• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tamsios naktys - nusikaltėlių džiaugsmas

Kai kalbama apie nusikaltimų prevenciją, pabrėžiama, kad gerai apšviestas miestas - viena efektyviausių priemonių. Tačiau Vilniaus valdžia žmonių saugumo sąskaita nutarė taupyti: jau gera savaitė sostinės magistralinėse gatvėse nešviečia kas trečias žibintas.

REKLAMA
REKLAMA

"Mūsų darbas dar pasunkės. Tamsioje vietoje įvykdžius užpuolimą, nusikaltėlio požymių neįsimins ne tik auka, bet ir galimi liudytojai. Juk net drabužių spalva tamsoje atrodo kitokia. Dėl neapšviestų perėjų gali padaugėti eismo įvykių", - sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.

REKLAMA

Apšvietimo sąskaita taupoma ir kituose krašto miestuose bei miesteliuose. Pavyzdžiui, Šiauliuose visi gatvių žibintai jau kurį laiką įjungiami 20.41 val., o nuo 22 val. išjungiamas kas antras. Tokios praktikos nesiimta tik prie perėjų ir didesnės rizikos vietose.

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla susiklosčiusią padėtį komentavo gan kategoriškai. "Tai ne ta vieta, kur galima taupyti. Visada raginome teritorinių komisariatų pareigūnus kalbėtis su seniūnais ir pabrėžti gatvių apšvietimo būtinybę. Tai svarbu ir dėl prevencijos, ir tiriant jau padarytus nusikaltimus", - kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vagis ar plėšikas veikia gerai apšviestoje vietoje, paprastai atsiranda liudytojas, kuris įsimena piktadarį. Kartais jį nufilmuoja ir vaizdo kamera. "Statistika rodo, kad dauguma nusikaltimų padaroma tamsoje. Mūsų komisariato teritorijoje yra pavojingų vietų, kur šviečia vos vienas žibintas. Tad išjunkime visas lempas ir vos pradėjus temti užsidarykime namie su vištomis", - ironizavo Vilniaus 3-iojo komisariato viršininko pavaduotojas Gediminas Vidžiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sumažinus apšvietimą gerokai pasunkės ir patruliavimas. "Visada instruktuojame pareigūnus, kurios vietos pavojingiausios, kurios gatvės ir kiemai neapšviesti. Patrulis turi viską matyti tarsi šeimininkas - sudaužytą žibintą, atvirą kanalizacijos šulinį. Tačiau pėsčiomis patruliuojančių pareigūnų praktiškai neliko, o lėkdami automobiliu tamsiomis gatvėmis jie tikrai neką teįžiūrės", - sakė R.Požėla.

Išvysti pėsčią patrulį - pastaruoju metu retas atvejis net Vilniuje, o ką jau kalbėti apie mažus miestelius. Gyventojai sutartinai tikina, kad jaustųsi saugesni, jei viešose vietose matytų patruliuojančius policininkus. Bet siųsti į gatves beveik nebėra ką. Žemesniosios grandies pareigūnų, paprasčiau tariant, patrulių, Lietuvoje turėtų būti 3244. Šiuo metu 449 etatai laisvi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų