Vasario 10-ąją buvo užfiksuotas karinės technikos skaičiaus Oktiabrskoje oro uoste (okupuota Krymo teritorija) augimas – ten buvo atvežta daugiau nei 550 palapinių ir „šimtai karinės technikos vienetų“.
Taip pat kariuomenės daliniai ir technika buvo suvežti į šalia Novoozernoje esančią karinę bazę, ten užfiksuotas ženklus skaičius palapinių ir artilerijos pabūklų. Netoli Slavnoje kaimo Kryme taip pat pastebėtos naujos karinės pajėgos.
Kurso srities poligone, nutolusiame per 110 kilometrų nuo sienos su Ukraina, taip pat stebima papildomų pajėgų koncentracija.
Sprendžiant iš palydovo nuotraukų, nauji daliniai atvyko ir į Baltarusijos Ziabrovkos oro uostą. „The New York Times“ rašoma, kad iki sausio pabaigos aktyvumas šiame rajone buvo nežymus, tačiau nuo vasario 10-osios oro uoste jau buvo dislokuoti sraigtasparniai, transporto priemonė, išstatytos lauko ligoninės.
Būtent vasario 10-ąją Rusija ir Baltarusija paskelbė apie savo bendrų karinių pratybų „Sąjunginis ryžtas 2022“ pradžią.
Rusijos įsiveržimo į Ukrainą grėsmė
Rusija telkia savo milžiniškas karines pajėgas netoli Ukrainos nuo pat 2021-ųjų spalio. Pasak Ukrainos gynybos ministro Aleksejaus Reznikovo, vasario 7-osios duomenimis, palei sieną su Ukraina, okupuotose Ukrainos teritorijose ir Baltarusijoje buvo dislokuota apie 140 tūkst. karių, rašoma „Novoje vremia“.
JAV valstybės departamento atstovų teigimu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali priimti sprendimą pulti Ukrainą jau artimiausiomis dienomis – iki šių metų vasario mėnesio vidurio. JAV žiniasklaidos šaltinių duomenimis, Rusija jau užbaigė „paskutinius pasirengimus puolimui“. Tuo pat metu Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas pareiškė, kad šalies valdžia nemato tiesioginės Rusijos įsiveržimo grėsmės. Jo teigimu, plataus masto puolimas šiuo metu yra fiziškai neįmanomas ir pagrindo panikai nėra.
Įtempta situacija Ukrainos pasienyje su Rusija kelia nerimą JAV ir Europos politikams. Pasak amerikiečių prezidento Joe Bideno, Baltieji rūmai yra numatę griežtų sankcijų Rusijai paketą, jeigu ši imtųsi agresijos prieš Ukrainą.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas akcentuoja, kad Rusija „nesuinteresuota kare su Ukraina“, tačiau „neleis paminti savo saugumo interesų“. Kremlius neigia besiruošiantis puolimui ir reikalauja iš NATO bei JAV Ukrainos, be viso kito, nestojimo į karinį aljansą garantijų.