POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Antradienį „Euro 2024“ pirmenybėse paaiškėjo dar viena ketvirtfinalio dalyvė. Miuncheno „Allianz“ stadione dominavę Nyderlandai 3:0 (1:0) susitvarkė su Rumunija. Olandai šiame susitikime atliko 24 smūgius, tuo tarpu rumunai vos 5-is.

Pirmasis rungtynių įvartis krito 19-ą minutę, kai „Liverpool“ talentas Cody Gapko atliko kelis klaidinančius judesius su kamuoliu ir pasižymėjo į artimąjį vartų kampą.

Po įgauto pranašumo Ronaldo Koemano kariauna gynyboje neužsidarė, o visu gražumu spindėjo greiti Nyderlandų žaidėjai – progas komandas draugams nuolat kūrė Denzelis Dumfriesas, Memphis Depay`us ir Xavi Simmonsas.

Antrajame kėlinyje „oranžiniai“ ir toliau skrajojo aikštėje, tačiau savo antrojo įvarčio ieškojo ilgai.

Galiausiai savo meistriškumą 83-ią minutę vėl pademonstravo C. Gapko, kuris lyg ant lėkštutės padėjo kamuolį Donyelliui Malenui ir šis padvigubino rezultatą 2:0.

Tas pats D. Malenas jau per teisėjo pridėtą laiką įmušė dar sykį ir išsiuntė rumunus namo 3:0.

Bene realiausią rumunų progą išlyginti rezultatą 81-ą mačo minutę atėmė mačo arbitras, klaidingai užfiksavęs šios komandos žaidėjo pražangą prieš aktorinius sugebėjimus pademonstravusį D. Dumfriesą.

Nyderlandų varžovas ketvirtfinalyje paaiškės šiandien vakare po Austrijos ir Turkijos rungtynių.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

93 min. Pergalę įtvirtina D. Malenas 3:0.

83 min. Įvartis! C. Gakpo prasmuko palei šoninę liniją ir atliko trumpą perdavimą į baudos aikštelę kirtusiam D. Malenui, kuris neįdėdamas daug pastangų padvigubino rezultatą 2:0.

81 min. Rumunai turėjo retą progą pabėgti į greitą kontraataką, tačiau mačo arbitras neteisingai interpretavo pražangą ir sustabdė šį išpuolį. Tai supykdė rumunų puolėją Bogdaną Stanciu, kuris už kalbas buvo nubaustas geltona kortele.

73 min. Micky van de Veno smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai greta varžovų vartų ir pasižymėti nepavyko. VIen šiame kėlinyje Nyderlandai jau yra atlikę  smūgių į vartus.

67 min. Tarp linijų surastą X. Simmonsą pargriovė Marius Marinas, užsidirbęs geltoną kortelę. Netrukus baudos smūgį iš 25 metrų pabandė realizuoti M. Depay, o jo spirtas žemas kamuolys skriejo visai šalia vartų virpsto.

63 min. C. Gakpo pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota nuošalė ir įvartis liko neįskaitytas.

57 min. Nyderlandai kamuolį kontroliuoja 67 proc. laiko ir yra atlikę 13 smūgių į vartus, tuo tarpu rumunai atliko 4 smūgius.

53 min. D. Dumfriesas atlieka dar vieną perdavimą pažeme į baudos aikštelę ir šįkart puikioje situacijoje pasižymėti atsiduria M. Depay ir Donyellis Malenas, tačiau rumunai laiku blokuoja abu bandymus.

46 min. Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

Pirmas kėlinys

45 min. Teisėjas pridėjo 3 papildomas minutes, per kurias rumunai atliko kelis smūgius į vartų plotą, visgi tikslumo jiems pritrūko. Po pirmojo kėlinio Nyderlandai išsaugojo trapią persvarą 1:0.

43 min. Rumunijos klaida baudos aikštelėje. Kamuolį perėmęs D. Dumfriesas atliko perdavimą greta vartų vidurio buvusiam X. Simmonsui, kuris kiek sudelsė ir atliko prastą smūgį. Iššvaistyta puiki proga...

38 min. Rumunas Vasile Mogosas patyrė traumą ir nebegali tęsti rungtynių. Vietoje jo aikštėje pasirodė Bogdanas Racovitanas.

38 min. Įspūdingas Xavi Simmonso driblingas su kamuoliu, kuris padėjo uždirbti savo komandai kampinį. Iš viso Nyderlandai per pirmą kėlinį jau kėlė net 10 kampinių, tuo tarpu rumunai tam progos dar neturėjo.

