TV3 Žinios

 

Dinamiška, kiekvienam svarbi, objektyviai ir suprantamai pateikta informacija. Lietuvos ir užsienos naujienos, svarbiausios žinios tiesiogiai kiekvieną dieną.

Smurto protrūkis Alytuje – pavojaus signalas dėl abejingumo: „Nesikreipė nei nukentėjusiojo tėvai, nei aplinkiniai“

Alytaus policijos pareigūnai operatyviai nustatė 4 paaugles, kurios be jokios priežasties parke užpuolė nepilnametį berniuką, jį mušė, tyčiojosi ir žemino. Vaikai sako, kad taip merginos elgėsi dėl pramogos, iš neturėjimo, ką veikti. O smurtą paauglės dar ir filmavo, šaipėsi iš savo aukos ir keikėsi. Internete išplito šokiruojantis vaizdo įrašas. Jame matyti, kaip Alytaus Jaunimo parke keturios paauglės, apspitusios 15-metį, nuolat suduoda jam per veidą, o visa tai stebi dar būrelis paauglių.

Mugėse, festivaliuose ir parodose alkoholis tekėtų laisviau – laukiama Gitano Nausėdos parašo

Seimas sušvelnino alkoholio prekybos ribojimus. Jei parlamento priimtas pataisas palaimins prezidentas, nuo vasaros masiniuose renginiuose, festivaliuose, mugėse, parodose bus galima nusipirkti ne tik alaus ar sidro, bet ir vyno bei kokteilių iki 15 laipsnių stiprumo. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Laurynas Kasčiūnas teigia, kad Eduardu Vaitkumi galėjo pasinaudoti: „Duomenų yra“

Prorusiškojo Eduardo Vaitkaus surinkti daugiau nei 100 tūkstančių balsų privertė sunerimti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narius. Jie tarsis, ką daryti, svarsto kreiptis į valstybės saugumo departamentą, kad šis atliktų analizę, ar proputiniškos Eduardo Vaitkaus kalbos, o galbūt ir ryšiai, nepažeidė Lietuvos įstatymų.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Aistros dėl didžiausios Vilniaus gėdos nerimsta – Benkunskas mato norą politikuoti tuščiai

Didžiausia sostinės gėda pramintas 157 milijonus eurų kainuojantis daugiafunkcis kompleksas su nacionaliniu stadionu toliau skęsta cirkuose. Sostinės opozicija, kuri siūlo skelbti naują rangos konkursą statybos darbams atlikti, inicijavo neeilinį tarybos posėdį, tačiau ten nepasirodė nei vienas valdančiųjų atstovas. Meras kaltina opoziciją politikavimu ir viliasi, kad statybos darbai bus pratęsti iki vasaros.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Šalčininkų gyventojai išklojo, kodėl balsavo už Vaitkų: „Pasakysiu atvirai“

Už Kremliaus propagandą skleidžiantį Eduardą Vaitkų prezidento rinkimuose balsavo 105 tūkstančiai Lietuvos piliečių. O Šalčininkuose ir Visagine jis favoritas – ten gavo daugiausiai balsų. Anot politologų, Vaitkaus populiarumą šiuose pasienio regionuose lėmė ne tik tai, kad juose gyvena lenkakalbiai ir rusakalbiai, o ir tai, kad valdantieji nerodė beveik jokio dėmesio šiems gyventojams, o tuo Vaitkus ir pasinaudojo.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Panevėžio gimnazistai sukūrė ypatingus šaltibarščius – prekiauja po 9 eurus

Neeilinis Panevėžio gimnazistų eksperimentas – dešimtokai sukūrė šaltibarščius, kuriems pagaminti tereikia tik vandens. Jaunimas džiaugiasi, kad jų produktas populiarėja žaibiškai – pirmieji rinkiniai tiesiog išgraibstyti. Pasak jaunųjų verslininkų, dar niekas šaltibarščių nėra pavertęs suvenyru, kurį gali nusiųsti į bet kurį pasaulio kampelį ir juos pasiruošti neturėdamas svarbiausio ingrediento – kefyro.

Negąsdina net vaizdo kameros: prie elektromobilių įkrovos stotelių vagys karpo laidus

Vagišių taikiniu tapo viešose vietose stovinčios elektromobilių įkrovos stotelės. Brangstant variui, ilgapirščiai Vilniuje ėmė masiškai nukirpinėti ir vogti elektromobilių įkrovimo kabelius. Stotelių valdytojai ir policija ieško šių vagių ir vieną jau sugavo su įkalčiais. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Prie judrios Žaliųjų ežerų gatvės Vilniaus pakraštyje įrengtos elektromobilių įkrovos stotelės yra prekybos centras, daug vaizdo stebėjimo kamerų.

