• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stojimą į užsienio aukštąsias mokyklas moksleiviams ir studentams organizuojančios tarptautinės organizacijos „Kastu International“ duomenimis, kasmet trečdalis Lietuvos vyresnių klasių moksleivių svarsto apie galimybę studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose, o išvyksta – maždaug 6-7 procentai. Dažniausiai domimasi verslo, vadybos ar finansų studijomis – šias pakraipas renkasi 27,5 proc. paraiškas studijuoti svetur pateikiančių moksleivių. Rinkodaros studijomis domisi beveik 19 proc., inžinerija – 14,3 proc., architektūros ir statybų specialybėmis – apie 8 proc. būsimų studentų, norinčių išsilavinimą įgyti užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA

 

Populiariausia šalimi tarp studijuoti į užsienį išvykstančių lietuvių yra Didžioji Britanija. Remiantis naujausia statistika, per pastaruosius dvejus metus į pasirinktas aukštąsias mokyklas šioje šalyje įstojo beveik 3 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos. 2011 m. jų skaičius siekė 1775, o 2012 m. buvo priimta 1160 būsimų studentų. „Kastu International“ duomenimis vis populiaresnės tampa ir Nyderlandų bei Danijos aukštosios mokyklos.

REKLAMA

 

„Pastebime, kad 2012 m. paraiškų studijuoti Didžiosios Britanijos aukštosiose mokyklose sumažėjo maždaug trečdaliu. Tai iš dalies lemia išaugusi studijų kaina bei stiprėjanti konkurencija tarp Europos universitetų, sudarančių palankias galimybes studijuoti užsieniečiams. Dėl aukštos studijų kokybės, patrauklios kainos bei vyriausybės teikiamos paramos dirbantiems studentams, šiemet vis daugiau moksleivių domisi studijomis Nyderlanduose“, – sako „Kastu International“ vadovas Artur Jefimov.

REKLAMA
REKLAMA

 

Pasak jo, domėjimasis studijomis užsienio universitetuose pradėjo ypatingai augti nuo 2004 metų, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos nare ir tam atsivėrė gerokai platesnės galimybės. Dabar stojančiųjų į užsienio universitetus skaičius stabilizavosi ir jau kelerius metus išlieka labai panašus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

„Daug informacijos galima rasti internete, vis tik pastebime, kad studijas planuojantiems moksleiviams kyla nemažai klausimų apie užsienio šalių aukštąsias mokyklas bei stojimo tvarką. Pasitaiko nemažai svarbių smulkmenų, į kurias jaunimas ne visuomet atkreipia dėmesį planuodami studijuoti svetur. Mūsų tikslas yra suteikti visą reikiamą informaciją ir padėti įstoti į pasirinktą aukštąją mokyklą“, – sako A. Jefimov.

REKLAMA

 

Kasmet ši organizacija rengia susitikimus šalies mokyklose, kurių metu supažindina vyresnių klasių moksleivius su studijų užsienyje galimybėmis. Per 2011-2012 m. mokslo metus „Kastu International“ aplankė 225 mokyklas, kuriose konsultavo 7,7 tūkst. moksleivių ir surengė asmenines konsultacijas dar 2,3 tūkst. žmonių.

REKLAMA

 

Studijomis užsienyje aktyviai domisi ne tik didžiųjų miestų, bet ir mažesnių Lietuvos miestų bei miestelių moksleiviai. „Konsultacijas teikiame moksleiviams iš visos Lietuvos, o gyvenantiems ne Vilniuje, rengiame konsultacijas ir organizuojame stojimus internetu. Įdomu ir tai, kad mokymosi svetur galimybes labiau išnaudoja vaikinai – mūsų duomenimis šiemet mokslus užsienyje pradėjo beveik du kartus daugiau vaikinų negu merginų”, – pastebi A. Jefimov.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų