POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Portugalijos rinktinė „Euro 2024“ aštuntfinalio rungtynėse Frankfurte buvo priversta vargti net 120 minučių, kol galiausiai tik po 11 m baudinių serijos įveikė Slovėniją 3:0 Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių 0:0.

Rungtynės buvo pažymėtos Cristiano Ronaldo ašaromis, kai geriausias visų laikų šios šalies futbolininkas nerealizavo 11 m baudinio pačioje pirmojo pratęsimo pabaigoje.

Rungtynes geriau pradėjo portugalai, kurie aštriais reidais pjaustė varžovų gynybą, o slovėnų pražangas nuolat provokavo Rafaelis Leao.

Net 3 sykius rungtynėse baudos smūgiais bandė pasižymėti C. Ronaldo, tačiau visi jo bandymai buvo nesėkmingi.

Antroje rungtynių pusėje jėgos aikštėje išsilygino, o dar labiau atakuoti savo varžovus slovėnai pradėjo per pratęsimą. Jo metu puikios progos pasižymėti neišnaudojo Benjaminas Šeško, kuris likęs vienas prieš vartininką pataikė į laiku vartus palikusio Diogo Costos kojas.

103 rungtynių minutę Diogo Jota išprovokavo baudą varžovų baudos aikštelėje ir 11 m baudinio stojo mušti C. Ronaldo. Deja jo sumanymą perskaitė Slovėnijos herojus Janas Oblakas, o po šio epizodo savo šaliai pergalę galėjęs atnešti portugalas pratrūko ašaromis ir jį netrukus ėmė guosti komandos draugai.

Galiausiai viskas sprendėsi 11 m baudinių serijoje, kuriose sužibėjo „Porto“ klubo vartininkas Diogo Costa, atrėmęs visus tris varžovų smūgius. Tuo tarpu visi trys portugalai savo baudinius realizavo, įskaitant ir savo kaltę išpirkusį C. Ronaldo.

Ketvirtfinalyje portugalų laukia daug rimtesnis varžovas – Kyliano Mbappes vedama Prancūzijos vienuolikė.

Rungtynių eiga

Baudinių serija

Pirmasis smūgiavo 36-erių slovėnų legenda Josipas Iličičius, tačiau jo smūgį atrėmė Diogo Costa.

Cristiano Ronaldo reabilitavo save ir antruoju bandymu nuginklavo Janą Oblaką.

Antras slovėnų bandymas vėl buvo atremtas. Diogo Costa neutralizavo ir Jure Balkoveco smūgį.

Antras portugalų gretose smūgiavo Bruno Fernandesas ir jis buvo tikslus 2:0.

Trečias smūgiavo slovėnas Verbičius ir Diogo Costa vėl nepakartojamas.

Uždaryti seriją galėjo Bernardo Silva ir jis tą padarė. PORTUGALIJA keliauja į ketvirtfinalį!

Pratęsimas

120 min. Pratęsimo metu nė vienai ekipai pasižymėti nepavyko, todėl nugalėtojas spręsis 11 m. baudinių serijoje.

114 min. Auksiniu šansu nepasinaudojo Benjaminas Šeško likęs visiškai vienas prieš vartininką.

103 min. Diogo Jota greitoje atakoje buvo pargriautas varžovų baudos aikštelėje ir išplėšė 11 m. baudinį. Realizuoti jo stojo C. Ronaldo, tačiau veterano smūgį atrėmė J. Oblakas. Šis čempionatas kol kas portugalų gyvai legendai ir toliau tarsi užkeiktas ir jis dar nėra pelnęs įvarčio. Iki šio 11 m. baudinio portugalas rinktinėje buvo realizavęs 13 baudinių iš eilės. Po šio epizodo C. Ronaldo netikėtai pravirko, kai komandos išėjo ruoštis antram pratęsimui.

97 min. Slovėnai jau yra atlikę 3 keitimus, tuo tarpu galybę talento turintis R. Martinezas neskuba keisti savo žaidėjų ir yra atlikęs vos 2 keitimus.

94 min. Skirtingai nei slovakai prieš anglus, pratęsime slovėnai atrodo pasitikintys savo jėgomis ir toliau demonstruoja pavydėtiną vienybę gynyboje. 94 minutę pavojingą smūgį į vartus atliko Bejaminas Verbičius, tačiau kamuolys skriejo į užribį.

Antras kėlinys

94 min. Per likusį žaidimo laiką abi komandos nieko pavojingesnio nesukūrė ir rungtynės keliasi į pratęsimą 0:0.

90 min. Rungtynių arbitras prideda 4 papildomo laiko minutes.

88 min. Ilgai tylėję portugalai surengė kontraataką, kurios smaigalyje atsidūrė C. Ronaldo, tačiau jo gana tiesų smūgį atrėmė J. Oblakas.

80 min. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 10 minučių Portugalija kamuolį kontroliuoja 64 proc. laiko ir yra atlikę 11 smūgių vartų link. Tuo tarpu Slovenijos rinktinė yra atlikusi 5 smūgius.

70 min. R. Leao dar sykį išprovokuoja pražangą ir trečią kartą pasižymėti iš 30 metrų pabandęs C. Ronaldo liko nieko nepešęs.

65 min. Pirmasis R. Martinezo keitimas: gerai atrodžiusį saugą Vitinhą pakeitė puolėjas Diogo Jota.

61 min. B. Šeško buvo netoli to, kad greitoje atakoje būtų išbėgęs vienas prieš vartininką, bet veteranas Pepe šiame epizode susitvarkė meistriškai, o slovėnas smūgiavo labai netiksliai.

56 min. Graži Portugalijos rinktinės ataka, kurios epicentre atsidūrė meistrišką perdavimą kulniuku atlikęs Bruno Fernandesas. Visgi galingą Vitinha smūgį slovėnai blokavo laiku.

54 min. Joao Cancelo šalia baudos aikštelės išprovokavo pražangą, o dar vieną baudos smūgį atlikęs C. Ronaldo privertė J. Oblaką kamuolį atmušti rankomis.

46 min. Portugalija vėl pirmosiomis minutėmis siekia dominuoti. Puikų reidą surengė Joao Cancelo, kuris baudos aikštelėje išmaudė savo tiesioginį oponentą, tačiau jo aštrus žemas perdavimas adresato nepasiekė, o po to Bernardo Silva galingai smūgiavo virš vartų.

Pirmas kėlinys

47 min. Teisėjas pridėjo 2 papildomas minutes, o pačioje pridėto laiko pabaigoje galingą smūgį iš toli atliko João Palhinha. Slovėnijos vartų sargas Janas Oblakas atliko didžiulį šuolį, tačiau laimei kamuolys prašvilpė visai šalia virpsto. Po pirmojo kėlinio lygybė 0:0!

45 min. Paskutines penkias minutes Slovėnija surengė kelis pavojingus išpuolius, laimę iš toli pabandė Benjaminas Šeško, tačiau portugalų vartų sargui Diogo Costai tai buvo lengvas grobis.

38 min. Reta veterano Pepe klaida aikštės viduryje, po kurios žaibišką kontraataką surengė slovėnai, tačiau kamuolį paskutinę akimirką į užribį išmušė Nuno Mendesas.

36 min. R. Leao klaidinantys veiksmai su kamuoliu kol kas kelia didžiulį galvos skausmą slovėnams, o po vieno iš jo judesio kamuolį ranka kliudęs Zanas Karnicnikas buvo nubaustas geltona kortele.

33 min. R. Leao uždirbo baudos smūgį iš itin dėkingos distancijos. Realizuoti standartinę situaciją stojo C. Ronaldo, kurio galinga bomba skriejo visai šalia vartų.

25 min. Sužaidus 25 minutes portugalai kamuolį kontroliuoja 68 proc. laiko, tačiau yra atlikusi tik vieną smūgį. Slovėnija į vartus dar nesmūgiavo.

18 min. Portugalas Nuno Mendesas krenta ant vejos ir ilgą laiką nesikelia po to, kai į jo koją įčiuožė Slovakijos rinktinės gynėjas. Portugalas trumpam paliko aikštelę, o jo varžovas nuobaudos išvengė.

12 min. Rungtynių pradžia Slovėnijai nesiklosto, o gynyboje žaidėjai palieka gerokai per daug erdvių portugalų žvaiždėms. Dar vieną progą pasižymėti turėjo C. Ronaldo, tačiau aukšto komandos draugo perdavimo jam pasiekti nepavyko.

7 min. R. Leao baudos aikštelėje rado pavojingai atsidengusį C. Ronaldo, tačiau veteranas blogai susistabdė kamuolį. Po kelių akimirkų C. Ronaldo pamalonino Frankfurto publiką akrobatiniais judesiais su kamuoliu, tačiau ir vėl prarado kamuolį.

4 min. Portugalija aktyviai pradėjo mačą ir jo pradžioje geras progas pasižymėti turėjo Rubenas Diazas ir Rafaelis Leao.

0 min. Rungtynės Frankfurte prasidėjo!

Kaip ir visose rungtynėse iki šiol Portugalija rungtynes pradės su Cristiano Ronaldo startinėje sudėtyje.

Treneris Roberto Martinezas šioms rungtynėms grąžino visą sudėtį, su kuria 3:0 įveikė antrosiose grupės rungtynėse Turkiją, o taip pat grįžo prie keturių gynėjų linijos. Tuo tarpu Slovėnijos treneris Matjažas Kekas nuo paskutinių rungtynių atlikos vos vieną keitimą.

Komandų forma ir priešistorė

Lygiosiomis be įvarčių prieš Angliją paskutinėse C grupės rungtynėse sužaidusi Slovėnija į sekantį etapą pateko kaip viena iš keturių geriausių trečią vietą užėmusių rinktinių. Tai pirmas kartas šios šalies istorijoje, kai jų rinktinė žaidžia didžiųjų futbolo turnyrų atkrintamosiose.

Tai bus tik antrasis Portugalijos ir Slovėnijos tarpusavio susitikimas. Pirmajame šių metų kovą draugiškose rungtynėse netikėtą pergalę 2:0 šventė Slovėnija.

Portugalija F grupėje finišavo pirmi, nors paskutinėse grupės rungtynėse 2:0 sensacingai nusileido Sakartvelui.

Nors paskutinės rungtynės Roberto Martinezo auklėtiniams nesusiklostė, jie tebėra vienareikšmiški šios poros favoritai.

„Opta“ superkompiuteris prieš rungtynes darytose simuliacijose net 65,4 proc. matė Portugalijos rinktinės pergalę.

Cristiano Ronaldo nepelnė įvarčio paskutiniuose septyneriose svarbiausių turnyrų rungtynėse ir tai jam yra ilgiausia karjeros sausa serija.

Startinės sudėtys

Portugalija

Slovėnija

Trenerių komentarai

Roberto Martinezas (Portugalija):

„Manau, kad visi pasaulyje žino, ką Slovėnija padarė per trejas EURO 2024 rungtynes. Mes juos gerai pažįstame iš kovo mėnesį vykusių rungtynių ir mums nebuvo staigmena, kodėl jie prieš Angliją sužaidė nulinėmis lygiosiomis. Jie turi tinkamą organizaciją ir tai yra didžiulis trenerio darbo įvertinimas. Visi žinome jų individualią kokybę, gebėjimą sukurti daug progų greitose atakose. Jie yra gerai sukomplektuota komanda, todėl reikės, kad būtume geriausi“.

Matjažas Kekas (Slovėnija):

„Tiesiog tikiuosi, kad vyrukai išliks atsipalaidavę ir susikaupę. Žinome, su kuo teks kovoti. Portugalija yra viena iš favoričių laimėti šį EURO 2024 čempionatą, tačiau mes norime gero rezultato ir pernerlyg daug nesirūpiname, kaip atrodysime aikštelėje. Tikiuosi, kad tam tikrais momentais kentėsime. Dabartinėje situacijoje šioe rungtynėse visi yra pajėgūs“.

Nors ir futbolu domiuosi,bet dvi dienas po dvi valandas antifutbola ziureti,tai jau ne kazka.Kai anglai su portugalais nesugeba,o slovakai su slovenais grynai visas rungtynes sulinde gynyboje atsispardo.As suprantu,kad zaisdami atvira futbola,nei slovakai,nei slovenai visai jokiu sansu neturetu ir tu saliu sirgaliai,dziaugiasi ir tokiu savo komandu zaidimu,bet neutraliems ziurovams,ziurintiems cempionata del futbolo grozio,tai toks antifutbolas uzknisa.Viena laime tik,kad astuntfinalyje tokios komandos pralaimi ir iskrenta.