Kartvelai toliau kovoja: „Visada mūsų tikslas buvo ir bus Europa“

Sakartvelo žmonės nepasiduoda. Į Tbilisio gatves išėjo milžiniška minia – maždaug penkiasdešimt tūkstančių kartvelų. Jie ir toliau priešinasi Kremliaus padiktuotam ir valdžios stumiamiam „užsienio agentų“ įstatymui.  Dugiau apie tai – TV3 žiniose.  Milžiniška kartvelų minia į Tbilisio gatves gegužės 11 d. išėjo dar nesutemus. Jų rankose ne tik Sakartvelo, bet ir Europos Sąjungos vėliavos. O triukšmą jie kelia dėl „užsienio agentų“ įstatymo.

Kinija kerta Europai: „Susiduriame ir su nauja grėsme“

Su ekonominiu nuosmukiu ir blėstančiu produktyvumu besikaunanti Kinija šias spragas kamšo europinių verslų sąskaita. Azijos milžinė dirbtinai mažina savo produkcijos kainas, kad ES šalių verslai neišgalėtų konkuruoti, reikalauja nerealistiškų dokumentų, taip neįsileisdama europinių įmonių produkcijos. Ministras Landsbergis, Japonijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai tarėsi, kaip kovoti su tokiu Xi Jinping vadovaujamos šalies nesąžiningumu.

Ekspertai perspėjo investuojančius į auksą: „Šuolis buvo įspūdingas“

Aukso kainos rekordinėse aukštumose – už kilogramą gryno aukso gali tekti nemenkai papurtyti pinigines ir pakloti virš 71 tūkstančio eurų. Skaičiuojama, kad nuo šių metų pradžios auksas pabrango apie 15 procentų. Ekspertai teigia, jog auksas pabrango, nes dar nėra visiškai suvaldyta infliacija. Taip pat aukso pabrangimui įtakos turėjo geopolitinė situacija – karas Ukrainoje, Izraelio ir Irano konfliktas bei suaktyvėjusi aukso prekyba Kinijoje.

Atsisakoma kompensuoti tai, kas ligoniams tampa paskutine viltimi: tokie šunys leidžia gyventi pilnavertiškai

Lietuvoje yra tik vienas šuo vedlys, pritaikytas regos negalią turinčiam žmogui. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga kreipėsi į politikus ir prašo šunis vedlius įtraukti į techninės pagalbos priemonių sąrašą, kad šunų įsigijimas silpnaregiams būtų finansuojamas iš biudžeto. Tiesa, kaip teigia Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, šuns vedlio paruošimas ir aprūpinimas kainuoja apie 20–30 tūkstančių eurų, tad yra per brangus.
TV3 Žinios 2024-05-12

Tamsioji Lietuvos pusė: vis daugiau yra ir benamių moterų ar jaunuolių

Su benamiais Panevėžyje dirbantys specialistai pastebi liūdną tendenciją – be pastogės likusiųjų daugėja. O benamių gretose vis daugiau moterų ir jaunų žmonių. Nors suskaičiuoti benamius praktiškai neįmanoma, situaciją puikiai iliustruoja tai, kad Panevėžio nakvynės namai pilnutėliai. Yra ir tų, kuriems valdiška pastogė netinka ir glaudžiasi kitur.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Anatolijus jau stumia savo vežimėlį su tos dienos radybomis.

Žada mažesnes įmokas turintiems būsto paskolų, tiesa, tik nuo Naujųjų

Lietuviams mokant vienas didžiausių euro zonoje palūkanų už būsto paskolas, tik rinkiminę savaitę nubudo Lietuvos bankas. Jis ragina skolininkus reikalauti mažesnių palūkanų ir keisti bankus. O kad tai padaryti būtų lengviau, kartu su Finansų ministerija teikia įstatymų pataisas, kuriomis žada palengvinti refinansavimo procesą ir sumažinti jo kainą.  Daugiau apie tai – TV3 žinios.

