• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švedija nekariavo jau 200 metų, tačiau dabar, vis daugiau kalbant apie Rusijos grėsmę, šalies valdžia savo piliečius įspėja pasiruošti, rašo news.com.au.

6

Švedija nekariavo jau 200 metų, tačiau dabar, vis daugiau kalbant apie Rusijos grėsmę, šalies valdžia savo piliečius įspėja pasiruošti, rašo news.com.au.

REKLAMA

Švedija yra nedidelė šalis. Ji yra santykiniai izoliuota. Ir ji nekariavo su niekuo 200 metų. Tačiau dabar ji ruošiasi karui.

Kiekvienam iš 4,8 milijonų Švedijoje registruotų namų ūkių yra išsiunčiamas specialus pranešimas. Ir tai nėra susiję su rinkimine kampanija, išlaidomis ar netgi sveikata. Tai informacija, kaip žmonės turėtų priešintis įsiveržimui.

20 puslapių knygelėje, pavadintoje „Jei prasidėtų krizė arba karas“, yra paaiškinti pagrindiniai dalykai. Ar turite pakankamai maisto? Vandens? Ką reiškia skirtingi įspėjamosios sirenos signalai? Kur yra slaptavietės? Kaip galite įsirengti savo slaptavietę? Ką darytumėte, jei parduotuvėse nebeliktų maisto, nebebūtų elektros ir dujų? Kaip galite kovoti su priešų vykdoma okupacija?

Knygelėje taip pat rašoma, kad „pasipriešinimas yra reikalingas“.

Įsiveržimo atveju, „kiekvieno pareiga yra prisidėti ir kiekvienas yra reikalingas imantis totalinės gynybos. Visi pajėgūs piliečiai gali būti pakviesti dalyvauti kritinės situacijos suvaldyme, jei tai „rimti incidentai, ekstremalios oro sąlygos, kibernetinės atakos ar karinis konfliktas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors Švedija yra saugesnė nei daugelis kitų šalių, mūsų saugumui ir nepriklausomybei vis tiek kyla pavojus. Jei esate pasiruošę, jūs prisidedate prie šalies galimybės susidoroti su didžiule grėsme“, - rašoma informacinėje knygelėje.

REKLAMA

Nepaisant to, kad knygelėje kalbama ir apie klimato kaitos problemas, pagrindine grėsme yra laikoma Rusijos grėsmė.

„Visuomenė yra itin jautri dėl skaitmenizacijos, globalizacijos ir klimato kaitos procesų. Taigi, mes turime pasiruošti iššūkiams ir kaip individai, ir kaip Švedijos piliečiai. […] Išklausėme daug suinteresuotų grupių ir išsiaiškinome, kad trūksta informacijos. Stengiamės ją suteikti šia brošiūra“, - naują informacijos priemonę aiškina Švedijos socialinės apsaugos ir pasirengimo agentūros direktorius Danas Eliassonas.

REKLAMA
REKLAMA

Švedija ėmė svarstyti prisijungimą prie NATO siekdama atsako vis agresyviau besielgiančiai Rusijai – ypatingo skandinavų dėmesio sulaukė Krymo atplėšimas nuo Ukrainos ir agresyvi politika Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos atžvilgiu.

Rusija naudojasi savo anklavu – Kaliningradu – kad galėtų organizuoti agresyvius manevrus ore ir sausumoje netoli Švedijos, Norvegijos ir Danijos teritorijų. Ji taip pat aktyviai dalyvauja dezinformacijos kompanijose, kurių tikslas yra padaryti žalos minėtųjų šalių žiniasklaidai.

„Tam tikros šalys ir organizacijos jau bando paveikti mūsų vertybes ir veiksmus. Tai kelia grėsmę mūsų atsparumui ir norui save apginti. [...] Tačiau mes niekada nepasiduosime. Visa informacija, kuria teigiama, jog nustosime priešintis, yra melaginga“, - rašo informaciniame buklete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų