Taigi prieš valgydami svetur, pasistenkite atkreipti dėmesį į ingredientus ir kai kurių iš jų vengti.
Salotų
Neapdorota produkcija, nevirti ar apkepti produktai, kurie yra salotose, gali būti apkrėsti, pilni bakterijų. Tačiau vaisiai, kuriuos reikia nulupti laikomi saugiais.
Jei žalumynai netinkamai nuplaunami jie gali būti užteršti bakterijomis. Tai gali atsitikti dėl pesticidų naudojimo, nehigieniška veikla ūkiuose arba produktai plaunami užterštu vandeniu.
Venkite žalių austrių ir visų kitų neapdorotų kiautuotųjų vėžiagyvių, kurių dėka galite visiškai susigadinti savo atostogas.
Vėžiagyvių
Saugiausias būdas vartoti vėžiagyvius yra paruošti juos patiems ir įsitikinant, kad pirkote juos iš tikrai tinkamo prekiautojo.
Verdami vėžiagyviai sunaikina bakterijas, kurios sukelia įvairias ligas. Taigi, venkite neapdorotų ir žalių jūros gėrybių.
Šaltų gėrimų
Daugybė bakterijų slepiasi ledukuose, kuriuos dedame į gėrimus. Daugelis restoranų salotas plauna purvinu vandeniu ir naudoja tą patį vandenį ledukams pagaminti. Dažniausiai užterštas vanduo būna Afrikoje ir Naujojoje Gvinėjoje.
Nepasterizuotų pieno produktų
Kai kuriose šalyse gali būti sunku vartoti pieno produktus, kai negalite pasakyti, ar produktas yra pasterizuotas, ar ne. Pasterizavimas yra būtinas norint išvengti salmonelių, listerio ir kt.
Pasak maisto ir vaistų administracijos, nepasterizuoti pieno produktai 150 kartų dažniau sukelia su maistu susijusias ligas, nei jų pasterizuoti. Rizika būdinga ypač pienui ir minkštiems sūriams.
Egzotiška mėsa
Nevalgykite laukinių, miško gyvūnų mėsos, Pavyzdžiui, šikšnosparnių, beždžionių, gorilų, šimpanzių, krokodilų, dramblių ir graužikų iš Afrikos šalių mėsos. Šie gyvūnai galimai yra turėję sąlytį su kitais užkrėsto gyvūnais, o tai gali sukelti didelį pavojų sveikatai.
Tai gali gali sukelti pavojingas ligas, tokias kaip Ebola ar sunkus ūminis kvėpavimo sindromas.