• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį (04.29) prasidėjus balsavimui paštu referendume dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) rinkėjai savo valią galės pareikšti ir daugiau kaip 20-yje pašto skyrių, specialiai tam atidarytų didžiuosiuose prekybos centruose.

REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvos pašto" generalinis direktorius Jonas Šalavėjus apie tai antradienį informavo Seime posėdžiavusios pasirengimą referendumui koordinuojančios tarybos narius.

REKLAMA

"Lietuvos paštas" ketina atidaryti Vilniuje esančiuose prekybos centruose 17, kitose šalies vietose - 5 specialius pašto skyrius.

"Mes tam nematome kliūčių. Vienintelis reikalavimas - turi būti sudarytos atitinkamos sąlygos rinkėjams balsuoti", - šią savaitę BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis prognozuoja, kad iki balsavimo paštu pabaigos - gegužės 8-osios - paštu balsuos apie 150 tūkst. rinkėjų.

Balsavimas taip pat vyks specialiuose pašto skyriuose ligoninėse, įkalinimo įstaigose bei namuose. Norą balsuoti namuose pareiškė daugiau kaip 65 tūkst. rinkėjų.

Koordinacinės tarybos posėdyje taip pat informuota, kad iš VRK biudžeto ketinama skirti 162 tūkst. litų savivaldybėms organizuoti rinkėjų pavėžėjimą iki balsavimo apylinkių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 10-11 dieną rengiamas referendumas bus laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvaus ne mažiau kaip pusė visų 2,6 mln. šalies rinkėjų.

Seimas yra priėmęs Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo pataisą, kuria įpareigojo VRK išbraukti iš rinkėjų sąrašų į užsienį išvykusius asmenis, tačiau pataisos kol kas nepasirašė prezidentas Rolandas Paksas.

REKLAMA

Koordinacinės tarybos posėdyje dalyvavusi prezidento patarėja Dalia Kutraitė-Giedraitienė, BNS žiniomis, teigė, kad prezidentas turi abejonių dėl šios pataisos konstitucingumo.

Abejonių, kad minėta pataisa gali prieštarauti Konstitucijai, yra išsakęs ir Seimo Teisės departamentas.

Manoma, kad nuo nepriklausomybės atkūrimo į užsienį gyventi ir dirbti išvyko 150-200 tūkst. asmenų, tačiau dauguma savo išvykimo nedeklaravo.

Jeigu rinkėjai referendume pritars narystei, Lietuva ES nare taps 2004 metų gegužę.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų