SUI ITA 18:40
    GER DEN 21:40
    Liepos 1 d., pirmadienis
    FRA BEL 18:40

Portugalijos rinktinė pergale pradėjo „Euro 2024“ pirmenybes. Pirmajame kėlinyje abi ekipos nepasižymėjo, o visi trys įvarčiai krito antroje rungtynių pusėje. Pergalingo įvarčio autoriumi per teisėjo pridėtą laiką tapo Francisco Conceicao. Po kelių akimirkų Roberto Martinezo auklėtiniai šventė pergalę 2:1 (0:0).

Iki pirmojo įvarčio dominavo Portugalija, kuri vienu metu turėjo apčiuopiamą kamuolio kontrolę (77 proc.), o aikštėje stebuklus išdarinėjo 39-erių Cristiano Ronaldo. Nors portugalų žvaigždė buvo itin ryškus ir nuolat kėlė problemų čekų gynėjams, tačiau pirmasis rungtynėse pasižymėjo ne jis, o čekas Lukas Provodas 1:0.

Visgi 61-ą minutę pelnytu įvarčiu Čekijos futbolininkai ilgai nesidžiaugė ir 68-ą minutę jie įsimušė į savo vartus 1:1.

Rungtynių kulminacija persikėlė į teisėjo pridėtą laiką per kurį įvartį pelnė Diogo Jota, tačiau jis buvo atšauktas dėl nuošalės.

Po kelių minučių 21-erių „Porto“ ekipos puolėjas Francisco Conceicao sutvarkė formalumus ir mušė pergalingą įvartį, o Portugalijos žaidėjai ėmė švęsti suprasdami, kad laiko atsakui varžovams liko vos keliasdešimt sekundžių.

F. Conceicao tai vos trečios rungtynės karjeroje, kai jis žaidė už nacionalinę komandą ir debiutinis Europos čempionatas. Aikštėje jis pasirodė 90-ą mačo minutę, kai pakeitė saugą Vitinha.

Gražiausi rungtynių momentai:

Rungtynių eiga

Antras kėlinys:

91 min. Portugalų gelbėtoju tapo 21-erių puolėjas Francisco Conceicao, kuriam pavyko pasižymėti per teisėjo pridėtą laiką 2:1.

88 min. Diogo Jotai pavyko pasižymėti po sumaišties baudos aikštelėje, tačiau žaidėjas ir portugalai ėmė švęsti per anksti. VAR šiame epizode įžvelgė nuošalę.

81 min. Čekai turėjo dar vieną puikią progą pelnyti įvartį, tačiau Tomašas Součekas smūgiavo greta vartų.

68 min. Rezultatas lygus! Nuno Mendesas smūgiavo galva, vartininkas sužaidė neužtikrintai ir atmušė kamuolį rankomis, tačiau žaidimo įrankis kliudė Čekijos rinktinės gynėjo Robino Hranačo koją ir įriedėjo į savus vartus 1:1.

61 min. Šaltas dušas 2016 m. Europos čempionams! Retą pozicinę ataką rezgę čekai ją sugebėjo išnaudoti šimtu procentų. Portugalai spaudėsi į baudos aikštelę, tad Čekijos pirmenybėse rungtyniaujantis saugas Lukas Provodas pabandė smūgiuoti iš toli. Jo smūgis buvo toks tikslus, kad nepaliko jokių šansų portugalų vartų sargui Diogo Costai 1:0.

54 min. Klampios pirmos dešimt pirmųjų antrojo kėlinio minučių. Portugalijos rinktinė kurį laiką niekaip negalėjo atsivaryti kamuolio į varžovų baudos aikštelės pusę. Pagaliau tai pavyko padaryti 54-ą minutę, tačiau C. Ronaldo smūgis galva buvo netikslus. 57-ą minutę tas pats C. Ronaldo atliko baudos smūgį iš dėkingos padėties, tačiau jo spirtas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Pirmas kėlinys

45 min. Po pirmų 45 žaidimo minučių rezultatas lygus 0:0.

37 min. Realiausia čekų proga pirmajame kėlinyje. Vladimiras Coufalas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę iš dešiniojo aikštės krašto, tačiau puolėjo Patriko Schicko smūgis galva nebuvo tikslus. Iškart po šio epizodo portugalai pasileido į greitą ataką, o netoli varžovų baudos aikštelės griuvęs portugalas Rafaelis Leao buvo nubaustas geltona kortele už vaidybą.

32 min. Ronaldo demonstruoja klasę: portugalų būrys įsiveržinėjo į baudos aikštelę, o 39-erių puolėjas kulniuku atliko perdavimą komandos draugui Vitinhai. Visgi vienas prieš vartininką išbėgęs PSG komandos saugas smūgiavo netiksliai.

23 min. Tolimą patranką iš toli paleido Bruno Fernandesas, o jo smūgiuotą kamuolį iškumščiuoti turėjo čekų vartininkas Jindrichas Stanekas. Prabėgus ketvirtadaliui rungtynių Portugalija kamuolį kontroliuoja net 77 procentus laiko.

12 min. Portugalijos rinktinė aktyviai presinguoja savo varžovus, o čekai dažnai klysta aikštės viduryje. Greito įvarčio kol kas R. Martinezo vyrams pelnyti nepavyko ir realesnių progų jie nesukūrė.

1 min. Rungtynės prasidėjo! Jose aikštėje vienu metu galima išvysti dvi Portugalijos rinktinės legendas. Mačą startinėje sudėtyje pradėjo 39-erių Cristiano Ronaldo ir 41-erių centro gynėjas Pepe.

Pepe taip pat įsirašė į Europos futbolo čempionatų istoriją. 41-erių metų ir 113 dienų amžiaus futbolininkas yra vyriausias kada nors aikštėje senojo žemyno pirmenybėse pasirodęs futbolininkas.

Komandų priešistorė

Tai bus ketvirtasis Portugalijos ir Čekijos susitikimas Europos čempionatuose. Įdomu tai, kad tik Italija ir Ispanija nuo 1996 m. yra susitikusios daugiau kartų (5).

Portugalija laimėjo visus keturis paskutinius tarpusavio susitikimus su Čekija (10 įvarčių prieš 1), o „sausus“ vartus išlaikė paskutinėse trejose tarpusavio rungtynėse.

Portugalija yra vienintelė komanda, kuri septyniuose paskutiniuose Europos čempionatuose pasiekė atkrintamąsias.

Portugalija yra vienintelė komanda, kuri laimėjo 100 procentų savo EURO 2024 kvalifikacijos rungtynių (10/10).

Jie taip pat pelnė daugiau įvarčių nei bet kuri kita komanda (36) bei pademonstravo geriausią gynybą (2 praleisti įvarčiai per 10 rungtynių).

Startinės komandų sudėtys

Portugalija:

Čekija:

Trenerių mintys prieš rungtynes

Roberto Martinezas (Portugalija):

„Manau, kad Čekijos stilius yra labai panašus į mūsų. Tai – rizikavimas, aukštas spaudimas, turi žaidėjų, kurie nori pelnyti įvarčius. Jie žaidžia tam, kad laimėtų ir tai bus fantastiškos rungtynės neutraliems sirgaliams. Atranka parodė, kad mūsų grupė turi labai gerą nusiteikimą ir didelį atsidavimą. Laimėjome dešimt rungtynių, tačiau dabar laukia rimtas turnyras. Šioje grupėje bus trejos rungtynės ir čia turime pademonstruoti savo geriausią lygį“.

Ivanas Hašekas (Čekija):

„Portugalijoje yra žaidėjų, kurie rungtyniauja geriausiuose pasaulio klubuose ir jie yra žvaigždės, todėl į šias rungtynes ateina kaip favoritai, tačiau mes irgi norime laimėti. Žinome apie Cristiano Ronaldo, bet noriu, kad po rungtynių kalbėtume ne apie tai, kad žaidėme prieš įj, bet tai, kad jį įveikėme. Portugalija turi kokybės tiek priekyje, tiek gale. Mes jų nenuvertiname, žinome jų savybes, bet taip pat norime susitelkti į savo komandą“.

Regresas su komercine tv
Kaip pasiilgau transliacijų per nacionalinį transliuotoją. Ten būdavo įvadinės laidelės į rungtynes, nušviesdavo apie mačą. Kokybė HD būdavo. Suprast galėdavai kas su kamuoliu. Ir nebuvom užversti reklama.
Kuo daugiau žvaigždžių tuo mažesnė motyvacija. Matosi akivaizdžiai.