Po vieno jauno bankininko iš Vokietijos mirties buvo daug kalbama apie nežmonišką krūvį, tenkantį jauniems investicinių bankų darbuotojams, rašo businessinsider.com. Tačiau bankininkams tenka patirti ne tik didelį krūvį, bet ir aibę kitų išbandymų – konkurencija finansų institucijose milžiniška.
„Būti paaukštintam darosi vis sunkiau, – pasakojo 28 metų jaunesnysis bankininkas. – Iš mūsų gali išspausti paskutinius syvus, nes vadovai žino, kad eilėje stovi šimtai norinčių užimti šią vietą.“
Tačiau businessinsider.com pastebi, kad skirtingai nuo daugumos bendraamžių, jauni bankininkai uždirba nemažus pinigus. Vienintelis minusas tas, kad bent iki trisdešimties teks gyventi supamam išskirtinai savo kolegų.
„Pinigų niekad netrūksta, nebent išleidi milžiniškas sumas“, – businessinsider.com pasakojo Londono Sityje dirbantis bankininkas, nepanoręs atskleisti savo tapatybės.
„Tiesą pasakius, neteko susidurti su nė vienu kolega, kuris skųstųsi pinigų stygiumi – atlyginimai čia nesumažėjo“, – pridūrė pašnekovas.
Afzalas, neseniai karjerą banke pradėjęs jaunuolis teigė, kad darbas banke primena studijų metus tik su kur kas daugiau pinigų. „Beveik visi gyvename grupėmis, nuomotuose būstuose, kurių vertė siekia apie 500 tūkst. svarų sterlingų (2 mln. litų), – pasakoja Azfalas. – Butai turi visus baldus ir kas geriausia, kad galime sau leisti samdyti valytojas.“
Dalintis gyvenamąja vieta yra normalu, mat dauguma banko darbuotojų kilę ne iš Londono arba net ne iš Jungtinės Karalystės. „Susipažįsti su žmonėmis dar apmokymų metu ir su jais pradedi gyventi“, – pasakoja Afzalas.
Businessinsider.com teigimu, net praėjus pusei dešimtmečio nuo darbo banke pradžios, dauguma jaunųjų analitikų, bankininkų ir prekiautojų gyvena kartu. Teigiama, kad pagrindinė to priežastis – didelės nekilnojamojo turto kainos Jungtinės Karalystės ir netikrumas dėl ateities.
„Mano pastarasis kambariokas per metus uždirbdavo 750 tūkst. svarų sterlingų (3 mln. litų). Jis sakydavo, kad nenori pirkti nuosavo būsto, nes ketina viską mesti ir išvažiuoti į Pietų Ameriką“, – businessinsider.com pasakojo Paulas, dirbantis Londono Sityje.
Teigiama, kad jaunieji bankininkai santūriai leidžia ir savo savaitgalius. „Po klubus nebesitrankome – jau nesame studentai, kuriems reikia prisiliuobti, kad atsipalaiduotum“, – businessinsider.com pasakojo Paulas.