Sostinę antradienį sukausčius plikledžiui gyventojų traumų itin nepadaugėjo, tačiau į iškvietimus skubančių medikų darbą trikdė chaosas slidžiose gatvėse.
Greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė BNS sakė, kad per praėjusią parą medikai kviesti 198 kartus - tai nėra daugiau nei įprastai. Didžiausias iškvietimų skaičius buvo nuo 17 iki 20 val.
„Sudėtingas buvo medikų nuvažiavimas, nes gatvės buvo užkimštos“, - aiškino medikė.
Jos teigimu, sudėtingoms judėjimo sąlygoms mieste nebuvo pasiruošusi visuomenė, pavyzdžiui, vyresni žmonės kvietė medikus pritrūkę planinio gydymo vaistų, nes patys nedrįso eiti į lauką.
V. Pumputienė pažymėjo, kad vyresniems žmonėms išlaikyti pusiausvyrą ant ledo yra sunkiau, tačiau prieš kviesdami medikus jie turėtų paprašyti jaunesnių kaimynų ar giminaičių pagalbos.
„Jei mums užtrunka atvažiuoti 3 valandas, tai mes jau nebe greitoji pagalba“, - sakė GMPS atstovė.
Jos teigimu, Vilniuje antradienį įvyko 5 avarijos, kuriose nukentėjo žmonės. Paslydę pėstieji sunkių traumų patyrė nedaug.
Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės atstovė ryšiams su visuomene Elvita Juškaitė savo ruožtu BNS sakė, kad ligoninės darbas per pastarąją parą palyginti ramus, avarijose sužeisti žmones išleisti gydytis ambulatoriškai.
„Ypatingos padėties nepastebima, bet priėmimo skyrius yra pasiruošęs priimti daugiau pacientų“, - aiškino E. Juškaitė.
Trečiadienį ryte eismo sąlygos sudėtingos kai kuriuose rajonuose, kelininkai ragina vairuotojus vairuoti atsargiai.
Tuo metu pagrindinis Lietuvoje tarptautinis Vilniaus oro uostas trečiadienį nuo pat ankstyvo ryto dirba įprastu režimu.
Oro uosto atstovas spaudai ir ryšiams su visuomene Arūnas Marcinkevičius BNS patvirtino, kad plikšala oro uosto darbui netrukdo.
Antradienį vakare Vilniaus oro uostas dėl plikšalos buvo uždarytas valandai ir, kol cheminiais reagentais nebuvo sutvarkytas kilimo-tūpimo takas, lėktuvams neleista nei kilti, nei leistis.