Emocingai švietimo reformą ir ją vykdančią ministeriją pliekė ketvirtadienį į piketą susirinkę Žemaitijos mokytojai. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotojas ir Žemaitijos regiono pirmininkas E. Jesinas juos tikino, kad profsąjungos siūlymams bei reikalavimams Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) tapo visiškai kurčia.
Ministras A. Monkevičius, girdi, apsiriboja tik formaliais atsakymais arba straipsniais spaudoje, teigdamas, neva profesinė sąjunga klaidina visuomenę, stabdo švietimo reformos vyksmą, nesiekia pažangos. LŠDPS pirmininkas A. Bružas pareiškė, kad tokia ŠMM pozicija yra neveiklumo, nenoro išklausyti pedagoginės visuomenės nuomonę, taip pat kompetencijos stokos įrodymas.
Kritikos bei hiperbolizuotų vertinimų netrūko ir kitų profsąjungos narių kalbose. Bene vaizdingiausiai jų turinį atspindėjo švietimo sistemos pertvarkos palyginimas su nevaldomu ir stabdžių neturinčiu traukiniu, nepaliaujamai dundančiu link bedugnės. Kalbose ir plakatuose buvo ir mažiau poetiškų darinių: "išdūrė", "dėjo skersą", "gerbiami runkeliai".
Apie porą šimtų piketo dalyvių reikalavo nereformuoti vidurinių mokyklų, nedaryti spaudimo savivaldybėms dėl mokyklų tinklo pertvarkos, neįvesti mokytojo etatinio darbo apmokėjimo, visuotinai vertinti moksleivių elgesį, skirti pakankamai lėšų pedagogų, praradusių darbą dėl tinklo pertvarkos, perkvalifikavimui.
Nė vienas ministerijos vadovas nesureagavo į audringus piketuotojų raginimus pasirodyti.
"Dialogas"