• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį penktadienį paskelbta amžiaus statybų – Kauno arenos statybų pradžia. Toje Nemuno salos vietoje, kur po 2 metų turėtų iškilti nauja arena, gausiai susirinkusių ir Seimo nario mandatų siekiančių politikų akivaizdoje buvo įmūryta nerūdijančio plieno kapsulė su statybų pradžios aktu. Ant specialaus pergamento surašytą aktą pasirašė ir Kauno meras Andrius Kupčinskas, kuris tikisi arenos operatoriaus, sukaupusio ne tik nemenką patirtį, bet ir pinigų maišą.

REKLAMA
REKLAMA

Į kapsulę, kuri buvo įmūryta į po būsimųjų sporto rūmų laiptais esantį betoninį bloką, patalpintas ant pergamento surašytas tekstas, kurį patvirtino premjero Gedimino Kirkilo, Kauno mero Andriaus Kupčinsko, arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus bei arenos architekto Eugenijaus Miliūno parašai.

REKLAMA

Nepaisant skeptikų kalbų, vis dar netikinčių, jog iki 2011-ųjų Nemuno saloje iškils sporto ir pramogų arena, šio svarbaus objekto statyba, anot Kauno mero A.Kupčinsko, realiai prasidės jau spalio pradžioje.

Ta proga „Balsas.lt“ kalbino laikinosios sostinės merą A.Kupčinską. Prasitariau, kad iš anksto parengiau klausimus apie būsimą Kauno arenos operatoriaus koncesijos konkursą ir dar prieš jam prasidedant apie galimus nesklandumus. Būsimasis operatorius arenos veikla rūpinsis net 25 metus, todėl peršasi mintis, jog tokį objektą turėtų valdyti ilgametę patirtį turintys pramogų ir sporto pasaulio verslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

- Atleiskite, bet pastaruoju metu užvirė dideli ir žiniasklaidoje nuskambėję ginčai dėl būsimojo arenos valdymo klausimų, todėl kyla abejonių ar jums išties teko smulkiai susipažinti su savivaldybės užsakytu ir įmonės MPR paruoštu statomos Kauno arenos verslo planu?

- Teko, bet prisipažinsiu, jog tai nebuvo nuodugnus susipažinimas su šiuo dokumentu. Puikiai žinau visas šiame plane išdėstytas sąlygas, ir ne kartą dėl jų ginčijomės, kadangi rengiamos bendros koncesijos konkurso sąlygos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kiek šiuo metu yra potencialių kandidatų Kauno arenos valdytojo pozicijai „paimti“?

- Kai paskelbsime konkursą, tada bus įvardinti ir oficialūs kandidatai. Iki šiolei teko susitikti su penkiomis šešiomis kompanijomis, kurios pareiškė norinčios tapti arenos valdytojomis. Prisipažinsiu, pusė jų yra iš užsienio. Dauguma jų jau ne vienerius metus užsiima užsienio didmiesčių arenų ir stadionų valdymu.



- Kokios Lietuvos kompanijos ar renginių organizavimo agentūros varžosi dėl arenos valdymo?

REKLAMA

- „Makroconcert“ ir „Bilietai.lt“ konsorciumas, „Seven Entertainment“. Keli jų atstovai buvo atvykę pas mus ir siūlė įvairias sąlygas, bandė kviesti į neoficialius susitikimus. Tačiau kol kas nematau pagrindo susitikinėti su jais, nes mes dar oficialiai nepaskelbėme koncesijos konkurso sąlygų. Spalį per vieną Kauno tarybos posėdžių jos bus paskelbtos. Kaip žinia, būsimasis operatorius turės tapti ir daliniu finansuotoju. Į arenos statybos darbus bus investuojama 170 mln.litų, tačiau būsimasis operatorius turės ateiti su 32 milijonais, kurie bus skirti vidaus įrenginių ir apdailos darbams. Ar reikės juos padengti, ar ne, - kol kas vienareikšmiškai sunku atsakyti.

REKLAMA

- Kauno simboliu tituluojamas „Žalgiris“ taipogi reiškė pretenzijas tapti arenos operatoriais?

- Dar nėra aišku, ar „Žalgirio“ klubas dalyvaus šiame konkurse. Realu, jog „Žalgiris“ koncesijos konkurso sąlygas įgis vien dėl sportinio azarto, o ar dalyvaus jame, - tik jie patys ir težino. Galbūt jie kooperuosis su kitomis kompanijomis ir areną nuomosis tik atskiriems renginiams. Ar jie patys imsis arenos valdymo sunku patikėti, nes jie neturi patirties organizuojant masinius renginius, koncertus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Bet ar tikitės surasti operatorių, kuris arenoje surengs 160 renginių per metus, kai tuo tarpu Vilniuje bei Šiauliuose surengiama tik po 90?

