Vyskupai ir katalikų pasauliečių grupelė ateinančias dvi savaites aptarinės didžiulę prarają tarp to, ką tokiais klausimais kaip skyrybos ir gyvenimas kartu nesusituokus sako Bažnyčia, ir to, ką iš tikrųjų daro dešimtys milijonų tikinčiųjų.
Neeilinės beveik 200 vyskupų iš viso pasaulio ir katalikų pasauliečių Vyskupų sinodo asamblėjos pradžią 77 metų pontifikas iš Argentinos pažymėjo jam būdingu stiliumi, per „Twitter“.
„Pradėdami Sinodą dėl šeimos, prašykime Viešpaties parodyti mums kelią į priekį. Melskitės už sinodą“, – parašė jis prieš pat savo vadovaujamas mišias Šv.Petro bazilikoje.
Sinodo debatuose susirems konservatyvūs dvasininkai ir reformų šalininkai, kuriems vadovauja vokiečių kardinolas Walteris Kasperas (Valteris Kasperas).
Sinodo pradžios išvakarėse kreipdamasis į dešimtis tūkstančių tikinčiųjų, susirinkusių Šv.Petro aikštėje, Pranciškus per maldos vigiliją už Sinodą paragino dalyvius „įsiklausyti į mūsų laikų ritmą“ ir sugerti į save šiuolaikinio gyvenimo „kvapą“.
Ji taip pat sakė, kad pasikeitimas Sinode nuomonėmis apie šeimą gali atverti duris „Bažnyčios ir visuomenės atsinaujinimui“.
Nuo to laiko, kai prieš pusantrų metų tapo popiežiumi, Pranciškus ne kartą akcentavo šeimos žlugimo šiuolaikinėje visuomenėje „žaizdas“ ir užsiminė, kad Bažnyčiai reikia adaptuotis prie šios naujos realybės.
„Šias žaizdas reikia gydyti su gailestingumu. Bažnyčia yra motina, ne muitinė, šaltai tikrinanti, kas atitinka taisykles“, – yra sakęs jis, užsimindamas apie Bažnyčiai priklausančius išsiskyrusius, kartu be santuokos gyvenančius žmones ir vienišas motinas.
Savo poziciją popiežius akcentavo praėjusį mėnesį, kai asmeniškai sutuokė 20 romiečių porų, kurių kai kurios iki vestuvių „gyveno nuodėmėje“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.