Ketvirtadienį Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate istorinę pergalę iškovojo Austrijos rinktinė, kuri A grupės rungtynėse paskutinę sekundę 3:2 (0:2, 1:0, 2:0) išplėšė pergalę prieš dabartinius olimpinius čempionus suomius.

Rungtynių pradžioje visiškai dominavę suomiai atitrūko po Saku Maenalaneno (2:51 min.) ir Oliverio Kapaneno (8:06) įvarčių. Antrajame kėlinyje žaidimas jau buvo apylygis ir austrai priartėjo po tikslaus Mario Huberio (23:36) smūgio. Vėliau suomiai užsidirbo 4 baudos min., bet mažumoje gynėsi sėkmingai.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos nerealizavo kiekybinių persvarų, o kėlinio viduryje Thimo Nicklis (49:51) atstatė pusiausvyrą. Likus žaisti mažiau nei 4 min. austrai liko žaisti mažumoje, bet suomiai tuo nepasinaudojo.

Kai jau atrodė, kad teks žaisti pratęsimą, Benjaminas Baumgartneris (59:59) aidint sirenai pasiuntė ritulį į vartus, o austrai puolė švęsti. Po vaizdo peržiūros buvo patvirtinta, kad ritulys vartų liniją kirto likus 0.2 sek. iki mačo pabaigos.

Tai buvo pirmas kartas pasaulio čempionato istorijoje, kai Austrija įveikė Suomiją. Dar 1957 m. šios rinktinės susitiko pirmą sykį ir nuo tada 11 sykių iš eilės suomiai nepralaimėjo austrams.

Lažybininkai prieš šį mačą austrų galimybes iškovoti pergalę vertino maždaug 4 proc.

Kitose vakaro rungtynėse staigmena neįvyko – švedai B grupėje 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) nugalėjo Kazachstaną ir iškovojo 4-ą pergalę iš tiek pat galimų.

Nugalėtojams po įvartį pelnė Marcusas Johanssonas (10:20), Linusas Johanssonas (35:08) bei Fabianas Zetterlundas (41:51). Kazachų gretose pasižymėjo tik Adilas Beketajevas (45:36).

A grupėje rungtyniauja Kanados, Suomijos, Šveicarijos, Čekijos, Danijos, Norvegijos, Austrijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės, tuo tarpu B grupėje – JAV, Vokietijos, Švedijos, Slovakijos, Latvijos, Prancūzijos, Kazachstano ir Lenkijos rinktinės.

Kiekvienos grupės blogiausios komandos kitais metais nukris į I-ojo diviziono A grupę, tuo tarpu keturias pirmąsias vietas užėmusios grupių komandos pateks į ketvirtfinalį.

Primename, kad iš I-ojo diviziono A grupės kitais metais į elitinį divizioną pakils Vengrijos ir Slovėnijos komandos.