Kaip antradienį pranešė Prezidentūra, sveikindamas mokslininkus šalies vadovas pažymėjo, kad kiekviena mokslų daktaro disertacija yra ne tik akademinio meistriškumo ženklas, bet ir vilties šaltinis, kad mūsų visuomenei tenkantys iššūkiai taps galimybėmis.
„Neabejoju – raktu į Lietuvos sėkmę taps būtent mokslas ir inovacijos. Ateityje turėsime konkuruoti tarptautiniu lygiu, pasitelkę naujausius mokslo pasiekimus“, – pranešime cituojamas prezidentas.
G. Nausėda pabrėžė, kad mokslo kūrėjų balsas turi būti aiškiai girdimas, idėjos įgyvendinamos, o atradimai – panaudojami Lietuvos ir viso pasaulio naudai.
Aštuonioliktą kartą vykstančiam geriausios disertacijos konkursui šiais metais buvo pateikta 100 disertacijų – 38 darbai gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio, 62 – humanitarinių, socialinių ir menų mokslų srityse.
Darbus vertino 271 ekspertas, jie laureatais pripažino 11 geriausių disertacijų, apgintų Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, autorius.
Geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų disertacija šiemet paskelbtas Dovilės Barauskaitės mokslo darbas, kurio tema – „Kompensacinis vartojimas: kada ir kaip savasčiai keliama grėsmė veikia vartotojų elgesį“.
Geriausios šiemet paskelbtos gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų disertacijos autorė – Deimantė Vaitukaitytė-Krisiūnė, kurios darbo tema – „Enamino fragmentą turinčių skyles transportuojančių medžiagų molekulinė inžinerija ir jų pritaikymas perovskitiniams saulės elementams“.
Visiems vienuolikai laureatų įteikti prezidento sveikinimo raštai, nominacijų nugalėtojoms prezidentas padovanojo po jo iniciatyva perleisto pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) rinkinį.
Geriausių disertacijų konkursą organizuoja Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, renginį globoja prezidentas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!