Jungtinėse Amerikos Valstijose įteikti aukščiausi literatūros, meno ir žurnalistikos apdovanojimai - Pulitzerio premijos.
Pagrindinės nominacijos "Už tarnavimą visuomenei" laureatu tapo laikraštis "Boston Gobe", apdovanotas aukso medaliu už seriją straipsnių apie kunigų seksualinį skandalą, praneša JAV žiniasklaida.
Po tris premijas skirta laikraščių "Washington Post" ir "Los Angeles Times" žurnalistams. Pirmasis laikraštis laimėjo nominacijose "Tarptautinė žurnalistika", "Komentarai" ir "Kritika", antrasis - apdovanotas už geriausią straipsnį nacionaline tema, taip pat geriausią numerio straipsnį ir nuotrauką.
Laikraščio "Wall Street Journal" redakcija pelnė premiją už straipsnius apie JAV korporacijų skandalus, susijusius su kompanijų "Enron" ir "WorldCom" bankrotus. Nominacijoje "Žurnalistinis tyrimas" laimėjo laikraštis "New York Times", spausdinęs seriją straipsnių apie Niujorko valstijos klinikų psichikos ligonius. Antrą premiją savo istorijoje pelnė Masačūsetso laikraštis "The Eagle-Tribune" už "karštą" reportažą apie keturių berniukų, įlūžusių po ledu ir nuskendusių Merimako upėje, tragediją.
Pulitzerio premija įteikta ir septynių nominacijų "Literatūra ir muzika" laureatams. Geriausiu biografiniu kūriniu pripažinta Roberto Caro knyga "Senato šeimininkas" ("Master of the Senate") iš serijos apie JAV prezidentą Lindoną Johnsoną.
Kubiečių kilmės rašytojas Nilo Cruzas apdovanotas "Dramos" kategorijoje už knygą "Ana tropikuose" ("Anna in the Tropics").
Buvęs laikraščio "Washington Post" reporteris Rickas Atkinsonas pelnė premiją už istorinį kūrinį "Armija priešaušryje: Šiaurės Afrikos kampanija 1942-43 m." ("An Army at Dawn: The North African Campaign 1942-43").
Geriausiu muzikos kūriniu išrinktas vieno garsiausių JAV kompozitorių Johno Adamso kūrinys "Apie sielų persikėlimą" ("On the Transmigration of Souls"), skirtas visų rugsėjo 11-osios aukų atminimui.
Pulitzerio premijas skiria Kolumbijos universitetas Pulitzerio komiteto sprendimu. Vienos premijos dydis - 7,5 tūkst. JAV dolerių.
ELTA