Statistikos departamento duomenimis, trečiąjį šių metų ketvirtį intensyvėjo šalies geležinkelių, vandens ir oro transporto veikla – palyginti su antruoju ketvirčiu, šiomis transporto rūšimis buvo pervežta daugiau keleivių ir krovinių. Šie rodikliai šiek tiek sumažėjo tik kelių transporto srityje.
„Statistikos duomenys iš tiesų džiugina – daugelyje transporto rūšių pastarąjį pusmetį pastebime gerėjančią situaciją“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
Pasak E. Masiulio, statistinius rodiklius reikėtų analizuoti atsižvelgiant į pasikeitusią nacionalinės ir tarptautinės veiklos aplinką. Ekonominio sunkmečio sąlygomis keleivių ir krovinių vežimo rodikliai dar nepasiekė praėjusių metų lygio, tačiau teigiamos tendencijos leidžia tikėtis ne tik transporto, bet ir visos šalies ekonomikos laipsniško atsigavimo.
Trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, daugiau kaip dvigubai padaugėjo vidaus vandenų transportu vykusių keleivių. Šalies tarptautiniuose oro uostuose aptarnauta 20,5 proc. daugiau, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste – beveik 30 proc. daugiau keleivių. Geležinkelių transportu keliavo 12,4 proc. daugiau žmonių. Kelių transporto keleivių sumažėjo 14,7 proc.
Minėtu laikotarpiu gerėjo ir krovinių vežimo rodikliai. Geležinkelių transportu pervežta 12 proc. daugiau krovinių, šalies oro uostuose aptarnauta beveik 24 proc. daugiau krovinių.
Teigiamos tendencijos pastebimos Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste – krova uoste didėja visą pastarąjį pusmetį. Trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, jūrų uoste krova išaugo 5,9 proc., ypač daugėjo tranzitu gabenamų krovinių.
Krovinių vežimui kelių transportu praėjusį ketvirtį daug įtakos turėjo rugpjūtį kilusios Lietuvos vežėjų problemos Rusijos pasienyje. Manoma, kad tai turėjo lemiamą reikšmę krovinių vežimo rodikliams – antrąjį šių metų ketvirtį krovinių vežimas kelių transportu buvo išaugęs apie 40 proc., o trečiąjį sumažėjo 10,1 proc.