Ukrainos mokslų daktaras, psichoanalizės ir kodavimo būdu klaipėdiečius gydęs nuo priklausomybės alkoholiui ir nikotinui, neneigia, kad kodavimas nuo alkoholio nėra visiems tinkanti panacėja.
Kaip rašo dienraštis "Klaipėda", kas porą mėnesių į Klaipėdą iš Ukrainos atvykstantis mokslų daktaras Borisas Ivnevas uostamiestyje jau turi nuolatinių klientų ratą. Į savaitgalį vykusius užsiėmimus klaipėdiečiai registravosi iš anksto. Kiekvienas, panorėjęs užsikoduoti nuo alkoholio, iki seanso pradžios alkoholio negalėjo vartoti 10-14 dienų. Panorę atsikratyti įpročio rūkyti, be cigaretės turėjo iškęsti bent tris paras.
Klaipėdoje kodavimas nuo alkoholio kainuoja 200, nuo nikotino - 150 litų. Paprastai kodavimas nuo alkoholio galioja vienus arba trejus metus. Praėjus šiam terminui, jei žmogus vėl ima gerti, kodavimą reikia pakartoti.
Neretai piktnaudžiaujančius alkoholiu pas gydytoją atveda artimieji, o kai kurie darbdaviai, prieš pasirašydami darbo sutartį, reikalauja turėti pažymą, rodančią, kad darbuotojas yra užsikodavęs nuo alkoholio.
Kaip rašo dienraštis, bent 5 procentams užsikoduoti norinčių žmonių, B. Ivnevas jau po pirmo pokalbio pasako, kad jų negalės užkoduoti. Dar apie 5 procentai pacientų nepasiduoda hipnozės įtakai.
Po sėkmingo bendro seanso pacientui atliekamas kelių minučių trukmės individualus hipnozės seansas, per kurį, pasak B. Ivnevo, paveikiama jo pasąmonė. Paprastai to užtenka, kad žmogus alkoholio nevartotų bent metus. Jei ir po šio seanso potraukis alkoholiui išlieka, gydytojas hipnozę nemokamai pakartoja keletą kartų.
Anot B. Ivnevo, alkoholio vartojimo padariniai po kodavimo praktiškai neprognozuojami - žmogus gali atsipirkti lengvu apsinuodijimu arba atsidurti reanimacijos palatoje.
Be to, kiekvienas pacientas prieš seansą turi pasirašyti raštą, kad, jei po hipnozės seanso jis vartos alkoholį ir tai paveiks sveikatą, pretenzijų gydytojams jis neturės.
BNS