Tokie darbo vietų praradimai, Didžiosios Britanijos centrinio banko nuomone, yra „objektyvus scenarijus“, ypač tuo atveju, jeigu Didžioji Britanija iš ES pasitrauks be prekybos susitarimo.
Centrinio banko prognozė yra panaši į konsultacijų įmonės „Oliver Wyman“ įverčius, praneša BBC.
Pagal šiuos skaičiavimus dėl „Brexit“ Londone bus prarasta 35 tūkst. darbo vietų vien finansų sektoriuje ir dar 30–40 tūkst. darbo vietų gretutinėse srityse, įskaitant teisines paslaugas.
Kitų analizės įmonių ir ekspertų įverčiai gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, Briuselio „Bruegel“ mano, kad Londono finansų sektorius dėl „Brexit“ praras maždaug 30 tūkst. darbo vietų, o Londono vertybinių popierių biržos operatorės „London Stock Exchange“ (LSE) vadovas Xavier Rolet (Ksavjė Rolė) prognozuoja, kad bus prarasta daugiau kaip 200 tūkst. darbo vietų.
Jeigu Didžioji Britanija iš ES pasitraukus nesudariusi prekybos susitarimo, bankai, valdymo įmonės ir draudikai neteks teisių, suteikiamų pagal vadinamąjį paso mechanizmą, t. y. teisių veikti visoje ES gavus leidimą vienoje valstybėje narėje, rašo agentūra „MarketWatch“.
Užsienio bankai, įskaitant Šveicarijos, JAV ir Kinijos bankus, veiklai visoje Europoje šiuo metu naudoja biurus Londone, tačiau po „Brexit“ jie neteks tokios galimybės.
Daugelis finansų įmonių rengiasi vadinamajam „kietajam“ „Brexit“ ir planuoja atidaryti būstines kituose Europos miestuose, įskaitant Frankfurtą, į kuriuos bus perkeliamos ir darbo vietos.