Būrys Užgavėnių persirengėlių ir folkloro ansamblių dainomis, šokiais ir kitomis linksmybėmis varys žiemą iš Lietuvos.
Užgavėnių renginiai sostinėje prasidės penktadienio vakarą. Vilniaus įgulos Karininkų ramovės salėje duris atvers šventinių kaukių paroda, kurioje bus galima išvysti ne tik lietuvių, bet ir svečių iš Danijos ir Latvijos kūrinių. Rengiamo "Etnokino" seanso metu bus galima susipažinti su Užgavėnių šventimo tradicijomis kitose Europos šalyse, o vėliau vyksiančioje vakaronėje paskanauti kulinarinio paveldo, paklausyti muzikinių kolektyvų pasirodymų.
Šeštadienį į sostinės gatves pabirs Užgavėnių persirengėliai. Jie linksmą šurmulį kels Pilies, Didžiojoje, Vokiečių gatvėje, Rotušės aikštėje koncertuos folkloro kolektyvai. Vakare karnavalinė minia pajudės į Sereikiškių parką, kur šventę vainikuos suliepsnojęs žiemos ir blogio simbolis Morė.
Sekmadienį tradicinė Užgavėnių šventė rengiama Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Čia atvykusiems taip pat netrūks šokių, dainų ir linksmybių
Šventės dalyviai galės išbandyti savo jėgas sportiniuose žaidimuose, palenktyniauti blynų kepimo ir kąsniavimo varžytuvėse, patikrinti savo žinias linksmoje viktorinoje "Šiupinynas", pranešė muziejus
Į muziejų atvykusieji turės progą dalyvauti kaukių parade, o jų neturintieji galės įsigyti ar pasidaryti apsilankę parodoje-mugėje.
Rumšiškių muziejaus sodybose ir pakelėse muzikuos folkloro ansambliai iš visos Lietuvos, vaikštynes surengs persirengėliai. Šventės pabaigą žymės Morės deginimas.
Užgavėnės švenčiamos likus septynioms savaitėms iki Velykų. Šventės metu valgoma daug riebaus ir sotaus maisto, pirmykštę duonos auką simbolizuojančių tradicinių blynų, deginama Morė, vaikšto kaukėti persirengėliai. Užgavėnių šventės atitikmenis turi dauguma Europos tautų.
Šiemet Užgavėnės švenčiamos vasario 5 dieną.