Socialiniuose tinkluose Aplinkos apsaugos departamentas pasidalijo atmintine, kur išmesti senus vaistus ir ko negalima su jais daryti.
Pabrėžiama, kad buityje susidariusių medicininių atliekų, pavyzdžiui, nebereikalingų vaistų, adatų, švirkštų, tvarščių negalima mesti bet kur.
„Netinkamai tvarkant medicinines atliekas, gali būti užterštas:
- dirvožemis
- gruntiniai ir paviršiniai vandenys
Užteršti gruntiniai ir paviršiniai vandenys gali paveikti:
- vandens gyvūnus
- augalus
Kai kurie vaistiniai preparatai gali pakenkti nuotekų valymo įrenginių mikroorganizmams ir taip daryti poveikį aplinkai“, – rašoma feisbuke.
Ką daryti su nebereikalingais vaistais?
Tad kur išmesti senus vaistus? Pasibaigusio galiojimo arba nebereikalingi vaistai, kurie žymimi kaip „vaistiniai preparatai“, „receptiniai vaistai“ ar „nereceptiniai vaistai“ turi būti priduodami į vaistinę. Vaistus priima visos vaistinės nemokamai.
„Vaistus draudžiama išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Netinkamai tvarkomos medicininės atliekos gali užteršti dirvožemį, paviršinius vandenis, kelti pavojų gyvūnijai.
Vaistus draudžiama nuleisti į kanalizaciją. Nuotekų valymo įrenginiai nėra skirti išvalyti medžiagas, esančias vaistuose, iš nuotekų.
Į kanalizaciją išpilti vaistiniai preparatai patenka į paviršinius vandenis, kelia pavojų žuvims, kitiems vandens ir sausumos gyvūnams, ekosistemoms“, – primena aplinkosaugos specialistai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!