ESP GER 18:40
    POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40

Ispanijos rinktinė tęs žygį Europos futbolo čempionato ketvirtfinalyje. Sekmadienio vakare Kelne ispanai rungtynių pradžioje atsilikinėjo, tačiau užtikrintai sužaidė antrąją rungtynių pusę ir sutriuškino pirmenybių debiutantus Sakartvelą 4:1 (1:1).

Ispanija pirmajame kėlinyje atliko penkiolika smūgių daugiau nei Sakartvelas (17 prieš 2). Tai yra didžiausias užfiksuotas skirtumas pirmoje rungtynių dalyje pirmą kartą nuo 1980 m. Nors pirmieji pasižymėjo kartvelai po Robino Le Normando smūgio į savus vartus 18 mačo minutę, tačiau vėliau savo pajėgumu ispanai neleido suabejoti.

Skirtumą atstatė saugas Rodri, kuris 39-ąją minutę puikiu smūgiu iš tolimesnės distancijos nuginklavo vartininką 1:1, o dar daugiau įvarčių pabiro antroje rungtynių pusėje.

Varžovus nuo pirmųjų aikštės centimetrų spaudę Luiso de la Fuentes auklėtiniai taip pat puikiai išnaudojo greitus savo ekipos krašto puolėjus Nico Williamsą ir Lamine'ą Yamalį, kurie tiek žaidė patys aštriai, tiek kūrė progas savo komandos draugams.

51-ą minutę po L. Yamalio perdavimo pasižymėjo Fabianas Ruizas 2:1.

N. Williamsas 75-ąją minutę nuostabiu smūgiu nuginklavo vartininką ir padidino ispanų pranašumą iki 3:1.

Tašką rungtynėse padėjo Dani Olmo, kuris 83-ąją minutę taip pat pasiuntė kamuolį į vartų tinklą šiame susitikime ir rezultatas tapo 4:1.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

82 min. Dar vienas L. Yamalio smūgis link vartų, tačiau jis skriejo į užribį. Iškart po to sekė kartvelų klaida ižaidžiant kamuolį, o ketvirtą įvartį ispanams padovanojo po keitimo aikštėje pasirodęs saugas Dani Olmo 4:1.

74 min. N. Williamsas greitoje atakoje pralėkė kaip uraganas pro jį dengusį gynėją ir pelnė gražų įvartį 3:1.

73 min. Dar vienas puikus L. Yamalio epizodas, pasibaigęs kartvelų įvarčiu į savus vartus. Visgi šoninis rungtynių arbitras greitai iškėlė nuošalės vėliavėlę.

62 min. Praradę kamuolį ispanai iškart spaudžia savo varžovus jų aikštės pusėje. Po tokios situacijos kamuolį greitai praradę kartvelai vos neprisižaidė, nes baudos aikštelėje buvęs L. Yamalis atliko smūgį šalia vartų.

50 min. L. Yamalio baudos smūgis, kurį atrėmė G. Mamardašvilis. Vos po kelių akimirkų tas pats 16-metis ispanų vunderkindas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kurioje kamuolį į vartus nukreipė Fabianas Ruizas 2:1. Ispanija jau priekyje!

47 min. Khvicha Kvaratskhelia po ispanų klaidos vos iš aikštės vidurio nenuginkluoja vartus palikusį ispaną Unai Simoną.

Pirmas kėlinys

45 min. Po pirmojo kėlinio – lygybė 1:1. Per pirmas 45 minutes Ispanija atliko net 16 smūgių (6 į vartų plotą), tuo tarpu Sakartvelas neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą, o jų įvartis krito po R. Le Normando smūgio į savus vartus.

37 min. Nico Williamsas pabandė paslėptu smūgiu nuginkluoti vartininką, tačiau jo smūgį atrėmė laiku sureagavęs G. Mamardašvilis. Iškart po šio smūgio sekė kita ataka, kurios smaigalyje atsidūrė saugas Rodri. Sulaukęs perdavimo iš to paties N. Williamso Ispanijos rinktinės kapitonas galingu smūgiu nuo baudos aikštelės linijos išlygino rezultatą 1:1. Nors Alvaras Morata buvo nuošalėje, tačiau epizodą peržiūrėję arbitrai nusprendė, kad ji netrukdė vartininkui atlikti savo darbą.

34 min. Laimę iš toli pabandė ir Marcas Cucurella, kurio žemą smūgį atrėmė Sakartvelo rinktinės vartininkas. Laimei, kamuolys atšoko ne Ispanijos rinktinės futbolininkams.

