• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai JAV, Šiaurės Vakarų universiteto (Northwestern University) psichologų atliktu eksperimentu buvo išsiaiškinta, kad  moteris užuot sėdėjusi ir laukusi atjojant savo princo ant balto žirgo,  turėtų pati intensyviai ieškoti vyrų ir skirti vienam ne daugiau keturių minučių, rašoma „Journal of Experimental Social Psychology“.

REKLAMA
REKLAMA

Pakanka keturių minučių kontakto su priešingos lyties atstovu

Minėto universiteto psichologai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 350 studentų. Pradžioje moterys sėdėjo, o vyrai vaikštinėjo pakaitomis šmėžuodami jų akyse. Paskui jie pasikeitė vietomis. Paaiškėjo, kad po keturių minučių kontakto su priešingos lyties atstovais, kai kurie eksperimento dalyviai pajuto romantišką pakylėjimą ir ėmė užtikrintai elgtis. Paskui studentai specialiame teste parašė, ar jie norėtų dar kartą susitikti su kuriuo nors  matytu partneriu ar partnere.

REKLAMA

Stipriau sudomina šmėžuojantys akyse

Kai vyrai pakaitomis rinkosi sau tinkamą partnerę, gauti rezultatai patvirtino seną tiesą, kad vyrai  yra ne itin išrankūs. Tačiau, kai ši galimybė buvo suteikta moterims, rezultatas buvo analogiškas.  „Pats faktas, kad prie jūsų artinasi potencialus partneris, sustiprina susidomėjimą juo“, − sakė Veinbergo meno ir mokslo koledžo (Weinberg College of Arts and Sciences) psichologijos profesorė Elli Finkel.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, nepriklausomai nuo lyties, tie, kas vaikštinėjo ir šmėžavo sėdinčių akyse, jautė jiems (potencialiems partneriams) stipresnį susidomėjimą lyginant su tais, kurie sėdėjo ir laukė. Be to, tie, kurie vaikštinėdami sugebėjo pademonstruoti esantys aktyvūs, dar labiau atkreipė dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eksperimentas turėtų padėti išspręsti vienatvės problemas

„Turint omenyje, kad toks elgesys tradiciškai būdingas vyrams, šie duomenys intriguoja, − teigė Elli Finkel. − Suprantama, šis atradimas tarsi prieštarauja žinomam evoliuciniam partnerio pasirinkimo mechanizmui, nes moterims suteikiama galimybė pačioms rinktis partnerius. Tokio pobūdžio tyrimai rodo, kad  žmogaus fizinė veikla ir psichologiniai procesai veikia net ir už mūsų samonės ribų. Tai reiškia, kad žmogus, artindamasis prie potencialaus meilės ar susižavėjimo objekto, tuo pačiu sustiprina ir savo seksualinį patrauklumą.“ 

Pasak mokslininkės, moterys turi pasitikėti tuo eksperimentu, todėl, kad jis padės ne vienai jų išspręsti vienatvės problemą, kurios šaknys glūdi  drovume ir pasyvume.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų