J. Valančiūnas išgelbėjo „Lietuvos ryto“ ekipą

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pradėjo draugiškų rungtynių maratoną. Vilniečiai šiandien uždarame mače po pratęsimo 91:84 (24:12, 19:21, 15:21, 17:21, 16:9 ) palaužė Krivoj Rogo „Krivbasbasket“ (Ukraina) ekipą.

Susitikimą aikštės šeimininkai pradėjo tokios startinės sudėties: Jerry Johnsonas, Igoris Miloševičius, Arvydas Šikšnius, Kenanas Bajramovičius ir Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus, po K.Bajramovičiaus perdavimo, iš po krepšio pelno J.Valančiūnas  L 2:0. Netrukus vilniečiai rezultatyviai užbaigia dar keletą atakų, J.Johnsonas puikiai perduoda kamuolį „Lietuvos ryto“ aukštaūgiui iš Bosnijos ir šis dėjimu padidina persvarą iki šešių taškų (8:2). Draženo Anzulovičiaus auklėtiniai nemažina mačo temp (14:6) ir svečiai prašo minutės pertraukėlės.

Kėlinio viduryje aikštėje pasirodo ir kiti vilniečių ekipos naujokai Žydrūnas Kelys, Cemalis Nalga bei senbuvis Milko Bjelica (24:12).

Antroje ketvirčio pradžioje ukrainiečiai pasinaudojo „Lietuvos ryto“ stabtelėjimu puolime ir aptirpdė skirtumą iki trijų taškų (30:27). Tačiau aikštėje pasirodęs įžaidėjas J.Johnsonas sumaniai vadovauja žaidimui, vilniečiai dažnai spaudžia varžovus po visą aikštę ir Lietuvos sostinės komanda padidina atotrūkį (43:33).

Trečiasis kėlinys prasideda rezultatyviu „Lietuvos ryto“ žaidimu puolime, tačiau nepavyksta sustabdyti „Krivbasbasket“ komandos. Po taiklaus C.Nalgos baudos metimo – 54:47 (25 min.). K.Bajramovičius sumaniai apgauna varžovą ir pelno dvitaškį, tačiau varžovai atsilygina tuo pačiu – 58:54.

Paskutinio ketvirčio pabaiga susiklosto dramatiškai – svečiai galingai žaidžia po krepšiu ir persveria rezultatą (68:69), tačiau iniciatyvos imasi S.Babrauskas. Gynėjas pelno tritaškį, perima kamuolį ir realizuoja baudos metimus (73:69, 39 min.). Tačiau ukrainiečiai nenuleidžia rankų – likus žaisti nepilnai sekundei meta tritaškį ir išprovokuoja tris baudos metimus.

„Krivbasbasket“ legionierius pataiko pirmas dvi, mesdamas paskutinę specialiai stipriai sviedžia kamuolį į lanką, todėl teisėjai kamuolį atiduoda vilniečiams. Tačiau aikštės šeimininkai suklysta išsimesdami kamuolį, o ukrainietis per likusias 0,4 sekundės sugeba pelnyti dvitaškį – 75:75. Žaidžiamas pratęsimas.

Papildomo laiko metu „Lietuvos rytas“ tvirtai perima iniciatyvą (84:77, 43 min.,). Galutinis rezultatas – 91:84.

Rezultatyviausiai „Lietuvos ryto“ gretose žaidė Jonas Valančiūnas. Jaunasis vidurio puolėjas pelnė 19 taškų (4/4 dvitaškių, 11/15 baudos metimų), atkovojo 13 kamuolių, blokavo tris varžovų metimus ir iš viso surinko 38 naudingumo balus (25 min.).

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 19, M.Bjelica 17, K.Bajramovičius 13, I.Miloševičius ir J.Johnsonas (7 rezultatyvūs perd.) po 10, S.Babrauskas (4 rez. perd.) 9, C.Nalga 5, S.Buterlevičius 4, A.Šikšnius ir Ž.Kelys po 2. Mače nežaidė A.Jomantas ir P.Baločka.

„Krivbasbasket“: L.Hinantas 18, D.Gliebovas 11.

Vilniečiai pataikė net 81 procentą mestų dvitaškių (27/33), atliko 18 rezultatyvių perdavimų, perėmė 14 ir prarado 24 kamuolius.