Liepos 9 d., antradienis
    ESP FRA 21:40
    Liepos 10 d., trečiadienis
    NED ENG 21:40

Penktadienio vakarą Europos futbolo čempionate įvyko ketvirtfinalio mūšis tarp Prancūzijos ir Portugalijos rinktinių. Pratęsimo ir baudinių serijos pareikalavusiame mače 1:0 (5:3) triumfavo Prancūzijos rinktinė, kuri iš tolimesnių kovų eliminavo portugalus.

Pirmajame kėlinyje tik vieną kartą buvo smūgiuota į vartų plotą ir to smūgio autoriai buvo prancūzai. Tuo tarpu portugalai daugiau laiko kontroliavo kamuolį (60 proc.), visgi, tai jokių vaisių neatnešė.

Pirmajame kėlinyje nebuvo ne tik rimtesnių progų, bet ir geltonų kortelių, o kadangi žaidimo laikas nebuvo dažnai stabdomas, teisėjas nusprendė nepridėti papildomo laiko (0:0).

Antrajame kėlinyje netrūko abiejų komandų pavojingų išpuolių, tačiau nei vieniems nepavyko pelnyti įvarčių ir pagrindinis laikas baigėsi nulinėmis lygiosiomis (0:0).

Pirmajame pratęsimo kėlinyje pavojingesnių progų turėjo portugalai, tačiau įvarčių nepelnė nei viena komanda (0:0).

Antrasis pratęsimo kėlinys niekuo neišsiskyrė ir baigėsi be įvarčių ir galiausiai kova nusikėlė į baudinių seriją.

Baudinių serijoje suklydo vienintelis Joao Felixas. Jis pataikė į virpstą ir taip leido prancūzams iškovoti pergalę.

Pirmenybių pusfinalyje prancūzai susitiks su Ispanijos futbolininkais, kurie 2:1 ketvirtfinalyje eliminavo šeimininkus vokiečius.

RUNGTYNIŲ EIGA

Baudinių serija:

Pirmasis baudos smūgį atliko A. Dembele ir jis buvo sėkmingas (1:0). Pirmasis iš portugalų komandos smūgiavo žvaigždė C. Ronaldo ir jo smūgis taip pat buvo užtikrintas (1:1).

Antrąjį prancūzų baudos smūgį atliko Y. Fofana ir jis buvo tikslus (2:1). Rezultatą netrukus išlygino B. Silva (2:2).

J. Koundé pelnė trečiąjį prancūzų baudinį (3:2). J. Félix buvo pirmasis, kuriam nepavyko realizuoti baudinio ir prancūzai po jo smūgio pirmavo (3:2).

B. Barcola padidino Prancūzijos rinktinės pranašumą (4:2). Tiesa, N. Mendesas šį skirtumą sumažino ir rezultatas tapo (3:4).

Galiausiai prancūzų pergalę išplėšė baudinį realizavęs T. Hernández (5:3).

2 pratęsimo kėlinys:

120 min. Nuno Mendesas atliko pavojingą smūgį, tačiau tapti savo rinktinės didvyriu jam nepavyko, nes jis smūgiavo į vartininką. Nugalėtojas spręsis baudinių serijoje!

114 min. Bradley`us Barcola įkirto į baudos aikštelę palikdamas už nugaros du gynėjus, tačiau smūgis jam nenusisekė.

108 min. Joao Felixas smūgiavo galva, bet pataikė į išorinį vartų tinklą.

106 min. Prasidėjo antrasis pratęsimo kėlinys! Keitimo sulaukė didžiausia Prancūzijos žvaigždė Kylianas Mbappe.

1 pratęsimo kėlinys:

105 min. Pirmasis pratęsimo kėlinys baigėsi be įvarčių.

100 min. Pavojinga situacija. Visgi, R. Leoa pirmuoju bandymu pataikė į gynėją, o antruoju nepataikė į kamuolį.

