Lietuva viltingai džiūgauja, kad minint vardo paminėjimo tūkstantmetį turistai plūs būriais, tačiau ten, kur dažnas užsienietis pradeda pažintį su mūsų šalimi, pamiršta tuo pasigirti. Daugumos ambasadų tinklalapiuose nėra net užuominos apie šią svarbią progą, jau nekalbant apie nuorodas į svetaines, kur būtų pristatoma Lietuvos istorija, išvardyti šventiniai renginiai.
Vardo paminėjimo tūkstantmečio ženklą - stilizuotą Vytį - pavyko rasti tik Lietuvos ambasadų Austrijoje, Danijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Moldovoje, Kazachstane ir JAV interneto svetainėse.
Kitos diplomatinės atstovybės - Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Airijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Rumunijoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Turkijoje, Egipte, Izraelyje, Kanadoje, Argentinoje, Japonijoje, Kinijoje, - lyg davusios tylos įžadus.
Kai kurių, ambasadų interneto svetainėse reklamuojami seniai pasibaigę renginiai ar projektai, pavyzdžiui, pernai birželį Seime vykusi tarptautinė konferencija "Berlyno sienos griuvimas: nuo Budapešto iki Vilniaus" ar Sąjūdžio 20-metis.
Diplomatinė atstovybė Austrijoje bene vienintelė ne tik siūlo užeiti į Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos tinklalapį, bet ir pateikia istorinių faktų - primena, kad mūsų šalies vardas pirmą kartą paminėtas Kvedlinburgo medraščiuose, paaiškina šio įvykio reikšmę. Tiesa, atsidarius vokišką svetainės versiją, Vytis "dingsta".
Apie tūkstantmetį - kitomis formomis
Žurnalistų kalbinti diplomatai nustebo išgirdę, kad interneto svetainėse nėra net vardo paminėjimo tūkstantmečio ženklo, ir pažadėjo pasirūpinti, kad jis atsirastų.
Pasak ambasadoriaus Latvijoje Antano Valionio, šios šalies žmonės apie didžiulę Lietuvos šventę informuojami kitais būdais - Rygoje iškabinti didžiuliai plakatai, neseniai buvo atidaryta tūkstantmečiui skirta paroda. Neseniai darbą pradėjęs diplomatas teigė, kad tinklalapiu dar nespėjo pasirūpinti.
Tuo metu ambasadorius Norvegijoje Alfonsas Eidintas tikino, kad interneto svetainę stengiamasi nuolat atnaujinti, tačiau įdėti bent tūkstantmečio ženklą užmiršta. Čia taip pat stengiamasi apie tūkstantmečio ir kultūros sostinės renginius informuoti kitaip - per garbės konsulus, spaudą.