POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Europos futbolo čempionato aštuntfinalio etapą įveikė Prancūzijos rinktinė, kuri dramatiškame trileryje 1:0 (0:0) įveikė kaimynę Belgiją. Vienintelį rungtynių įvartį po rikošeto 84-ą minutę pelnė Kolo Muani, o nelaimėliu tapo smūgio metu pasimaišęs belgų veteranas Janas Vertonghenas. Tai tuo pačiu buvo paskutinės 37-erių futbolininko rungtynės vilikint savo šalies aprangą.

Šiose rungtynėse Prancūzijos rinktinės treneris atliko vos vieną keitimą, tačiau jis tapo lemtingu.

25-erių puolėjas Kolo Muani į aikštę žengė 62-ą mačo minutę, kai joje pakeitė puolėją Marcusą Thuramą.

Būtent šio futbolininko reidas baudos aikštelėje 84-ą mačo minutę ir atnešė „Les Bleus“ kelialapį į pirmenybių ketvirtfinalį.

Tokiu būdu Paryžiaus „Saint-Germain“ puolėjas išpirko kaltę dėl 2022-ųjų Pasaulio čempionato finalo, kuriame aikštėje irgi pasirodė po keitimo ir pačioje pratęsimo pabaigoje turėjo šimtaprocentinę progą išvesti saviškius į priekį, bet to nepadarė, o Argentina triumfavo po 11 m. baudinių serijos.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

90 min. Rungtynių arbitras pridėjo vos 3 minutes, o per likusį žaidimo laiką prancūzai gynėsi itin drausmingai ir šventė pergalę 1:0!

84 min. Rikošetas, pasibaigęs Prancūzijos rinktinės įvarčiu. Smūgį atliko po keitimo pasirodęs Kolo Muani, o kamuolį paskutinis lietė belgų veteranas Janas Vertonghenas 1:0.

82 min. K. De Bruyne atlieka gerą smūgį į vartų plotą kontraatakoje , tačiau M. Maignanas šiandien atrodo nepramušamas.

73 min. Prancūzas centro gynėjas Williamas Saliba sužaidžia lyg puolėjas ir išmaudęs vieną varžovą atliko labai gerą smūgį, kuris pralėkė kiek virš viršutinio vartų virpsto.

69 min. Gerą progą pasižymėti turėjo iš aštraus kampo galingai smūgiavęs Romelu Lukaku, tačiau jo smūgį atrėmė puikiai šį vakarą savo darbą atliekantis M. Maignanas.

63 min. Į gynybą orientuotas Belgijos trenerio keitimas. Puolėją L. Opendą pakeitė saugas Orelis Magala.

60 min. Pracūzija ima vis labiau spausti savo varžovus vos tik praranda kamuolį, tačiau Belgijai tai suteikia gerokai daugiau galimybių kontraatakuoti. Tokią progą gavęs K. De Bruyne pasiuntė kamuolį į priekį Y. Carrasco, kuris pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, o jo smūgį paskutinę akimirką fantastiškai blokavo Theo Hernandezas.

49 min. A. Tchoumeni atlieka labai pavojingą smūgį iš už baudos aikštelės, kurį atrėmė belgų vartininkas, nusiųsdamas kamuolį į kampinį.

53 min. Aštrus K. Mbappe reidas į baudos aikštelę baigėsi kiek per stipriu smūgiu virš vartų.

Pirmas kėlinys

46 min. Teisėjas skelbia ilgąją pertrauką. Nors pirmoje mačo dalyje prancūzai atrodo aktyvesni, tačiau rezultatas nekinta 0:0.

45 min. K. Mbappe išmaudė kelis varžovus ir atliko gerą perdavimą komandos draugui, tačiau iš tiesiai smūgiavęs A. Tchoumeni geros progos neišnaudojo.

44 min. Penkias minutes trunkianti Belgijos vartų apgultis. Itin produktyviai žaidžia į atakas nuolat pasijungiantis „Barcelona“ gynėjas J. Kounde.

38 min. Pavojingas K. Mbappe žaidimas varžovų baudos aikštelėje, o po kelių akimirkų ir itin pavojingas A. Tchoumeni smūgis iš 30-ies metrų.

33 min. Pirma labai pavojinga Prancūzijos ataka. J. Kounde atliko aukštą perdavimą antru lietimu į baudos aikštelę, o čia M. Thuramo smūgis galva prašvilpė visai greta vartų skersinio.

26 min. Belgai vis labiau įsibėgėja. L. Openda atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, o smūgį atlikęs Y. Carrasco pataikė į varžovų gynėją.

24 min. Adrienas Rabiot baudžiamas geltona kortele, kai bandė sustabdyti vėl aštriai žaidusį J. Doku. Šis D. Deschampso itin vertinamas prancūzas geltoną kortelę buvo užsidirbęs ir praėjusiame mače, tad Prancūzijos sėkmės atveju negalėtų rungtyniauti ketvirtfinalyje.

22 min. Geltona kortele baudžiamas A. Griezmanas, kuris netoli savo baudos aikštelės pavojingai sužaidė prieš J. Doku. Klastingą baudos smūgį atliko Kevinas De Bruyne, o kamuolį kojomis buvo priverstas atremti M. Maignanas.

20 min. Sužaidus 20 minučių Prancūzija kamuolį kontroliuoja 60 proc. laiko. Prancūzija į vartus smūgiavo 5 kartus, tuo tarpu Belgija kol kas nė sykio.

13 min. K. Mbappe atliko smūgį iš baudos aikštelės, tačiau kamuolį galva lietė A. Onana ir šis paliko aikštelę. To rungtynių arbitras nepastebėjo ir netrukus už diskusijas su teisėju geltona kortele buvo nubaustas A. Tchouameni.

9 min. Rungtynių pradžioje abi komandos žaidžia atsargiai ir pernelyg nespaudžia savo varžovų. Kiek daugiau laiko su kamuoliu praleidžia prancūzai, o silpnu smūgiu į vartų plotą pasižymėjo A. Griezmanas.

5 min. Prancūzija suklydo aikštės krašte, o į puolimą pasileidusį L. Openda laiku sustabdė vartus palikęs ir kamuolį į užribį išmušęs Mike'as Maignanas.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Prancūziją grupių etape aplenkė Austrija, o belgai taip pat liko antri. Šio aštuntfinalio laimėtojas kitame etape susitiks su Portugalijos ir Slovėnijos poros nugalėtojais.

Sudėtys

Šias Diuseldorfo mieste vyksiančias rungtynes Belgijos rinktinės strategas Domenico Tedesco pradės kiek kitokios sudėties nei pirmuose trijuose susitikimuose. Taip pat startinėje sudėtyje ir patyręs Yannickas Carrasco, kuris ankstesniuose mačuose kildavo nuo suolo. Jis užėmė Youri Tielemanso vietą.

Puolėju šalia Romelu Lukaku ir Jeremy Doku žais iki tol nuo suolo kildavęs Loisas Openda. Jis startinėje sudėtyje pakeitė Leandro Trossardą.

Tuo tarpu Didier Deschampsas į aikštės vidurį iš krašto pastūmė Antuaną Griezmaną, o puolime virš jo žais Kylianas Mbappe ir Marcusas Thuramas. Ant suolo paliktas iki tol krašto puolėju žaidęs Ousmane'as Dembele.

Komandų priešistorė

Tai bus net 76-as Prancūzijos ir Belgijos tarpusavio susitikimas. Belgija yra pats dažniausias visų laikų Prancūzijos varžovas. Tuo tarpu Belgija dar daugiau kartų susitiko su Nyderlandais (129 kartus).

Prancūzija laimėjo visas keturias ankstesnes rungtynes ​​su Belgija pagrindiniuose turnyruose, todėl belgai šį vakarą bandys perrašyti šalies istoriją ir nutraukti „Les Bleus” prakeiksmą.

Vienintelis jų ankstesnis susitikimas Europos čempionate vyko prieš 40 metų, 1984 m. Europos čempionate, kuriame Prancūzija grupių etape laimėjo 5:0, o tose rungtynėse „Hat-trick'u“ buvo pasižymėjęs legendinis Michelis Platini.

Šiose Europos pirmenybėse Prancūzija kol kas įmušė tik du įvarčius ir tai yra mažiausias rezultatyvumas didžiųjų turnyrų grupių etapuose nuo 2010 m, kuomet pasaulio čempionate grupių etape jie buvo pelnę vos 1-ą.

Belgija trečią kartą iš eilės pateko į atkrintamųjų varžybų etapą Europos čempionate. 2016 m. ir 2020 m. Europos čempionatuose „raudonieji velniai“ pateko į ketvirtfinalį, tad šią tradiciją bandys pratęsti ir šiandien.

Startinės sudėtys

Prancūzija:

Belgija:

Trenerių komentarai

Didier Deschampsas (Prancūzija):

„Pasiekėme naują fazę - turrnyrą viduje turnyro. Dabar nebus jokių antrųjų šansų. Tos komandos, kurios pateko į kitą etapą yra geresnės už tas, kurios keliauja namo. Svarbiausia bus realizuoti progas prie vartų. Jei tu nori laimėti, privalai mušti įvarčius, o, kol kas, mums sunkiai sekasi tai daryti. Tai pasitaiko ir geriausiems žaidėjams, įvarčių mušėjams.“

Domenico Tedesco (Belgija):

„Laukia sunkūs varžovai. Tai labai svarbios rungtynės - arba mes, arba jie. Mus supa specialus jausmas, dėl kurio mes čia ir esame. Tą patį jausmą turėjome nuo pirmojo pralaimėjimo ir rungtynių su Rumunija. Jau tada nebegalėjome pralaimėti ir tai mums nieko naujo. Turime išlikti susitelkę ir parodyti visus savo sugebėjimus.“

Sirgau už belgus, statistiškai jie buvo ausaderiai, galiu pasakyti, (visus žaidimus žiūrėjau)pirmas jų mačas kuris vertas dėmesio, gaila kad pralaimėjo ant paskutinių min. Sėkmė visoms komandoms