„Per šiuos metus išduota pusšimtis paskolų pradedančiajam verslui, tai dvigubai mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tokią tendenciją daugiausiai lėmė mažėjantis su VSF priemone susijusių lengvatų kiekis, viena jų – nuo naujų metų nekompensuojamas darbuotojų užmokestis. Tai rodo, kad jaunam verslui valstybės ir kredito įstaigų teikiamos lengvatos ir verslumą skatinančios priemonės – būtinos ir aktualios“, - teigia Lietuvos centrinės kredito unijos Europos Sąjungos skyriaus vadovas Tomas Valauskas.
56 LKU grupės kredito unijos su pradedančiais verslininkams pasirašė lengvatinių paskolų sutarčių už 18 mln. eurų, iš kurių daugiau nei trečdalis suteikta jaunimui iki 29 metų. Su šia finansavimo gavėjų grupe nuo priemonės įgyvendinimo pradžios iki šių metų balandžio kredito unijos sudarė paskolų sutarčių už 6,2 mln. eurų.
Verslo naujokai VSF lėšomis šį ketvirtį dažniausiai steigė bei plėtė prekybos įmonių, kavinių bei restoranų, grožio paslaugų salonų, automobilių servisų, e. prekybos įmonių, medienos apdirbimo, biokuro gamybos verslą.
VSF kreditai verslui bus teikiami tik iki 2015 m. rugsėjo 30 d. Didžiausia VSF lėšomis skolinama suma yra 24,9 tūkst. eurų, o vidutinė šiais metais suteiktos paskolos suma siekė 13,5 tūkst. eurų. Vienas iš pagrindinių šios paskolos privalumų – 95 proc. faktiškai sumokėtų palūkanų kompensavimas.
VSF paskolas visoje Lietuvoje teikia 56 LKU grupės kredito unijos, jų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), o fondą valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Verslumo skatinimo priemonę inicijavo ir fondui finansavimą iš ES Struktūrinių fondų skyrė LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija.