„Kryptis yra teisinga. (...) Kokiomis priemonėmis tai virs, dar, turbūt, sunku pasakyti. Matyt, reikės konkrečiai apie tai kalbėti“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime teigė ministras.
„Niekas tikrai jų nesurinkinės ir neveš į Ukrainą – taip nebus. Bet (galima tuos asmenis – ELTA) apriboti nuo socialinių išmokų, darbo leidimų, dokumentų – tai yra opcijos, ką girdžiu ir iš Lenkijos pusės. Tai luktelkime, kokį jie pasiūlys variantą, galbūt jis bus tinkamas ir Lietuvai“, – pridūrė L. Kasčiūnas.
„Tokių žmonių daug Lietuvoje nėra“
Tikslų skaičių Lietuvoje esančių šaukiamojo amžiaus ukrainiečių kol kas sunku nusakyti, pripažįsta ministras.
„Tokių žmonių daug Lietuvoje nėra“, – sakė L. Kasčiūnas.
Šią savaitę Ukraina nustojo išduoti naujus pasus užsienyje gyvenantiems šaukiamojo amžiaus vyrams, remdamasi trečiadienį paskelbtais teisės aktais. Kol kas neaišku, kokiu mastu ir kokį laikotarpį ši priemonė bus taikoma.
Apie tai paskelbta kitą dieną, po to, kai konsulinės paslaugos užsienyje gyvenantiems vyrams nuo 18 iki 60 metų buvo sustabdytos, kol bus pradėtas įgyvendinti naujas mobilizacijos įstatymas. Konsulinės procedūros šalyje „lieka nepakitusios“, trečiadienį patikslino Ukrainos užsienio reikalų ministerija.
ELTA primena, kad Ukrainos vyrams uždrausta išvykti iš šalies nuo pat invazijos pradžios, yra tik kelios išimtys, leidžiančios vyrams legaliai kirsti sieną. Kai kurie pabėgo nelegaliai, kiti, gyvenę užsienyje iki 2022 m., karui prasidėjus negrįžo.
Tačiau Kyjivo pajėgos mūšio lauke susiduria su sunkumais, įskaitant karių trūkumą. Daug kareivių nuo 2022 m. vasario mėnesio kovoja su mažomis pertraukomis arba be jų. Ilgai delsusi ir kritikuojama, vyriausybė buvo priversta imtis naujų priemonių, kad pašauktų į kariuomenė daugiau karių ir kovotų su šaukimo vengimu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!