Jungtinė Karalystė
X. Vivesas: bankininkystės galvosūkis (1) 1316340780
Centrinių bankų ir priežiūros institucijų atstovai atrodo sunerimę, kad pernelyg didelė konkurencija finansų sektoriuje kelia nestabilumą bei sisteminę riziką. Kita vertus, konkurencijos priežiūros institucijos vis dar tikina, kad aktyvesnė konkurencija visuomet tik į naudą. Abi pusės gali būti teisios.
Tarp konkurencijos ir stabilumo egzistuoja priešprieša. Konkurencinis spaudimas gali padidinti bankų buhalterijos trapumą ir iššaukti investuotojų paniką.
D. Mikutienė: SAM reakcija į mobiliųjų telefonų poveikio organizmui tyrimo rezultatus – pavėluota (3) 1316181360
Seimo Darbo partijos frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė įsitikinusi, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) reakcija į mobiliųjų telefonų poveikio organizmui tyrimo rezultatus yra ne tik pavėluota, bet ir nepakankama.
Londono riaušės sustabdė kino su aktore K. Stewart filmavimą (9) 1312970340
Naujausias aktorės Kristen Stewart darbas - vaidmuo kino juostoje „Snow White and Hunstman“. Tačiau filmavimas atsidūrė tarsi aklavietėje, dėl riaušių Jungtinėje Karalystėje kūrybinė komanda ir aktorė daro pertrauką.
21-nerių metų aktorę ir jos kolegą, australą Chrisą Hemsworfą nuolat saugo šeši policijos pareigūnai. Pastarieji rūpinasi jų saugumu, taip pat pastebėta, kad jiems patariama vengti vykti į Londono centrą.
Prezidentė priėmė Jungtinės Karalystės ambasadoriaus skiriamuosius raštus 1309287900
Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Jungtinės Karalystės ambasadoriaus Davido Hunto skiriamuosius raštus.
Antradienį sveikindama naująjį ambasadorių, Prezidentė pabrėžė, kad tiek Lietuva, tiek Jungtinė Karalystė yra suinteresuotos glaudžiai bendradarbiauti tarptautiniu lygmeniu - Europos Sąjungoje (ES) ir NATO.
Susitikime aptartos ir būsimos derybos dėl ES naujosios daugiametės finansinės perspektyvos 2014-2020 m. laikotarpiui.
Pasirodė Švedijos ir Jungtinės Karalystės kūrinių vaizdo klipai (2) 1303116120
Dar dvi valstybės, Švedija ir Jungtinė Karalystė, neretai laikomos kaip potencialiausių pretendenčių į šiųmetinės „Eurovizijos“ trofėjų, pristatė savo kūrinių vaizdo klipus (tiesa, tai jau antrasis Jungtinės Karalystės kūrinio „I Can“ klipas).
Grupė „Blue“ didžiąją savo kūrinio dalį matomi vieni, kartais galime išvysti vaizdų su šokėjomis, besikeičiantį foną. Dainą vaikinai pabaigia mirkdami lietuje.
Kodėl brangsta prieskoniai? (1) 1298110320
Prieskonių kainos pasaulyje pasiekė rekordines aukštumas. Maisto gamintojai perspėja, kad kylančios prieskonių kainos gali paveikti ir gaminamų patiekalų receptus bei skonį, praneša britų dienraštis „The Independent“.
Prekybininkai skaičiuoja, kad per paskutinius kelerius metus kai kurių prieskonių kainos šoktelėjo dešimt kartų. Brango viskas pradedant juodaisiais pipirais ir baigiant muskatu bei imbieru.
Viena šalis, trys pavadinimai? 1296569820
Ar Jungtinė Karalystė ir Didžioji Britanija – iš tiesų ta pati šalis? Jei taip, kodėl vartojami skirtingi jos pavadinimai? Jei ne, ką iš tikrųjų jie reiškia? Ir kas tokiu atveju yra Anglija? Visa ši, kai kurių akimis, painiava gana aiškiai išpainiota šiame komentare.
„WikiLeaks“: Jungtinė Karalystė sprogdintoją paleido dėl Libijos spaudimo 1291881060
Libijos lyderis Muammaras Gaddafis darė įtaką Škotijos pareigūnams dėl Lokerbio sprogdintojo Abdelio Basseto al Megrahi paleidimo į laisvę, rodo „WikiLeaks“ paviešinti slapti dokumentai.
Didžiosios Britanijos valdžia pritarė Škotijos pareigūnų sprendimui paleisti į laisvę Lokerbio sprogdintoją, nes baiminosi „žiaurių ir skubių“ Libijos veiksmų, jei nusikaltėlis kalėjime mirtų.
Vakarų šalys gali susidurti su hiperinfliacija, grįžti prie aukso standarto (1) 1282217160
Vakarų šalių ekonomikų smukimas ir jų valdymo modelis gali sukelti naują hiperinfliaciją ir dešimtmečius truksiančius persitvarkymus, teigia Egon von Greyerz, investicinio aukso prekybos įmonės Goldswitzerland.com įkūrėjas.
Nors taip teigti Egon von Greyerz naudinga, tačiau jis savo nuomonę argumentuoja. Nors pateikti faktai nėra naujiena, tačiau jų ignoruoti nevertėtų.
JK pranešė apie rekordinį gruodžio mėn. biudžeto deficitą (6) 1264080900
Nacionalinis statistikos biuras pranešė, kad praėjusių metų gruodžio mėnesį Jungtinėje Karalystėje buvo užfiksuotas 15,7 mlrd. svarų biudžeto deficitas - aukščiausias nuo 1993 m.
Metais anksčiau JK biudžeto deficitas sudarė 13,8 mlrd. svarų.
Investec Securities ekonomistas Davidas Page'as teigė, kad skaičiai yra geresni nei tikėtasi, tačiau deficitas yra labai didelis ir Jungtinė Karalystė turės imtis ryžtingų veiksmų per ateinančius porą metų.
ES antipiratinės diskusijos kelia nerimą (2) 1260272580
Europos Sąjungos (ES) pareigūnai rengia naują globalią intelektualių teisių apsaugos sutartį, kuri gali pakeisti nacionalinius autorinių teisių apsaugos įstatymus. Tačiau dėl per didelio šio dokumento įslaptinimo ir nepopuliarumo jį bus sudėtinga patvirtinti normaliomis demokratinėmis procedūromis, rašo EUobserver.
ES ir tokios pramoninės šalys kaip JAV, Kanada, Australija ir Japonija praėjusiais metais susitarė dėl Kovos su klastotėmis prekybos susitarimo (KKPS) pakto.
27 būdai ištrūkti iš krizės 1258434720
Pasirodžius pirmiesiems požymiams, kad Europa atsigauna, valstybės imasi kitų priemonių ekonomikos augimui paspartinti. Tačiau, kaip rašo Prancūzijos dienraštis "Le Monde", 27 Europos Sąjungos (ES) narės nesugeba susitarti dėl darnios krizės įveikimo programos, ir lieka susiskaidžiusios kaip prieš metus, kai prasidėjo nuosmukis.
Sutriuškintas teroristų tinklas 1258351440
Per virtinę reidų įvairiose Europos šalyse tyrėjai teigia išardę tarptautinį teroristų žiedą.
Kaip pranešė Italijos vidaus reikalų ministras Roberto Maroni, suimta 17 žmonių, kurie priklausė grupei, rinkusiai finansus teroristinei veiklai. Smulkiau apie šias operacijas neskelbiama.
Šeši areštai įvykdyti Italijoje remiantis kriminaliniais kaltinimais bei dokumentų klastojimu.
ES perspėja dėl biudžeto deficito perviršio (2) 1258111680
Dėl ekonomikos krizės daugelio šalių biudžeto deficitas gerokai viršijo leistina 3 % ribą, atsižvelgdama į tai Europos Komisija pasiūlė naujus deficito mažinimo terminus.
Dar prieš metus daugumoje valstybių narių niekas nė neįsivaizdavo, kad biudžeto deficitas galėtų dvigubai ar trigubai viršyti ES nustatytą ribą. Dabar dėl ekonomikos krizės tokioje padėtyje atsidūrė daugelis valstybių ir dėl to Europa gali vėl patirti nuosmukį.