93 min. Kokia proga! Komandos draugo perdavimo sulaukęs C. Ronaldo smūgiavo, tačiau kamuolys skriejo aukštai.

91 min. Pratęsimas prasideda!

2 kėlinys:

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių 0:0.

90+3 min. K. Mbappe smūgiavo, tačiau jo smūgis nesukėlė pavojaus.

90 min. Teisėjas pridėjo 3 minutes.

88 min. N`Golo Kante smūgiuoja iš už baudos aikštelės ribų, jo smūgis skrieja tiesiai į vartininką.

84 min. C. Ronaldo turėjo progą realizuoti baudos smūgį, bet pataiko tiesiai į gyvatvorę.

80 min. Pirmoji rungtynių geltona kortelė ir ją užsidirbo Joao Palhinha.

74 min. Portugalija atlieka keitimus J. Cancelo ir B. Fernandesas pakeitė F. Conceicao ir N. Semedo.

70 min. Dar vienas puikus prancūzų šansas! Ousmane`o  Dembele smūgiuotas kamuolys ir vėl skriejo labai arti vartų.

66 min. Prancūzų proga! Randalas Kolo Muani paleido puikų smūgį, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų.

64 min. Neįtikėtina. Portugalai turi itin pavojingą šansą, tačiau ne viskas vyksta pagal planą. Pataisyti smūgį bando ir C. Ronaldo, tačiau kamuolys vartų tinklelio nepasiekia.

61 min.  B. Fernandesas išeina vien prieš vartininką, bet jo smūgį atrėmė Mike`as Maignanas.

59 min. R. Leao pavojingai įsiveržia prie vartų, tačiau neranda kam perduoti perdavimą.

56 m. K. Mbappei prireikia medikų pagalbos po to, kai kontakto metu yra kliudoma jo nosis. Galiausiai prancūzas tęsia rungtynes.

51 min. K. Mbappe smūgis! Visgi jis atsiduria D. Costa rankose ir įvarčio nėra.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

1 kėlinys:

Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 0:0.

42 min. Portugalai uždirbo baudos smūgį, jį realizuoti bandę Bruno Fernandesas, tačiau smūgis skriejo virš vartų.

34 min. Prancūzai gavo pirmą kampinį, tačiau nieko iš jo nesukūrė.

30 min. Rafaelio Leao perdavimas skriejo tiesiai į vartininko rankas.

26 min. Savo greitį demonstruoja Kylianas Mbappe, kuris įsiveržia į baudos aikštelę, bet iš aštraus kampo sukurti pavojaus jam nepavyko.

20 min. Prancūzai atliko pavojingą smūgį į vartų plotą. T. Hernandezas smūgiavo iš toli, tačiau portugalų vartininkas atliko savo funkciją.

13 min. Pavojinga Portugalijos rinktinės ataka nutrūko ir kamuolys skriejo toli nuo tikslo.

8 min. Pastarąsias minutes kamuolį kontroliuoja portugalai, tačiau prie Prancūzijos vartų priartėti jiems nepavyksta.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Komandų startiniai penketai:

Trenerių komentarai prieš rungtynes:

Roberto Martinezas (Potugalija): „Mes susikoncentravę ir pasiruošę rungtynėms su Prancūzija. Jie yra labai stiprūs, bet gali palikti erdvių tarp linijų. Jie gali sukurti pavojų, bet tikimės, jog mes turėsime daugiau progų. Turnyre reikia skirtingų detalių, nes kartais tu gali laimėti baudinių serijoje, o kartais kurti progas dėl individualaus meistriškumo.“

Didier Deschampsas (Vokietija): „Mes turime talento ir kokybės, bet šiame turnyre to turi daug rinktinių. Aukščiausiame lygyje tu privalai būti solidus ir komandiškai dirbti sunkiai. Dabar spaudžia visi, tad tai tampa svarbiausiu faktoriumi: kuri komanda gali būti intensyvesnė žaisdama savo aukščiausiu lygiu.“

ta Afrika daug protingesne ir geriau gyvena uz jus,rusus.