Gydytojai pataria, kaip išvengti karščio padarinių sveikatai: į tai svarbu atkreipti dėmesį

Kol lietuviai džiaugiasi vis šiltesnėmis dienomis, ekspertai primena, kad tai tik ženklas, jog artėjame prie klimato katastrofos. Orų kaita įsibėgėjo ir padarinius jusime vis stipresnius. Klimato stebėtojų organizacija teigia, kad 2023 m. Europoje buvo ne tik šilčiausi, bet ir rekordiški skaičiuojant klimato kaitos padarinių padarytą žalą. Deja, teigiamų pokyčių tikėtis naivu, todėl gydytojai pasakoja, kaip lengviau prisitaikyti prie staigiai ir smarkiai pasikeičiančių oro sąlygų.

Lietuvoje populiarėja žygiai: žmonės už tai mielai susimoka

Lietuvoje vis labiau populiarėja pėsčiųjų žygiai. Tautiečiai į juos traukia būriais, o kai kas per savaitgalį sudalyvauja net ir ne viename žygyje. Už įdomius maršrutus negaili ir susimokėti. Tokių žygių organizatoriai ieško kuo patrauklesnių maršrutų ir tampa keliautojų gidais, pasakojančiais pakeliui įdomias istorijas. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Žygeiviai tikina, kad per kelias valandas pėsčiomis nueiti iš Šveicarijos į Paryžių, iš ten į Londoną ir sugrįžti atgal, yra realu.
TV3 Žinios 2024-05-12

Ukraina ministerijoje įdarbino skaitmeninę moterį: štai, kokias užduotis ji turi

Ukraina kare pirmoji pradėjo plačiai naudoti nedidelius dronus kamikadzes, o dabar žengia dar vieną technologinį žingsnį – įdarbino dirbtinį intelektą Užsienio reikalų ministerijoje. Pranešimus spaudai įgarsina ne tikras žmogus, o skaitmeninė atstovė spaudai vardu Viktorija. Technologijos padeda ukrainiečiams kariauti su kur kas didesniu priešu. Rusija naktį iš penktadienio į šeštadienį ir vėl smogė Charkivui. Ir anot Kyjivo, veikiausiai planuoja naują Charkivo srities puolimą.

Lietuvoje masiškai trūksta gydytojų: dar keli metai ir jų stigs visur

Po kelerių metų Lietuvai truks tūkstančių medikų, tikina Sveikatos apsaugos ministerija. Mat po penkerių metų dešimt tūkstančių gydytojų, tai yra kas trečias šiuo metu dirbantis medikas, bus pensinio amžiaus.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Panevėžys – penktas pagal dydį Lietuvos miestas, tačiau ir mieste esančioje ligoninėje nėra nė vieno suaugusiųjų alergologo.

Dukrą mušusi, keikusi ir už valgį susimokėti vertusi 33-ų kaunietė sulaukė teismo sprendimo

Kauno apylinkės teismas paskelbė verdiktą siaubingai su savo dukra besielgusiai kaunietei. Moteris ne tik plūsdavo paauglę, drausdavo valgyti namuose esantį maistą arba reikalaudavo už jį sumokėti, bet ir mergaitę mušė, daužė galvą į turėklus. Tačiau kalėjimo moteris išvengė, turės dalyvauti elgesį keičiančiose programose, nurodytu metu būti namie ir nevartoti alkoholio. O dukrai privalės sumokėti 3 tūkstančius eurų.

Ruošia naujovių skolinantis būstui: žadama daugiau pasirinkimų gyventojams

Valdžios koridoriuose į priekį stumiasi idėja, kad bankai, suteikdami žmonėms būsto paskolas, privalėtų pasiūlyti tiek kintamas, tiek fiksuotas palūkanas. Dabar tą šalyje veikiantys bankai daro tik spaudžiami, o dažniausiai tokios galimybės nesiūlo. Jei daugiau gyventojų būtų pasirinkę fiksuotas palūkanas, per šią palūkanų krizę tūkstančiai žmonių sutaupytų didžiules sumas.

Brangstant kelionėms turizmo agentūros atskleidė, kaip jas nusipirkti pigiau

Tūkstančiai lietuvių plūsta į oro uostus ir skuba kaitintis į Turkiją, Egiptą, Graikijos salas, Tunisą bei Tenerifę. Gyventojai neslepia, kad per metus kelionės gerokai pabrango, o atlikta apklausa rodo, kad atostogoms vienas asmuo išleidžia apie 1000 eurų. Kelionių organizatoriai pripažįsta, jog kelionės brango penktadaliu, viešbučių kainos kilo net 14 proc., tačiau tai žmonių keliauti nestabdo.
Į viršų