G20: pasaulinę finansų sistemą reikia keisti (7) 1257612840
Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai Škotijoje žadėjo palaikyti ekonomikos stimuliavimo programas tol, kol bus visiškai įsitikinta pasaulio ekonomikos atsigavimu.
Po susitikimo išplatintame pranešime teigiama, jog šalys atsigauna nevienodais tempais, vis dar priklausančiais nuo paramos, o didžiausia problema tebelieka nedarbo lygis.
G20 ministrai taip pat žadėjo imtis priemonių finansinei aplinkai keisti.
Laisvos sienos tarnauja ir nusikaltėliams (6) 1257226860
Krizei įstūmus pasaulio ekonomiką į nuosmukį, nusikalstami verslai tik dar labiau klesti. Organizuotas nusikalstamumas yra ta kaina, kurią tenka mokėti už atviresnę rinkos ekonomiką.
Sienų nykimas Europoje ir už jos ribų padeda ne tik teisėtam verslui, bet ir prekybai narkotikais, žmonėmis, padirbtais eurais ir suklastotomis prabangos prekėmis.
NATO yra skydas ar šydas? (15) 1257164400
Kolega Tomas Čyvas parašė du rašinėlius, kuriuose kedenama prezidentės Dalios Grybauskaitės užsienio politika: "Dalia Grybauskaitė antirusišką šalies retoriką keičia antiamerikietiška?" "Prezidentės užsienio politika – „geležinės mergaitės“ spektaklis be scenarijaus?" Greta jų dar paminėčiau savo tekstą: „Žurnalistės Dalios Grybauskaitės juodraščiai“. T. Čyvo rašiniuose minimas dabar jau primygtinis prezidentės reikalavimas NATO: tebūnie parengtas Baltijos šalių gynybos planas.
Lietuvių kino dienos – įtakingiausiame pasaulio šiuolaikinio meno muziejuje (3) 1256276280
2009 m. gruodžio 4 – 13 dienomis pirmą kartą didžiausiame ir įtakingiausiame pasaulio modernaus meno muziejuje Niujorke (MoMA) per 10 dienų Amerikos auditorijai bus pateikta lietuvių kino apžvalga nuo nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų.
MoMA bus parodyti keturiolika vaidybinių, dokumentinių ir trumpametražių lietuviškų filmų, sukurtų nuo 1990 iki 2009 metų.
Šalys, kuriomis žavimasi labiausiai (5) 1255982580
Pasirodė naujajs 2009-ųjų Anholt-GfK Roper Nation Brands Index ( Tautų prekės ženklo indeksas), atskleidžiantis, kokiomis pasaulio šalimis žavimasi labiausiai.
Nepaisant to, jog Čikagos kandidatūra naujos Olimpinės sostinės rinkimuose buvo atmesta jau pirmajame ture, šio sąrašo viršuje atsidūrė JAV.
Panašias tendencijas atskleidžia ir Pew Global Attitudes Project (visuotinių nuostatų tyrimo projekto) surinkti duomenys. Remiantis jais, šią šalį teigimai vertino net 75 proc.
Airija yra tarp patraukliausių šalių pasaulyje (4) 1255099380
Airija yra viena iš 20 patraukliausių pasaulio šalių, skelbiama atlikus kasmetinę „50 šalių prekės ženklo“ tyrimą.
Žavesiu ir patrauklumu Airija nusileidžia tokioms šalims kaip Prancūzija, ar Jungtinės Valstijos, tačiau lenkia Kiniją, Braziliją, Rusiją ir Indiją, teigė tyrimą atlikusios organizacijos „Anholt-GMI Nation Brands Index“ atstovė Amanda Sham.
Į Vilnių atvyksta du legendiniai dokumentinio kino autoriai! (1) 1254898980
Šį savaitgalį į Vilnių atvyksta du legendiniai dokumentinio kino autoriai, daugelio tarptautinių festivalių laureatai – Viktoras Kosakovskis ir Nino Kirtadze.
Šį savaitgalį kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ jie pristatys daugybėje kino festivalių įvertintus filmus: „Tishe!“ (rež. V. Kosakovskis) ir „Durakovo: kvailių kaimas“ (rež.
ES: stabilus finansavimas nestabilumo laikotarpiu 1253696100
2008 – ekonomiką ištikusio ypatingo sukrėtimo metais – ES biudžetas išliko stabilaus finansavimo šaltiniu, net nedidinant ES šalių finansinės naštos. Šiandien Europos Komisijos pateikta 2008 m. finansinė ataskaita rodo, kad net 40 proc. (daugiau nei kada nors anksčiau) 2008 m. europinio biudžeto panaudota tiesiogiai darbo vietoms kurti, augimui skatinti ir konkurencingumui didinti. Vien naujiems mokslinių tyrimų projektams skirta 0,5 mlrd. eurų daugiau nei 2007 m. (iš viso 6 mlrd.
Vokietija nenori ES kontrolės 1253596080
Vokietija atmetė Europos Komisijos pasiūlymą sukurti Europos kontrolės tarnybą, kuri prižiūrėtų finansinių institucijų veiklą visose Europos Sąjungos (ES) šalyse.
Tokiam Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy pasiūlymui Europos Komisija (EK) mielai pritarė. Briuselis jau parengė konkretų planą, pagal kurį numatoma sukurti naujų priežiūros institucijų. Jos kontroliuotų visos ES bankus, draudimo bendroves ir biržas.
Labai prastas planas (1) 1253516400
Buvę ekonomikos milžinai sunkiai suduria galą su galu. Dar sunkiau šios šalys įsivaizduoja, koks bus jų rytojus. Sumos kelia nuostabą Didžiųjų pasaulio šalių Vyriausybės, norėdamos palaikyti buvusį ekonomikos kilimą ir nesitikėdamos finansų sistemos žlugimo, prisiskolino milijonus. Dabar skaičiuojama, kad per ateinančius penkerius metus Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybės skola išaugs nuo 600 mlrd. svarų sterlingų iki 1,4 trln. 2014 metais.
Reikia pasukti vairą (10) 1253266920
Beveik vienu metu tapo paskelbti Pasaulio banko metinis pranešimas apie verslo sąlygas („Doing Business 2010“, 10 rodiklių, įvertintos 183 valstybės), Pasaulio ekonomikos forumo Pasaulio konkurencingumo pranešimas ir indeksas (Global Competitiveness Index), kuriuo konkurencingumas įvertinamas kaip „institucijų, programinių nuostatų ir veiksnių rinkinys, lemiantis šalies ūkio produktyvumą“ (12 rodiklių, 133 valstybės), bei žinomos liberalizmo tvirtovės „Heritage Foundation“ taip pat kasmet skelbi...
Jungtinės Karalystės rugpjūčio biudžeto deficitas 16,1 mlrd. (2) 1253269680
Jungtinė Karalystė paskelbė apie didžiausią rugpjūčio mėn. biudžeto deficitą – 16,1 mlrd. svarų. Tam įtakos turėjo recesijos paveikta mokesčių struktūra ir padidėjusios išlaidos bedarbių išmokoms. Prieš metus deficitas siekė 9,9 mlrd. svarų. Šią savaitę ekonomistai perspėjo, kad Jungtinė Karalystė turės mažinti išlaidas sparčiausiu tempu nuo 1970 metų, siekiant atstatyti žalą, padarytą viešiesiems finansams.
8 dienos – 140 trumpų filmų iš 16 šalių 1252048200
Tarptautiniame mažųjų kino formų festivalyje „Tinklai” 2009 „Skalvijos” kino centre žiūrovai išvys 140 naujų trumpametražių filmų iš 16 šalių.
Kai kurie filmai tik pradeda kelionę po tarptautinius festivalius, kiti jau spėjo pelnyti apdovanojimus.
Apie „iš baimės sutraiškytą“ Lenkiją (12) 1252050480
Tiksliai nesupratau mūsų paties vyriausiojo redaktoriaus A. Brazausko blogo teksto apie Lenkiją ir jos sutraiškymą žanro, bet, manding, tai yra siekis originaliai bei šiek tiek ekscentriškai įsiterpti į Rusijos ir ne Rusijos istorinių ginčų kakofoniją. Iš esmės – pavyko, tačiau reiktų kai ką papildyti.
Atmetusi nacių ir „komuniagų“ pasiūlymus Lenkija, anot A. Brazausko, pasirinko kankinystę, nes sukėlė kaimynams nesaugumo fobijų. Hmm.
