vartų sargas Mertas Gunokas.

92-ą minutę Chistophas Baumgartneris galva smūgiavo į vartus, tačiau „Bešiktaš“ vartininkas pademonstravo aukščiausią klasę ir išgelbėjo savo ekipą nuo pratęsimo.'

Ketvirtfinaliai bus žaidžiami liepos 5-6 dienomis, pusfinaliai vyks liepos 9-10 dienomis, o finalas – liepos 14-ą.

Nuaidėjus finaliniam arbitrų švilpukui visi turkų futbolininkai virto ant vejos ir sunkiai galėjo patikėti, ką kątik padarė. Ošė ir pilnutėlės „Red Bull“ stadiono tribūnos, kuriose netrukus įsiliepsnojo raudonos spalvos deglai.

Paskutinį kartą šalis tarp 8 stipriausių komandų Europoje buvo 2008 metais, kuomet Turkija vėliau nužengė dar toliau iki pat pusfinalio.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

90 min. R. Ragnicko auklėtiniai niekaip nepramuša tankios turkų gynybinės linijos, o pasižymėti nepadeda ir slidi danga. Rungtynių arbitras pridėjo 4 minutes.

80 min. Sumaištis Turkijos baudos aikštelėje. Austrija pristatė kamuolį į baudos aikštelę, bet M. Arnautovičius bandė žaisti nesavanaudiškai ir jo nelietęs praleido. Galiausiai kamuolį toli išspyrė Turkijos rinktinės gynėjas.

75 min. Leipcige pliaupia lietus, o Austrija vis didesnėmis pajėgomis eina į puolimą.

66 min. Austrija taip lengvai nepasiduos! Po kampinio kamuolys galva nukreipiamas žemiau, o ten Michaelas Gregoritschas smūgiu koja sumažina austrų atsilikimą iki minimumo – 1:2.

60 min. Turkija didina pranašumą! Pirmojo įvarčio autorius Merihas Demiralis, pašokęs kur kas aukščiau nei visi varžovai, po kampinio galva nukreipia kamuolį į austrų vartus ir Turkija jau pirmauja 2:0!

53 min. S. Poschas vėl atsiduria atakos smaigalyje, tačiau krašto gynėjo smūgis į vartus buvo gerokai per silpnas.

50 min. Auksine proga pasižymėti nepasinaudoja Marko Arnautovičius, sulaukęs idealaus Stefano Poscho perdavimo į laisvą plotą. Austro smūgis pataikė į vartininko Merto Gunoko kojas.

46 min. Antra rungtynių dalis prasidėjo aukštu tempu. Kontraatakoje iškart atsidūrė Ch. Baumgartneris, tačiau jo į baudos aikštelę pavojingai pakeltas kamuolys adresato nepasiekė.

Pirmas kėlinys

45 min. Mačo arbitras pridėjo 1 minutę, o per šį laiką išpuolį rengusi Austrija nieko pavojingesnio nesukūrė. Po pirmųjų 45 minučių minimalus turkų pranašumas 1:0.

41 min. Antrą kartą rungtynėse turkai nesusitvarko su Ch. Baumgartneriu. Šįkart stabdydamas šį aštrų saugą geltoną kortelę užsidirbo Ismailas Yuksekas, kuris Turkijos sėkmės atveju bus priverstas praleisti ketvirtfinalį.

38 min. Austrija paskutines dešimt minučių atidavusi kamuolio kontrolę turkams ir laukia savo progų kontraatakoms.

24 min. Madrido „Real“ talentas Arda Guleras per minutę kėlė du kampinius, o po antro gerą smūgį galvą atliko tas pats M. Demiralis. Šįkart kamuolys skriejo virš vartų.

20 min. Sužaidus pirmas 20 minučių 63 proc. laiko kamuolį kontroliuoja Austrija, tačiau jiems sunkiai sekasi rasti kelių į varžovų baudos aikštelę. Įvartį praleidę Ralfo Ragnicko auklėtiniai nepanikuoja ir varžovų po visą aikštę nespaudžia, o turkus agresyviau pasitinka tik savo aikštės pusėje.

4 min. Beveik identiškas austrų atsakas. Turkija kėlė kampinį, o šis nusileido beveik prie pat vartų linijos. Visgi turkai spėjo išmušti kamuolį, o šiame epizode susižeidė virpstą koja kliudęs austras Christophas Baumgartneris. Po medikų apžiūros austras tęsia rungtynes.

1 min. Jau pirmą minutę turkai kėlė kampinį ir kamuolys nusileido po pat gynėjo Meriho Demiralio kojomis. Netrukus Saudo Arabijoje rungtyniaujatis M. Demiralis galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą 1:0.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Rungtynės prasidėjo greitu Turkijos rinktinės įvarčiu.

Patyrusio Ralfo Ragnicko treniruojami austrai yra įvardijami juoduoju šių pirmenybių arkliuku, o savo drąsiu žaidimu nustebino daugelį. Austrai tapo D grupės nugalėtoja ir už savo nugaros paliko galingas Prancūzijos ir Nyderlandų rinktines.

Turkijos rinktinė F grupėje užėmė antrą vietą ir taip pat sužaidė labai geras rungtynes prieš Čekiją ir Sakartvelą. Čekai buvo įveikti 2:1, o Sakartvelas net 3:1.

Turkija paskutiniuose dviejuose Europos čempionatuose savo pasirodymą baigė dar grupių etape, neverta pamiršti ir 2008 m. turnyro. Tąkart turkai vokiečiams nusileido tik pusfinalyje.

Startinės komandų sudėtys

Austrija

Turkija

Trenerių mintys prieš rungtynes

Ralfas Rangnickas (Austrija):

„Stovykloje niekas nemano, kad kažką jau pasiekėme. EURO mums prasideda šiose rungtynėse. Svarbu pradėti viską iš naujo, nes dabar esame atkrintamosiose. Turime gyventi tuo režimu ir mėgautis jau nuo pat pirmos minutės. Žaidžiame su komanda, kuri yra stipri su kamuoliu ir kuri į rungtynes įdeda daug aistros. Turime būti pasiruošę abiems šiems dalykams. Turime įnešti į žaidimą savo energiją, kuria mes išsiskiriame. Mums reikia karštų širdžių, bet šaltų galvų“.

Vincenzo Montella (Turkija):

Neturėtume leisti emocijoms užvaldyti mūsų, negalime galvoti apie kerštą (už kovo mėn. patirtą pralaimėjimą draugiškose rungtynėse 1:6, – aut. past.). Žinome, ką gali Austrija, bet taip pat žinome, ką galime padaryti ir mes. Pelnėme penkis įvarčius ir turime penkis skirtingus pasižymėjusius žaidėjus. Neįmušėme įvarčio paskyrus baudinį, pribėgus prie „negyvo“ kamuolio ar varžovai neįsimušė sau į vartus. Darome gerą darbą kontroliuodami kamuolį, tačiau turime tai paversti įvarčiais. Labai svarbu ramybė“.