Pergale Ispanijos ACB lygos ketvirtfinalį pradėjo Barselonos „Barcelona“ su Roku Jokubaičiu. Namie žaidę Rogerio Grimau auklėtiniai tris kėlinius nesustabdė amerikiečio Kyle'o Guy šėlsmo, tačiau apsigynė lemiamo ketvirčio metu ir įveikė Tenerifės „Lenovo“ 96:86 (28:16, 22:30, 22:26, 24:14).

Katalonai ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

R. Jokubaitis trenerio pasitikėjimo lemiamose Ispanijos lygos kovose nesulaukė ir žaidė vos 2 minutes, per kurias pelnė 2 taškus ir atkovojo 1 kamuolį.

Po trijų kėlinukų kovos rezultatas buvo lygus 72:72, tad rungtynių baigtis sprendėsi lemiamame ketvirtyje.

Dar iki trečiojo ketvirčio galo atakuojantis gynėjas K. Guy buvo pelnęs didžiąją dalį savo taškų, tačiau per lemiamą ketvirtį buvo uždarytas. Pasirodymą jis baigė 33 taškų pasirodymu (6/12 dvit., 5/13 trit., 7/10 baud), tačiau ketvirtajame tepelnė 1 tašką.

Iki mačo pabaigos likus 4 minutėms priekyje vos vienu tašku buvo aikštės šeimininkai 82:81, tačiau tada katalonų puolimas įsibėgėjo, o penkis taškus per likusį žaidimo laiką surinkęs Jabaris Parkeris atvedė savo ekipą į pergalę.

Iš viso rungtynėse J. Parkeris pelnė 23 taškus ( 6/8 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius bei surinko 26 naudingumo balus.

19 taškų pelnė Alejandro Abrinesas, 10 – Janas Vesely. Tuo tarpu Tenerifės ekipoje puikiai žaidė veteranas Marcelinho Huertas, surinkęs 17 taškų.

Antrasis serijos mačas ketvirtadienį (gegužės 23-ąją) vyks Tenerifėje.

Atkrintamąsias Tenerifės ekipa pasitiko nukraujavusia sudėtimi. Dėl traumų ekipai negalėjo padėti Giorgi Shermadinis, Jaime Fernandezas ir Aaronas Doornekampas. Taip pat dėl mikrotraumos vos 2 minutes tesužaidė suomis Sasu Salinas.

„Barcelona“: Jabari Parkeris 23 (6/8 dvit., 3/4 trit., 4 atk. kam., 26 n.b.), Alexas Abrinesas 19 (6/7 trit., 23 n.b.), Janas Vesely 10 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), Joelas Parra (1/4 trit., 7 atk. kam.) ir Nico Laprovittola (2/4 trit.) po 9, Tomas Satoransky 8 (4/8 dvit., 6 rez. perd.), Oscaras Da Silva (5 atk. kam.) ir Nikola Kaliničius po 5, Willy Hernangómezas 4 (5 atk. kam.), Ricky Rubio (10 rez. perd.) ir Rokas Jokubaitis po 2.

„Lenovo“: Kyle Guy 34 (6/12 dvit., 5/13 trit., 29 n.b.), Marcelinho Huertas 17 (3/7 dvit., 3/7 trit., 4 atk. kam., 10 rez. perd., 4 kld.), Franas Guerra 13 (6/8 dvit., 9 atk. kam., 21 n.b.), Alexas Lópezas (2/4 trit.) ir Elginas Cookas (3/5 dvit.) po 6, Timas Abromaitis 4 (6 atk. kam.), Edgaras Vicedo ir Oliveris Stevičius po 3.