NATO oro policijos misija Baltijos šalyse pratęsta iki 2014 m. pabaigos (1) 1251889620
NATO Šiaurės Atlanto taryba rugpjūčio 31 d. pritarė sprendimui NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse pratęsti iki 2014 metų pabaigos.
"Priimtas sprendimas pratęsti misiją rodo, kad mūsų sąjungininkai rimtai žiūri į saugumo užtikrinimą Baltijos šalyse ir savo įsipareigojimus įtvirtina praktiniais žingsniais dislokuodami pajėgumus mūsų regione", - sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.
Ekspertai: pasaulio ūkis kops į viršų sparčiau nei Baltijos šalys (1) 1251803580
Šiandien SEB analitikų Stokholme paskelbtoje pasaulio ekonomikos apžvalgoje „Nordic Outlook“ konstatuojama, jog pastaruoju metu pasaulio ūkis yra gerokai stabilesnis nei prieš pusmetį. Jaučiama teigiama krizės įveikimo programų įtaka, kurią sustiprina padidėjęs rizikos toleravimas ir atsigaunantis skolinimas.
Išaugo pasitikėjimas ES ekonomika 1251723420
Europos verslininkai ir vartotojai penktą mėnesį iš eilės teigiamai vertina ekonomikos rodiklius, tačiau jų pasitikėjimas yra kur kas žemesnis nei prieš krizę, skelbiama rugpjūčio mėnesio Europos Sąjungos (ES) apklausoje.
Europos Komisijos (rugpjūčio 28 d.) paskelbtoje apklausos ataskaitoje pastebima, kad ES ekonomikos kritimas jau pasiekė savo dugną ir pradeda rodyti pirmus atsigavimo ženklus.
ES rengia susitikimą finansų reformos klausimams aptarti 1251364500
Rugsėjo 17 d. planuojama surengti neeilinį Europos Sąjungos (ES) vadovų susitikimą, kuriame būtų susitarta dėl vieningos Europos pozicijos finansų reformos klausimais artėjančiam G20 susitikimui.
Diplomatai patvirtino, kad ES pirmininkaujanti Švedija planuoja surengti vienos dienos aukščiausio lygio susitikimą.
Europa praranda karinę galią (11) 1249967640
Europos išlaidos kariniams tikslams - nepakankamos. Toks taupymas gali pakenkti Europai ir kitose srityse. Liepa buvo pats sunkiausias mėnuo britų kontingentui Afganistane. Per tris savaites žuvo net 19 karių. Todėl Londonas iškėlė klausimą, ar Jungtinės Valstijos disponuoja pakankamais ištekliais, kad keltų tokius didelius karinius uždavinius.
EK siekia prailginti minimalias motinystės atostogas (5) 1249294260
Lietuvoje tebediskutuojant dėl Šeimos politikos akcentų Europos Sąjunga (ES) taip pat nuolat nagrinėja apie šią sferą. Tačiau ES ne tik kad nesiekia sumažinti socialines garantijas, kurios vis dėlto mūsų šalyje yra pakankamai nemažos, bet netgi jas didina.
Štai kad ir liepos 30 d. ES pateikė siūlymą visoje Bendrijoje padidinti minimalių motinystės (tėvystės) atostogų trukmę nuo nuo trijų iki keturių mėnesių už vaiką.
Į pensiją - tik sulaukus 69-erių (3) 1248760920
Vokietijos banko "Bundesbank" ekspertams išanalizavus demografinę ir finansinę šalies padėtį, paaiškėjo, kad žmones būtina išleisti į pensiją tik kai jie sulauks 69 metų. Britai ketina elgtis dar radikaliau - jie naikina sąvoką "pensinis amžius".
Vokietijos visuomenė vis labiau sensta ir mažėja dirbančių žmonių. Jau artimiausioje ateityje gali atsitikti taip, kad pensininkų bus daugiau nei dirbančiųjų, iš kurių socialinio draudimo įmokų ir mokamos senatvės pensijos.
Kasdienybės mitai ir tolimi kraštai (1) 1248675540
Dvylikos Europos šalių modernųjį meną pristatantis projektas "ARTscape" įpusėjo. Šįkart į sostinės "Vartus" pasibeldė Jungtinė Karalystė.
Parodoje "Dislokuoti" šalia fotografijos menininko Rogerio Palmerio "dislokavosi" Londone gyvenanti lietuvė, tarpdisciplininio meno kūrėja, publicistė Paulina Eglė Pukytė.
Netikėtumas tinka Paulinai.
Vasarvidžio išblaškytame, sumažėjusiame ir bažnytkaimiu virtusiame Vilniuje pravėrus "Vartų" galerijos duris, netikėtai užklumpa prietema.
Nemažės įsidarbinimo užsienyje kainos (1) 1248507060
Iki šių metų pabaigos šalyje bus įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) reikalavimai, draudžiantys imti pinigus už įdarbinimą užsienyje. Tačiau įsidarbinti svetur nebus pigiau: tarpininkai ir toliau prašys ne vieno tūkstančio litų "už dokumentų tvarkymą". Be to, manoma, kad gali suaktyvėti nelegalių ir nesąžiningų tarpininkų veikla.
Šalyje veikiančios privačios įdarbinimo tarnybos Vyriausybės sprendimą naikinti įdarbinimo užsienyje tarpininkavimo veiklos licencijas priima gana prieštaringai.
Lietuviai – ir toliau tarp brangiausiai mokančių už degalus (7) 1246957920
Lietuviai išlieka tarp brangiausiai mokančių už benziną Europos Sąjungoje, nors minimalus darbo užmokestis Lietuvoje – vienas mažiausių. Verslosavaite.lt atliko tyrimą ir paskaičiavo kiek litrų degalų europiečiai gali nusipirkti už savo minimalų atlyginimą. Lenkiam tik Bulgariją
Skaičiavimai atlikti imant vidutines 95 markės benzino kainas tose Europos šalyse, kuriose yra nustatytas minimalus atlyginimas. Naudoti birželio mėnesio duomenys.
Atostogaujant Europoje verta pasiimti EHIC kortelę 1246473900
Atostogos Europos Sąjungoje turi reikšti poilsį ir atsipalaidavimą. Tačiau kartais nepasiseka: skyla kaulas, smarkiai sunegaluoja širdis ar ištinka kita bėda.
Būna keblu, kai apie nelaimingą atsitikimą arba ligą tenka aiškinti užsienio kalba, tačiau dar nemaloniau būtų, jei reikėtų patiems mokėti už gydymą. Todėl būtinai pasiimkite Europos sveikatos draudimo kortelę (EHIC) - ji atvers duris į sveikatos priežiūros įstaigas.
Argentina teis 70 kariuomenės pareigūnų 1246189500
Apie 70 Argentinos kariuomenės pareigūnų gali būti nuteisti už savo karių kankinimą per 1982 metais vykusį Folklando salų karą, rašo BBC.
Šiuo metu tiriama apie 80 bylų, įskaitant nužudymus ir mirties sukėlimą dėl bado. Argentinos teismas nusprendė, kad kankinimai gali būti pripažinti nusikaltimais prieš žmoniškumą ir atmetė reikalavimus nutraukti procesą.
Tokį sprendimą pasveikino Argentinos karo veteranai.
Oskaras Jusys įteikė skiriamuosius raštus karalienei Elžbietai II (1) 1245771060
Lietuvos ambasadorius Oskaras Jusys antradienį įteikė skiriamuosius raštus Jungtinės Karalystės karalienei Elžbietai II.
Prisistatydamas karalienei, ambasadorius pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijos yra labai artimos daugeliu svarbiausių užsienio politikos klausimų, ir pareiškė tikįs, kad Vilnius ir Londonas ir toliau plėtos glaudų bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir NATO.
Vadybinė valstybė – rizikingas ar vertas dėmesio eksperimentas? (5) 1245571200
Yra daug būdų pagerinti veiklos efektyvumą. Privačiame sektoriuje būdai šiam tikslui pasiekti dažniausiai paprasti ir aiškūs – reikia didinti darbuotojų motyvaciją, gerinti teikiamų prekių ar paslaugų kokybę, mažinti kaštus, didinti našumą ir panašiai.
Verslo pasaulio tikslas – pelnas, kurio dydį nusako skaičiai.
Lietuva tebepirmauja ES pagal emigracijos mastą (7) 1245402900
Statistikos departamento vertinimais, 2008 m. iš Lietuvos į užsienį nuolat gyventi išvyko 23,7 tūkst. gyventojų, tai 2,8 tūkst. mažiau negu 2007 m., o imigravo – 9,3 tūkst. žmonių (0,7 tūkst. daugiau negu 2007 m.).
Tarptautinei migracijai įtakos turėjo suprastėjusi ekonominė ir finansinė šalies padėtis, sparčiai didėjantis nedarbas ir mažėjantis laisvų darbo vietų skaičius, teigiama Statistikos departamento pranešime spaudai.
ESBO siūloma priimti rezoliuciją dėl Ribentropo - Molotovo pakto (10) 1245048960
Paskutinėmis birželio dienomis Vilniuje prasidėsiančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) metinėje sesijoje siūloma priimti rezoliuciją "Dėl Ribentropo - Molotovo pakto įvertinimo".
Jos projektą teikia Lietuvos delegacijos vadovė Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.
Pasiektas susitarimas dėl Gvantanamo kalinių (1) 1244187720
Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų taryboje buvo pasiektas susitarimas dėl keitimosi informacija dėl galimybės priimti kalinius iš JAV Gvantanamo sulaikymo centro. Apie tai po ES ministrų susitikimo pranešė Lietuvos vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Londonas pasitiks „Tūkstantmečio odisėją“ pakeldamas Tauerio tiltą 1244190120
Šiandien birželio 4 d. 19 val. 15 min. Londono laiku (21 val. 15 min. Lietuvoje) Londono simboliu vadinamas Tauerio tiltas bus pakeltas tam, kad „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta „Ambersail" galėtų įplaukti į Tower Millenium prieplauką. Čia patriotinę misiją vykdančią ir Lietuvos vardą pasaulyje garsinančią jachtą pasitiks Londono lietuviai ir Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje atstovai.
Tarp Temzės krantus jungiančių Londono tiltų vienintelis Tauerio tiltas yra pakeliamas.
„Leo LT“ ginklų nesudeda (23) 1244005140
"Leo LT" valdybos pirmininkas Rimantas Vaitkus neneigia, kad privatus investuotojas - "NDX energija" - rengiasi parduoti dalį savo akcijų trečiajam asmeniui.
"Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad šios kalbos (dėl dalies "NDX energijos" akcijų bendrovėje "Leo LT" pardavimo - red.) yra pagrįstos.
Nacionalistai airiai ir pikti britai (1) 1243572660
Lietuvių pamėgtose Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje imigrantams darosi vis sunkiau gyventi. Airijoje dvigubai lengviau susirasti darbą turint tipišką airišką pavardę, o Didžiojoje Britanijoje geriau neerzinti vietos gyventojų, kurie pripažinti pikčiausiais europiečiais.
Airijoje prasidėjus krizei Ekonominių ir visuomeninių tyrimų institutas (ESRI) nutarė išsiaiškinti, kokios yra galimybės gauti darbą jų šalyje.
D. Budreikaitė: Ar energetinis skurdas - tai mūsų ateitis? (1) 1243415700
Dar šį pavasarį Europos Parlamente, diskutuojant Europos Komisijos pateiktą Energetikos dokumentų paketą, skirtą Europos Sąjungos elektros ir dujų vidaus rinkos sukūrimui, kilo minčių apie pasiūlytų dokumentų svarbą ir tikslą ir realią energetinę situaciją.
Juk energetikos vidaus rinka kuriama ne energetikos bendrovių patogumui, o vartotojų apsaugai ir jų saugiam aprūpinimui energija prieinamomis kainomis.
EP rinkimai: proga pakritikuoti valdantįjį elitą 1242978480
Kai kurių didžiųjų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių valdantysis elitas Europos Parlamento rinkimės kampanijos metu susilaukia įnirtingos kritikos ugnies, taip leidžiant euroskeptiškosioms grupuotėms atkreipti dėmesį į savę.
Italų lyderis Silvio Berlusconis, kurio dešinioji partija "Laisvės žmonės" (PDL) pagal apklausas gali surinkti net iki 40 proc. balsų, trečiadienį susilaukė siūlymų atsistatydinti dėl kyšininkavimo skandalo.