• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausi Vokietijos verslo ir pramonės sferų socioekonominiai rodikliai įžiebė viltis, kad didžiausia Europos ekonomika pamažu atsigauna. Tuo labiau, kad verslo klimato indeksas pagal Miuncheno Ekonominių tyrimų instituto kategoriją pakilo iki 87,3 punkto ir pasiekė septynių mėnesių aukštumas.

REKLAMA
REKLAMA

„Įmonės jau ne taip skeptiškai vertina dabartinę socioekonominę situaciją, kaip kad ji buvo vertinama praėjusį mėnesį. Dar mažiau pesimizmo analizuojant artimiausių šešių mėnesių prognozes. Tai gali reikšti, kad ekonomika pamažu atsigauna“ – sakė Ekonominių tyrimų instituto atstovai.

REKLAMA

Indeksas, rodantis kad didžiausios ES ekonomikos – Vokietijos pramonės produkcija geriausius rezultatus pasiekė po nemažo socioekonominio nuosmukio, nustatomas pagal 7000 Vokietijos įmonių tyrimus.

Ekonomistas Carsten Brzeski taip pat paskelbė, kad Vokietijos ekonomika rodo stipresnius atsigavimo požymius, nei kitų ES šalių. Tuo labiau, kad pastarasis liepos mėnesio indekso pakilimas yra labai optimistiškas reiškinys, ypač atsižvelgiant į pirmojo metų ketvirčio socioekonominį nuosmukį – didžiausią Vokietijos nuosmukį nuo pat VDR ir VFR susijungimo 1990 m..

REKLAMA
REKLAMA

Tuo labiau, kad Vokietijos atsigavimas labai svarbus kitoms ES valstybėms. Vidurio ir Rytų Europos ekonomikos nukentėjo dėl bendro ES nuosmukio. Todėl signalus iš Berlyno atidžiai stebėjo keleto kitų ES narių sostinės. Netgi oficialusis Briuselis suskubo pareikšti pastebėjimus dėl teigiamų Vokietijos rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal naujausius Eurobarometro tyrimo duomenimis, trečdalis ES piliečių bijojo, jie gali prarasti darbą dėl ekonominės situacijos. Be to, trijų Baltijos valstybių gyventojams ES pakankamai sudėtinga socioekonominė situacija rūpi labiausiai.

REKLAMA

Tačiau skirtingai nei Vokietijos, D. Britanijos ekonomika siunčia pakankamai nevienareikšmiškus signalus. Nuo balandžio iki birželio šios valstybės BVP sumažėjo 0,8 proc. ir net 6 procento, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Tai didžiausias ekonomikos mažėjimo procentas nuo pat 1955 m., kai jis pradėtas fiksuoti. Be to, ekonomistai prieš tai apskaičiavo tik atitinkamai 0,3 ir 5,2 procentinį mažėjimą. Vis dėlto, šios šalies antro ketvirčio socioekonominiai rodikliai kiek geresni, nei kad pirmo ketvirčio. Tačiau nors D. Britanijos socioekonominiai sunkumai, įtakoti pasaulinės krizės nei finansų ir paskolų sferų nestabilumo, pakankamai nemaži, šios šalies ekonomika tikisi atsigauti šių metų pabaigoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų