SUI ITA 18:40
    GER DEN 21:40
    Liepos 1 d., pirmadienis
    FRA BEL 18:40

Ilgiausiai Europos čempionato starto laukusios F grupės komandos sukūrė įspūdingą futbolo reginį Dortmunde. Turkijos rinktinė rungtynėse pirmavo du kartus, o neabejotinai įspūdingiausią pirmenybių įvartį pelnęs Madrido „Real“ deimantas Arda Guleras įtvirtino savo komandos pergalę 3:1 (1:1).

Turkijos rinktinė pirmoje rungtynių pusėje užgulė Europos čempionato debiutantų vartus, o visu ryškumu žibėjo jaunieti šios komandos talentai Arda Guleras ir  Kenanas Yildizas, nuolatos grasinę varžovų vartams. Šiose rungtynėse italo Vincenzo Montellos treniruojami turkai į varžovų vartų plotą atliko dvigubai daugiau smūgių (8 prieš 4), tačiau gerų progų išlyginti rezultatą ne sykį turėjo ir kartvelai.

Pirmas įvartis krito 24-ą minutę, kai Mertas Mulduras vienu lietimu dešine koja smūgiuodamas ore nukreipė jį į dešinį vartų kampą 1:0.

Vėliau rezultatą 31-ą minutę išlygino Georgesas Mikautadzė 1:1, o vakaro šedevrą jau po ilgosios pertraukos sukūrė A. Guleras. Devyniolikmetis saugas atliko tolimą smūgį į kairįjį viršutinį vartų kampą ir šis nokautavo G. Mamardashvilį 2:1.

Bene realiausia proga sumažinti atsilikimą iki 2:2 Willy Sagnolio auklėtiniai turėjo jau per teisėjo pridėtą laiką po Khvicha Kvaratskhelios pakelto kampinio. Dar kitame epizode fantastiškai sužaidė Sametas Akaydinas, laiku blokavęs galingą varžovų smūgį iš artimos distancijos 3:1.

Gražiausi rungtynių momentai:

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

95 min. Sakartvelas pačioje rungtynių pabaigoje turėjo keletą labai gerų progų pasižymėti, o lemiamą tašką turkai dėjo paskutinę pridėto laiko minutę, kai po pakelto kampinio vartininkas G. Mamardashvilis atėjo į puolimą, tačiau turkai kampinį atrėmė ir netrukus greitoje atakoje kamuolį į tuščius vartus pasiuntė puolėjas Keremas Akturkoglu 3:1.

86 min. Aikštėje po keitimo pasirodęs krašto gynėjas Zeki Celikas gerai pasijunė į ataką ir sulaukė aukšto komandos draugo perdavimo į baudos aikštelę. Turkas atliko pavojingą smūgį galva, tačiau šįkart G. Mamardashvilis klaidų nedarė.

69 min. Giorgi Kochorashvili įspūdingai išmaudo kelis varžovus, tačiau kartvelo spirtas kamuolys atsimuša į viršutinę vartų konstrukciją ir rezultatas lieka nepakitęs. Iki rungtynių pabaigos likus 20 minučių Turkijos kamuolio kontrolė mažėja iki 58 proc.

64 min. Arda Guleras garsiai sveikinasi su Europa! Perėmęs kamuolį Turkijos talentas atlieka neįtikėtino grožio suktą smūgį iš toli į patį vartų kampą 2:1. Tai antras devyniolikmečio įvartis atstovaujant savo šalį.

56 min. Turkijos rinktinė išprovokavo pražangą ir stojo mušti baudos smūgio iš geros padėties. Patyręs Hakanas Calhanoglu privertė iš peties padirbėti varžovų komandos vartininką Giorgi Mamardashvilį, tačiau šis sugebėjo atremti į dešinį vartų kampą skriejusį kamuolį.

Pirmas kėlinys

45 min. Rungtynių teisėjas pridėjo 1 minutę, tačiau Dortmunde rezultatas nesikeičia 1:1.

42 min. Žaidimas aikštėje išsilygino, o vis daugiau kontraatakų surengia ir Sakartvelas. Vienoje iš jų sudalyvavo ir Khvicha Kvaratskhelia, tačiau Turkijos rinktinės gynėjui pavyko iškrapštyti kamuolį varžovui iš po kojų.

31 min. Sakartvelas nelinkęs pasiduoti! Pozicinę ataką dešiniuoju aikštės kraštu surengę kartvelai baudos aikštelėje rado laisvą Georgesą Mikautadze, kuris vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartų tinklą 1:1.

26 min. Dar viena pavojinga turkų ataka, po kurios pavyko pasižymėti K. Yildizui, tačiau epizodą peržiūrėjęs VAR jį anuliavo dėl nuošalės.

24 min. Prabėgus 24-ioms rungtynių minutėms Turkija kamuolį kontroliuoja 68 proc. laiko. Dar vienas turkų išpuolis pagaliau baigėsi gražiu įvarčiu. Į puolimą pasijungęs krašto gynėjas Mertas Mulduras vienu lietimu dešine koja nesistabdant kamuolio ore nukreipė jį į dešinį vartų kampą 1:0.

9 min. Sumaištis Sakartvelo baudos aikštelėje! Turkijos futbolininkai atliko kelis greitus perdavimus, o dar vieną galingą smūgį paleidęs Kaanas Ayhanas pataikė į kairįjį vartų virpstą. Dar po kelių minučių smūgį kaire koja atliko į baudos aikštelę prasmukęs Turino „Juventus“ talentas Kenanas Yildizas, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

5 min. Pirmasis kėlinys prasidėjo aktyviu Turkijos rinktinės spaudimu, o jau ketvirtą mačo minutę turkai pavojingai pakėlė kampinį, tačiau Kaano Ayhano smūgis galva skriejo kiek virš vartų.

1 min. Rungtynės prasideda!

Komandų žaidimas prieš čempionatą

Nors šių rungtynių favorite įvardijama Turkijos komanda, tačiau paskutiniai šios šalies pasirodymai Europos čempionatuose buvo nuviliantys.

Iš paskutinių septynių rungtynių Europos čempionatuose turkai laimėjo vos kartą, o prieš pat šias pirmenybes taip pat nerodė gero žaidimo ir pralaimėjo tris draugiškas rungtynes iš keturių bei sykį sužaidė lygiosiomis 0:0 su Italija.

Norint išeiti iš F grupės turkams taip pat reikės žūtbūt įveikti Čekiją, o rungtynėse su Portugalija galbūt pabandyti sumedžioti bent tašką.

Optimizmo šios šalies sirgaliams prideda atjaunėjusi komandos sudėtis, kurioje netrūksta talento aikštės viduryje – vidurio saugo pozicijoje rungtyniaus Madrido „Real“ žaidėjas Arda Guleras ir „Benfica“ žaidėjas Orkunas Kokcu.

Sakartvelas bandys nepaleisti geros bangos

Priešingai nei Turkija, Sakartvelas į šį čempionatą atvyksta su didžiule pozityvo banga, kurią bus privalu išlaikyti kiek įmanoma ilgiau.

Paskutinėse rungtynėse dėl patekimo į Europos čempionatą kartvelai po 11 metrų baudinių serijos įveikė Graikiją, o sėkmingą žaidimą pratęsė ir pasiruošime čempionatui, kai 3:1 sutriuškino Juodkalniją.

Sakartvelo rinkinės lyderiu neabejotinai bus „Napoli“ ekipos krašto puolėjas Khvicha Kvaratskhelia, kurio parašo šiuo metu geidžia dauguma turtingųjų Europos klubų.

Užpraeitą sezoną 23-ejų kartvelas spindėjo Italijos rinktinės trenerio Luciano Spalletti treniruojamame Neapolio klube ir padėjo šiai komanda po 33 metų pertraukos laimėti Italijos lygą. Su keturiais įvarčiais jis taip pat buvo rezultatyviausias rinktinės futbolininkas „Euro 2024“ atrankoje.

Šis sezonas K. Kvaratskheliai nebuvo toks sėkmingas, tačiau jis vis tiek „Serie A“ pirmenybėse mušė 11 įvarčių, o Europos čempionatas bus puiki proga visam pasauliui priminti apie savo beribį talentą.

Startinės komadų sudėtys

Sakartvelas:

Turkija:

Trenerių komentarai

Vincenzo Montella (Turkija):

„Mums garbė žaisti čia Vokietijoje, kur tikimės sulaukti didžiulio palaikymo. Sakartvelas yra sudėtinga komanda, kurią reikia vertinti ir kuri bus motyvuota. Nebus lengvos rungtynės, turėsime būti organizuoti ir kantrūs. Futbolą žaidėjai pradeda žaisti kaip vaikai ir juos iki čia atveda aistra. Žaisti EURO 2024 - jų svajonė. Mes turime maksimaliai įgyvendinti šią svajonę“.

Willy Sagnolis (Sakartvelas):

„Mums tai pirmosios rungtynės, bet turnyrą pradeda ir turkai, o juos slėgs didesnė atsakomybė. Jei reiktų kalbėti apie turkų stiprybes, užtruktume labai ilgai, nes jie turi daug gerų, techniškų žaidėjų. Mums tai bus puikus iššūkis. Po laimėto kelialapio kitiems žaidėjams buvo sunku sugrįžti į kasdienybę, nes išsipildė jų svajonė. Kažkuriuo momentu reiks pamiršti apie svajones ir vėl susitelkti ties naujais tikslais“.

Žiūriu su akiniais į žemėlapį, gūglinu, ir niekaip nerandu to sakartvelo, tai jis gal marse, gal veneroje?
Lopetos, kodėl staiga reikia registruotis, kad žiūrėti varžybas? Pardavinėsit el. paštus?