Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Didzioji dalis komentatoriu turetu apsilankyti pas psichoterapeuta, ypac -dura-. Visi matome kad seima kaip struktura kinta, tik kitiems sunku tau suvokti, pripazinti..

Labai protinga moteris. Maloniai nuteikia jos pirmoji knygele. Aciu. Linkiu nesustoti,sekmes.
Tokie paistalai, kaip šiame str., rodo, kad ponios G. šeima jai nesuteikė nei ramybės, nei prasmės ir tai ji nori pateikti, kaip normą. Deja, gyvenimas daug sudėtingesnis, negu čia jos pateiktos kelios schemos. Tik reikia vienos sudedamosios dalies, kurios matyt nėra autorės akiratyje ar patirtyje - įsipareigojimo būsimam gyvenimo draugui, atsakomybės už šeimos išlikimą ir būsimosios kartos auklejimą ir ateitį. Jei to nėra šeimą kuriančiųjų vidinėse nuostatose - realu ir skyrybos ir kitos blogybės, pvz. stipresniojo manipuliacijos šeimoje tenkinant įvairius egoistinius interesus, dažniausiai materialinius. Dabar vyrauja nuostata, kad meilė, kurios pagrindu randasi noras kartu kurti gyvenimą, perauganti į artumą, prieraišuųmą, įsipareigojimą kitam, yra atgyvena. Tai ir veda į partnerystę, kurios pagrindas seksas, tada nesvarbu net ar partneriai yra skirtingų lyčių. O autorės nuomonė, kad šeima yra dirbtinis darynys, yra tiesiog beviltiška, nes paneigia patį homo sapiens skirtumą nuo gyvunijos pasaulio ir yra geras zoologinio darvinizmo pavyzdys.
Dabar Europoj auginami savanaudziai, nes nera karo ar butinybes pakovot uz save. Teigiama tokio auklejimo puse - nuosirdziai kurybingi zmones, pasiekiantys daug moksluose, isradimuose. Neigiama - ner kam juos ir ju bendruomenes apgint nuo kitu savanaudziu ar invazijos. Priklausomai nuo vietos, kaimynu ir laiko, kiekvienas sumokes kaina uz neadvekatu auklejima.
Puikus straipsnis. Bene pirmas atvejis Lietuvos spaudoj, kai šeimos prasmės ir jos dabartinės padėties, kurią visi aplinkui įvardija kaip "kritinę", klausimai svarstomi nefetišizuojant institucijos, o ieškant pozityvių jos neišvengiamos (ir tikrai reikalingos) kaitos galimybių. Labai patiko autorės požiūris į šeimą kaip į vieną iš galimų asmens dvasinės savirealizacijos formų.
Užtenka tik paminėti sąvoką "atsakomybė" ir šio straipsnio išvedžiojimai netenka prasmės. Kai nėra šios sąvokos supratimo, taip pat pasidaro nebeaišku, kam reikalinga valstybė, Tėvynė, pilietybė.
O mano pažįstamo žmogaus, t.y., moters, dėdė - transvestitas. (Žr. "Independent", 2007 04 02). Ir ką jūs sau manote?
siulyciau visdlto pasinaudoti nemokama galimbe pasitirti :) pas psichiara..
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų