• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Telšių ligoninėje, vos kelių valandų skirtumu, atsidūrė aštuonerių ir 12-kos metų mergaitės, kurias apkandžiojo kaimynų šunys. Nukentėjusių vaikų sveikatos būklė stabili. Bet policijos pareigūnams kelia nerimą, kad pastaruoju metu tokių pranešimų daugėja gana sparčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Paguldė į traumatologinį skyrių

Pirmiausia į Telšių regioninę ligoninę pateko aštuonerių metų mergaitė, kuri buvo pristatyta iš Ryškėnų kaimo. Mažametei diagnozuota dešinės alkūnės ir dešinio sėdmens kandimo žaizdos, ji buvo skubiai paguldyta į traumatologinį skyrių.

REKLAMA

„Nuvykusiems į ligoninę policijos pareigūnams su mergaitės tėvais pasikalbėti nepavyko. Priėmimo skyriaus darbuotojos paaiškino, kad mergaitei įkando kaimynų šuo, pavojaus gyvybei nėra. Patys tėvai į policiją nesikreipė, skundo negauta. Surašytas tarnybinis pranešimas patikslinti aplinkybes“, – portalui Balsas.lt pasakojo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Vitalija Kazlauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, tėvų nepavyko sutikti, nes policijai apie ligoninėje atsidūrusią mergaitę pranešta praėjus 2 valandoms.

Kita nelaimė įvyko Varnių kaime. Į priėmimo skyrių pristatyta dvylikametė, kuriai diagnozuota kairės blauzdos kastinė žaizda. Kaip paaiškėjo vėliau, nelaimė įvyko mergaitei su motina einant pro duris. Netikėtai išbėgęs kaimynės šuo buvo be antsnukio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl šio įvykio taip pat atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, nes greičiausia neįžvelgta nusikaltimo sudėties. Tokiais atvejais atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą. Šuns savininkė gali būti baudžiama pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnį, dėl netinkamos gyvūno priežiūros“, – pasakojo V. Kazlauskienė.

REKLAMA

Savininkams už gyvūnų nepriežiūra gresiančios bausmės priklauso nuo situacijos. Gali būti apsiribota tik įspėjimu arba net 1 tūkst. litų bauda. Sankcijos priklauso nuo gyvūno rūšies ir jo padarytos žalos. Anot V. Kazlauskienės, keletą mėnesių pranešimų apie šunų įkandimus praktiškai nebuvo, tačiau pastaruoju metu jų padaugėjo.

REKLAMA

Suerzinti gali bet kas

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas Vytautas Gustaitis pasakojo, kad atėjus pavasariui arba rudeniui šunys tampa agresyvesni. „Be abejo, agresija siejasi su sezoniškumu. Šunys tampa agresyvesni rujos metu, kuomet kariauja dėl patelių dėmesio. Šiuo metu yra daug lengviau išprovokuoti šunį“, – pabrėžė V. Gustaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot pašnekovo, gyvūnų agresiją gali išprovokuoti net ir menkiausios smulkmenos. Pakanka staiga pakelti ranką, važiuoti dviračiu ar bėgti pro šalį. „Kartais pakanka garsesnio žodžio. Didžiausia priešprieša tarp gyvūno ir žmogaus atsiranda, kai šuo išgirsta draudimą. Tarkim, jis nori bėgti, o jam yra sudraudžiama tą daryti“, – pasakojo V. Gustaitis.

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas pasakojo, kad pamačius jūsų link bėgantį agresyvų šunį reikėtų elgtis ramiai, kiek tai įmanoma. „Jokių būdu negalima kilnoti rankų arba bandyti nusisukti. Reikia pasitikti šunį. Ir stengtis automatiškai pasišalinti iš tos vietos, išvengti susidūrimo. Suprantama, kad tokiose situacijose patiriamas stresas, todėl patarti sunku. Tiesiog nedarykite staigių judesių“, – patarė V. Gustaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų