Kol dar neprasidėjo sėja ir kiti didieji darbai, pasitarti į savivaldybės salę žemdirbius sukvietė Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė. Čia žemdirbių laukė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, jo pavaduotojai Petras Mikelionis bei Antanas Makarevičius, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika, kiti atsakingi savivaldybės darbuotojai.
Mero teigimu, naujoji žemės mokesčių tarifų skaičiavimo metodika kelia daug klausimų. Kai kuriose vietovėse (Kulautuvoje, Ežerėlyje) mokesčiai už žemę turėtų ūgtelėti, kitose (Vilkijoje, Taurakiemyje) smarkiai sumažėti. Pažymėtina, jog Kauno rajone statoma vis daugiau gyvenamųjų namų, čia kuriasi jaunos šeimos, todėl V. Makūnas pakvietė ūkininkus teikti siūlymus dėl Kauno rajono bendrojo plano pataisų.
Bendrovės BALTIC CATTLE vadovas Nikolajus Dubnikovas guodėsi, kad melioracijai skiriama vis mažiau lėšų. Jis siūlė savivaldybei melioracijos darbams suburti bedarbių brigadą, kurią galėtų finansuoti ūkininkai.
Žemdirbiai taip pat nerimavo dėl ketinimų pardavinėti žemę užsieniečiams, skundėsi blogais keliais, kuriuos niokoja miškovežiai. V. Makūnas pasiūlė sudaryti labiausiai gadinamų kelių sąrašą, po to susitikti su urėdais ir su jais drauge aptarti šią problemą bei numatyti jos sprendimo geresnius kelius.
Kauno rajono meras ūkininkus informavo, kad dėl regioninio kelio Ličiūnai-Vilkija sutvarkymo jis kreipėsi į susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių, kuris žadėjo šią problemą išspręsti jau šiemet.
„Vyriausybė privalo atsigręžti į kaimą ir imtis vietinės reikšmės kelių. Jei 2014 metais keliams tvarkyti pavyktų gauti apie 40 mln. litų, reikalai pastebimai pajudėtų", - kalbėjo meras.
ELTA primena, jog daugiau kaip tris tūkstančius ūkininkų turintis Kauno rajonas - kaimiškas kraštas, nuo seno garsėjantis žemdirbystės tradicijomis. Akademijoje įsikūręs A.Stulginskio universitetas, Babtuose veikia Sodininkystės ir daržininkystės institutas, Girionyse - Miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija. Pakaunėje žemės ūkio technika prekiauja tokios stambios bendrovės, kaip „Dojus", „Lytagra", o Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje jau šiemet planuoja kurtis pieno perdirbimo įmonė „Pienas LT".
Rajono meras V. Makūnas pasidžiaugė, kad rajono ūkininkai neišbarstė turėtos žemės - ūkiai čia yra stambiausi Lietuvoje ir nuolat stiprėja: jei šalyje vidutinis ūkis siekia 17,42 ha, tai Kauno rajone - 19,15 ha. Iš viso rajone yra įregistruoti 3 368 ūkiai.