- Esu tikras, jog pirmais arenos veiklos metais taip nebus. Jei metai turi 360 dienų, tada vadinasi, šioje arenoje renginiai, koncertai ar krepšinio varžybos turėtų suktis kas dvi tris dienas. Aišku, galima organizuoti ir gerokai mažesnius renginius, pristatymus, į kuriuos susirinktų ir 5 tūkstančiai žmonių. Bet jei ateitų pajėgus operatorius, manau, kad tai sugebėtų padaryti. Kalbant apie lietuvius operatorius, nenoriu garsiai prognozuoti ar tuščiai samprotauti, bet ir jie gali pabandyti dalyvauti galimų arenos valdytojų konkurse.

REKLAMA

- O kaip žadate rasti sau tinkamą operatorių, kuris mokės po 100 litų už komercinį plotą, kai tuo tarpu Vilniaus „Siemens“ arenoje mokama 30, o netrukus atidarymą skelbsiančioje Panevėžio arenoje – 25 litai?

- Pirmiausia, Kauno arena bus išskirtinio dydžio. Ji konkuruos su Rygos arena. Mano žiniomis, nieko panašaus nėra ir Lenkijoje. Todėl mums itin svarbi infrastruktūra. Tas nuomos mokestis yra operatoriaus reikalas. Šioje vietoje jie, o ne miestas daro biznį. Todėl jiems turėtų svarbu organizuoti renginius, kurie sutrauktų žmones ir nebūtų nuostolingi. Be to, šie skaičiai buvo paminėti mūsų galimybių studijoje, mes jų niekur oficialiai nepatvirtinome.

REKLAMA

- Bet kaip jus ketinate surasti operatorių, kuris negaus koncesijos mokesčio, kai palyginimui – Šiauliai gauna 1 milijoną, Panevėžys – 2 mln., už gerokai mažesnių arenų valdymą?

- Kauno arenos tikslas – konkuruoti. Ji stipriai konkuruos ne tik su kitomis šalies arenomis, bet ir visame Baltijos šalių regione. Siekiame, kad nereikėtų mokėti. Tačiau konkursas parodys kaip bus iš tiesų. Pataisysiu, bet Šiaulių arena gauna 700 tūkst., tačiau tai nėra ypatingo dydžio arena. Būsimasis Kauno arenos operatorius turės ateiti su tam tikru pinigų maišu ir originaliomis idėjomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Politikų žodžių karai ir išvedžiojimai paprastiems žmonėms kartais atrodo visiškai beprasmiai: miesto valdžia ilgai ir nuobodžiai diskutavo apie būsimuosius Kauno arenos valdytojus ir jų veiksmų subtilybes, tačiau kada prasidės realios sporto ir pramogų rūmų statybos?

- Sutinku, buvo daug politinių mūšių ir intrigų. Man džiugu, jog per pastaruosius metus pagaliau pavyko išrišti Gordijaus mazgą. Pagaliau, istorija parodys kas buvo teisus, o kas ne dėl pernelyg užsitęsusių sporto arenos reikalų. Praėjusioje kadencijoje daug laiko praleidome beprasmiams ginčams, bet panašu, jog 2011 metais Kauno areną pastatysime. Statybos rangos darbų konkursą laimėjusi Telšių bendrovė „Vėtrūna“ (ji konkurse arenos statybos darbus pasiūlė atlikti už 169,9 mln.litų) šiuo metu atlieka geodezinius matavimus. Nemuno salą statyboms rengianti „Mitnija“ pradėjo žemės lyginimo darbus. Manau, jog spalio mėnesį užvirs ir pačios arenos statybos darbai. Šį objektą „Vėtrūna“ per 24 mėnesius žada pastatyti laiku ir kokybiškai. Jie suinteresuoti viską atlikti laiku, nes kitaip nevykdant pasirašytos sutarties sąlygų jiems bus skirta 10 mln.litų bauda be teismo nuosprendžio. Savivaldybei Nemuno saloje priklauso 8 hektarai žemės, būtent čia ir stovės arena, tačiau dar lieka 22 ha laisvo ploto. O jiems užimti taip pat skelbsime konkursą. Tikėtina, jog atsiras norinčiųjų pastatyti lauko pramogoms skirtus įrenginius, meno kolekcijų pristatymus ir pan.

- Dėkoju už pokalbį.

Dailius Dargis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų