Kas? Renginys „Solidarumo dovana“. Bernardinų socialinių paslaugų centro pristatymas visuomenei.
Kur? Vilniuje, Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje (Maironio g. 10)
Kada? 2009 gegužės 15 dieną, 13 00 val.
Kodėl tai įdomu ir svarbu?
Tai bus proga daugiau sužinoti apie gražų penkerių metų jubiliejų švenčiantį Bernardinų socialinių paslaugų centrą (BSPC). Sunkmečio, krizės situacijoje daug kalbama apie solidarumo svarbą. BSPC jau penkerius metus siekia padėti silpnesniems, tiems, kuriems ypač sunku. Per šį laiką sukaupta vertinga patirtis, išmoktos svarbios pamokos. Centro darbuotojai renginio metu pasidalins tuo, kas pavyko nuveikti, parodys filmą apie vykdomas veiklas, pasidžiaugs naujomis patalpomis, kurios, beje, renginio metu bus pašventintos brolių pranciškonų.
Renginys – tai puiki proga susitikti ne tik su BSPC darbuotojais, bet ir su Centro steigėjais – Vilniaus Mažesniaisiais broliais (pranciškonais). Bus galimybė užduoti klausimus, pabendrauti ir su Lietuvos pranciškonų ministru Astijumi Kungiu, kuris praktiškai iš karto po renginio išvyks į Italijoje vyksiančią pasaulio pranciškonų kapitulą; taip pat Bernardinų parapijos kunigu Algirdu Malakauskiu.
Renginio iniciatorė ir koordinatorė - BSPC direktorė Aida Jančiauskienė mob.: +370 687 59301, el.p. [email protected]
Centro puslapis internete – www.bernardinu-centras.lt
Plačiau apie BSPC veiklą
Pasak pranciškonų ministro kunigo Astijaus Kungio, noras padėti stokojantiems, silpnesniems buvo ryškus nuo pat Mažesniųjų brolių ordino atsikūrimo Lietuvoje. 1998 metais Lietuvos pranciškonai įsteigė viešąją įstaigą „OFM Mažesnieji broliai“, kurios svarbiausia misija turėjo būti socialinių paslaugų teikimas. Buvo vykdomos įvairios socialinės pagalbos akcijos, tačiau ilgainiui nuspręsta, jog reikia imtis nuoseklesnės veiklos. Taip išsirutuliojo Bernardinų socialinių paslaugų centro idėja.
2005 metais pradėti pirmieji BSPC projektai su priklausomybe turinčiais, su grįžusiais iš įkalinimo įstaigų žmonėmis. Tai buvo nedidelės apimties socialinės integracijos projektai, vykdyti, bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Na, o 2006 m. pradėti du didelės apimties pagalbos negalią turintiems irnuo priklausomybių kenčiantiems žmonėms projektai.
Pasak Cenro direktorės Aidos Jančiauskienės, šiuo metu BPSC dirba aštuoni žmonės. Prieš kurį laiką darbuotojų buvo net dvylika, tačiau, pabaigus didesniuosius projektus, veiklos apimtis kiek sumažėjo.
Šiuo metu Centre veikia 4 dienos centrai: vaikų dienos , neįgaliųjų, priklausomų asmenų, vyrų krizių. Vaikų dienos centre yra galimybė dirbti su keliolika vaikų. A. Jančiauskienė: „Dirbame kompleksiškai su visa šeima. Jei j šeima yra socialinės rizikos grupėje, tai stengiamės įtraukti visus joje augančius vaikus. Šiaip labiau orientuojamės į aštuonerių – dešimties metų vaikus, tačiau, kai tai tikslinga, įtraukiame ir vyresnius.“
Neįgaliųjų dienos centre stengiamasi padėti proto negalią turintiems asmenims. Pasak A. Jančiauskienės, šiuo metu į šio centro veiklą įtraukti penki neįgalieji. Jie ateina iš ryto ir visą dieną specialistai juos prižiūri, veda specialius užsiėmimus. Labai svarbu, jog centre dirba profesionalus psichologas.
Priklausomų dienos centro dalyviai šiuo metu, kai nėra vykdomi didesni projektai, renkasi po darbo, nes daugelis žmonių integruoti į darbo rinką ir susirado darbą. Tačiau jiems reikalingas nuolatinis palaikymas, nes laikas nuo laiko jiems būna krizės, iškyla problemų, todėl svarbu ritmingai susitikti su socialiniu darbuotoju, aptarti problemas.
Vyrų krizių centre pagalbos ieško smurtauti linkę vyrai. Jie dalyvauja terapiniuose užsiėmimuose. Jie taip pat mielai lankosi BSPC organizuojamose žymių psichologų, kitų specialistų paslaugose. Vyrų krizių centras veikia antrus metus ir, pasak A. Jančiauskienės, tikrai galima pasidžiaugti, jog pavyko pasiekti gerų rezultatų.
Apie BSPC finansus. Centro patalpas pagal panaudos sutartį suteikė Vilniaus pranciškonai. Projektų vykdymui lėšų BSPC gauna iš SADM ir Vilniaus savivaldybės. Tiesa, sunkmečiu finansavimas gerokai sumažintas, todėl bandoma rinkti aukas. Bernardinų parapijoje organizuojami labdaringos arbatėlės po Šv. Mišių, kurių metu renkamos aukos Centro veiklai. Pasak A. Jančiauskienės, pasitikėjimo ir jėgų suteikia žinojimas, kad Centro veikla tikrai reikalinga. Dažnai tenka girdėti padrąsinimus ir padėkas. Kita vertus, pasak direktorės, sunkmečiu išlaikyti Centrą labai sudėtinga. Todėl siekiama kuo plačiau pristatyti Centro veiklą visuomenei, viliantis, jog atsiras žmonių, suprantančių, kad tik solidarumas, pagalba tiems, kuriems dar sunkiau nei mums, yra raktas įveikti sunkmečio sunkumus.