30 min. „Oranžiniai“ toliau pulsuoja. Denzelis Dumfriesas pasiuntė skersą žemą perdavimą į baudos aikštelę ir M. Depay buvo arti to, kad būtų mūšęs į tuščius vartus, bet paskutinę akimirką rumunus apsaugojo koją kyštelėjęs gynėjas Radu Dragusinas.

19 min. Nyderlandai anksti veržiasi į priekį! „Liverpool“ talentas Cody Gapko atliko solo reidą su kamuoliu ir ypač tiksliu smūgiu į apatinį kairįjį vartų kampą nuginkluoja rumuną Floriną Nitą 1:0.

Tai jau trečias šio puolėjo įvartis čempionate, padedantis pakilti į rezultatyviausių viršūnę. Tą patį pasiekimą yra užfiksavę dar trys kiti futbolininkai.

13 min. Rumunų atsakas: saugas Dennis Manas atliko galingą smūgį į vartus prieš tai įveikęs kelių žaidėjų bandymus išmušti jam kamuolį, tačiau kamuolys skriejo kiek virš vartų.

11 min. Memphis Depay sulaukė tikslaus trumpo perdavimo į baudos aikštelę ir atliko smūgį į vartus, tačiau mačo arbitras užfiksavo nuošalės pažeidimą.

8 min. Rungtynių pradžioje abi komandos žaidžia drąsiai, o rumunai nebijo spausti savo varžovų.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

Nyderlandai

Rumunija

Komandų kelias grupių etape

Nyderlandai D grupėje užėmė trečią vietą ir su 4 taškais į aštuntfinalį pateko kaip trečia geriausia komanda. Šios grupės nugalėtoja kiek netikėtai tapo Austrija, kuri už savo nugaros paliko tituluotąją Prancūziją.

Pirmajame susitikime Ronaldo Koemano treniruojami „oranžiniai“ 2:1 įveikė Lenkiją, sužaidė lygiosiomis su Prancūzija 0:0 ir paskutinės grupės rungtynėse 3:2 krito prieš Austriją.

Savo ruožtu Rumunija kiek netikėtai tapo E grupės nugalėtoja. Šioje grupėje nutiko tai, ko dar nėra buvę Europos futbolo čempionato istorijoje. Visos keturios grupės komandos surinko po lygiai (4) taškus, bet rumunai liko pirmi dėl geresnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio.

Čempionato pradžioje jie 3:0 nušlavė Ukrainą, po to 2:0 pralaimėjo belgams ir galiausiai sužaidė lygiosiomis su slovakais 1:1.

Rumunijos rinktinė pasirodys didžiojo turnyro atkrintamosiose kovose pirmą kartą nuo 2000-ųjų Europos futbolo čempionato

Tuo tarpu Nyderlandai sieks išvengti šalies nelaimėlės etiketės. Nesėkmės atveju ji būtų pirmoji šalis Europos futbolo istorijoje, kuri pralaimėjo keturias iš eilės atkrintamųjų kovų rungtynes iškart po grupių etapo.

Tai bus vos antrasis susitikimas tarp Rumunijos ir Nyderlandų rinktinių. Nyderlandai laimėjo „Euro 2008“ grupių etapo rungtynes rezultatu 2:0.

Trenerių pasisakymai prieš rungtynes

Edwardas Iordănescu (Rumunija): „

Tokias akimirkas patiri tik vieną kartą gyvenime. Dėkoju visiems fanams, kurie padėjo mums visose trejose rungtynėse jaustis tarsi namuose ir tiems, kurie palaiko namuose Rumunijoje. Iki šios akimirkos mes žaidėme vadovaudamiesi protu, širdimi ir siekdami balanso. Sukūrėme istoriją. Pademonstravome charakterį. Rumunijos rinktinė iki tol niekada neturėjo tokio palaikymo. Žinoma, tai bus didžiausias iššūkis mūsų kelionės kartu metu.“

Ronaldas Koemanas (Nyderlandai):

„Patekome į kitą etapą, tačiau turime žaisti žymiai geriau. Tai padaryti su šia sudėtimi yra įmanoma. Jie turi tam reikalingą meistriškumą. Prieš Prancūziją žaidėme gerai kaip komanda, tačiau prieš Austriją atrodėme prastai. Turime prisiimti atsakomybę aikštėje prieš savo varžovus.