26 min. Įvartį praleidę ispanai stengiasi nunešti kamuolį į Sakartvelo baudos aikštelę, o esant progai pabango laimę ir iš toliau. Stiprų smūgį atliko saugas Pedri, tačiau jo spirtas kamuolys praskriejo virš vartų.

18 min. Kosmosas! Kartvelai gauna pirmą realią progą kontraatakai ir iškart pasižymi 1:0. Kamuolį į baudos aikštelę pakėlė Otaras Kakabadze, Khvicha Kvaratskhelia pamušė kamuolį ore, kuris nuo gynėjo Robino Le Normando kojos įskriejo į savus vartus.

16 min. Lamine'as Yamalis pakėlė dar vieną kampinį ir šįkart pavojingai į vartus pabandė galva smūgiuoti Aymericas Laporte'as. Visgi centro gynėjo kamuolys praskriejo šalia vartų.

9 min. Sužaidus pirmas 8 minutes ispanų kamuolio kontrolė jau siekia 85 procentus, o ispanų perdavimai itin greiti ir tikslūs. Ispanija pakėlė kampinį, o kamuolį į vartus pavojingai nukreipė Dani Carvajalis, tačiau Giorgi Mamardašvilis šį smūgi atrėmė.

5 min. Ispanai rungtynes pradėjo sau būdingu stiliumi atlikdama daug trumpų perdavimų, tuo tarpu kartvelai laukia savų progų kontraatakose.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Ispanijos rinktinės vienuoliktukas:

Sakartvelo rinktinės vienuoliktukas:

Komandų forma ir priešistorė

Šios ekipos varžėsi toje pačioje atrankos grupėje į Europos čempionatą, o kartvelai iki šiol pamena vieną skaudžiausių pralaimėjimų jų šalies istorijoje, kuris baigėsi ispanų pergale Tbilisyje 7:1. Išvykoje Ispanijoje kartvelams sekėsi kiek geriau ir jie pralaimėjo 3:1.

Sakartvelo rinktinės vartų sargas Giorgi Mamardashvili išvengė daugiau įvarčių nei bet kuris kitas vartininkas iki šiol „Euro 2024“.

Ispanija buvo vienintelė rinktinė, kuriai pavyko iškovoti visas tris pergales „Euro 2024“ grupių etape.

Tai bus aštuntasis susitikimas tarp Ispanijos ir Sakartvelo rinktinių, tačiau pirmasis didžiajame turnyre. Ispanija laimėjo šešias iš septynių žaistų rungtynių prieš Sakartvelą.

Trenerių mintys prieš rungtynes

Luisas de la Fuente (Ispanija):

„Mes labai gerbiame varžovą, kuris puikiai pasirodė šiame turnyre ir prieš Portugaliją. Sakartvelo žaidimo lygis nuolat kyla. Mes tiesiog turime daryti tai, ką visada, pademonstruoti geriausią savo versiją. Labai gerai pažįstu Sakartvelo futbolą, skirtingas žaidėjų kartas. Mačiau šios šalies futbolo augimą. Dabar Sakartvelo žaidėjai rungtyniauja įvairiose Europos lygose.“

Willy Sagnolis (Sakartvelas):

„Ispanija šiuo metu neabejotinai yra geriausia čempionato komanda, tačiau dabar bus kitokia atmosfera ir aplinka. Visko gali nutikti. Neįmanoma pasiekti sėkmės, jei galvos tik apie tai, kaip apsiginti. Norime pademonstruoti, jog galime vėl pasirodyti taip, kaip tai padarėme prieš Portugaliją. Tos akimirkos buvo labai emocionalios. Esame labai laimingi. Ispanija turėjo daugiau laiko atsigauti, bet esu įsitikinęs, kad mano žaidėjai nekantrauja, kada galės žengti į aikštę.“

tu, tik nepradek aiskinti man istorijos,ok? Zinau geriau, nei dauguma dabar uzzombinto jaunimo, kuriems kisa i ju durnas galvas sakartvelus kazkokiu, o ne gruzinus. Kiek Kaukaze gyvena tautu as zinau, berastis cia tik tu, ne tv3, o tele3 propagandistu ir padlaiziu kanalas ir tv, tad nespank..
vadina Georgia, Gruzija, tik stebuklu salyje kazkokie iskrypeliai kartvelais..
Ispanai visus tiesiog šluoja. Kažin ar vokiečiai atsilaikys - ispanai žaidžia taip lengvai ir tiksliai, viskas jiems taip gerai išeina, kad vokiečiams nelabai yra kaip atsimušti.