• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš šiuo metu Lietuvoje veikiančių 39 areštinių iki 2015-ųjų turėtų likti 27.

Tai numatoma Policijos departamente (PD) prie Vidaus reikalų ministerijos šiuo metu derinamoje Policijos areštinių veiklos optimizavimo 2009-2015 metų programoje, antradienį pranešė PD.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pranešimo, programa siekiama nustatyti optimalų teritorinių policijos įstaigų ir jų struktūrinių padalinių areštinių skaičių ir sukurti šalyje efektyviai veiksiantį policijos areštinių tinklą.

REKLAMA

Anto PD, areštinių skaičius mažinamas atsižvelgiant į tai, kad dalies jų būklė yra bloga, o joms renovuoti būtinos didelės finansinės investicijos, taip pat ir į tai, kad kai kurias areštines renovuoti neracionalu dėl mažo jose laikomų asmenų skaičiaus ar nedidelio atstumo iki greta esančios geresnėmis sąlygomis pasižyminčios policijos areštinės.

REKLAMA
REKLAMA

PD duomenimis, vien 2008-2010 metais nuspręsta uždaryti 11 policijos areštinių. Nuo 2008-ųjų sausio savo veiklą jau nutraukė Panevėžio, Jurbarko, Skuodo, Širvintų, Trakų, Akmenės ir Jonavos rajonų policijos areštinės, o nuo 2010 metų sausio 1 dienos žadama uždaryti Kaišiadorių, Pakruojo, Prienų ir Plungės policijos areštines.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot pranešimo, atrenkant uždaryti planuojamas areštines buvo atsižvelgiama į policijos įstaigos, kurioje yra policijos areštinė, statusą, areštinių techninę ir sanitarinę būklę, statutinių ir pagal darbo sutartį dirbančiųjų pareigybių skaičių, areštinėje esančių vietų skaičių, vidutiniškai per parą laikomų asmenų skaičių, atstumą iki artimiausios policijos areštinės ir kt.

REKLAMA

PD duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia 39 policijos areštinės. Tik 9 iš jų būklė yra gera, kitos neatitinka tarptautinių teisės aktų ir tarptautinių organizacijų teikiamų rekomendacijų ir Lietuvos teisės aktuose nustatytų reikalavimų dėl policijos areštinių įrengimo ir eksploatavimo.

REKLAMA

Daugelyje policijos areštinių neužtikrinamas tinkamas natūralus apšvietimas, yra pasenusios ventiliacinės sistemos, neužtikrinamas natūralus vėdinimas, dalis policijos areštinių neturi pasivaikščiojimui skirtų kiemų, sanitarinių mazgų, dušų ir t.t.

Didžioji dalis policijos areštinių yra statytos sovietiniais laikais ir šiuo metu asmenų laikymo bei policijos pareigūnų ir kitų darbuotojų darbo sąlygos yra kenksmingos sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad daugelyje šalies policijos areštinių asmenų laikymo sąlygos yra nepriimtinos, konstatuota 2000, 2004 ir 2008 metais Lietuvoje viešėjusių Europos komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą inspektorių ataskaitose.

Pasak pranešimo, Vyriausybė 2003 metų sausį patvirtino Areštinių renovavimo ir asmenų laikymo sąlygų gerinimo 2003-2007 m. programą, pagal kurią per 5 metus buvo numatyta suremontuoti, rekonstruoti ar renovuoti 31 policijos areštinę. Tačiau dėl nepakankamo šios programos finansavimo didžioji dalis areštinių renovavimo programoje numatytų nuostatų nebuvo įgyvendinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų