Tai jo pirmoji oficiali kelionė į Saudo Arabiją nuo kovą įvykusio reikšmingo suartėjimo, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Tarpininkaujant kinams sudarytu susitarimu ilgametės varžovės susitarė atkurti diplomatinius santykius ir vėl atidaryti savo ambasadas.
Šiitiškas Iranas ir musulmonų sunitų dominuojama Saudo Arabija 2016 metais nutraukė ryšius po to, kai Rijado diplomatinės atstovybės šiitiškoje respublikoje buvo užpultos per protestus dėl Rijado įvykdytos egzekucijos šiitų dvasininkui Nimrui al Nimrui.
H. Amiras-Abdollahianas „atvyko į Rijado oro uostą vienos dienos kelionei ir buvo pasitiktas Saudo Arabijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo“, pranešė oficialioji naujienų agentūra IRNA.
Anot valstybinio transliuotojo IRIB, vizito metu daugiausia dėmesio skiriama dvišaliams ryšiams, regioniniams ir tarptautiniams klausimams.
IRNA teigė, kad H. Amiras-Abdollahianas karalystėje turi susitikti su Saudo Arabijos kolega ir kitais pareigūnais.
Ministrą lydi naujasis Irano ambasadorius Saudo Arabijoje, priduriama pranešime.
Gegužę valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Teheranas paskyrė buvusį ambasadorių Kuveite Alirezą Enayatį (Alirezą Enajatį) pasiuntiniu Saudo Arabijoje.
Santykių taisymas
Birželį princas Faisalas bin Farhanas tapo pirmuoju Saudo Arabijos užsienio reikalų ministru, atvykusiu į Iraną nuo 2006 metų.
Anksčiau tą patį mėnesį Iranas vėl atidarė savo ambasadą Rijade, surengė vėliavos pakėlimo ceremoniją.
Trečiadienį Irano valstybinė žiniasklaida pranešė, kad abiejų šalių kariniai pareigūnai susitiko Maskvoje saugumo konferencijos kuluaruose.
Šią savaitę H. Amiras-Abdollahianas sakė, kad naujasis ambasadorius Rijade lydi jį ketvirtadienio vizito metu, oficialiai pradėdamas savo misiją.
Rugpjūčio 9 dieną Iranas pranešė, kad Saudo Arabijos ambasada Teherane pradėjo veikti, tačiau Rijadas to dar nepatvirtino.
Iranas ir Saudo Arabija jau daugelį metų Vidurio Rytuose vykstančiuose konfliktuose remia priešingas puses.
Pastaraisiais mėnesiais Iranas nesutaria su Saudo Arabija ir Kuveitu dėl ginčijamo dujų telkinio.
Saudo Arabija ir Kuveitas pretenduoja į vadinamąją išimtinę nuosavybę į telkinį, kuris Irane vadinamas „Arash“, o Kuveite ir Saudo Arabijoje – „Dorra“. Savo ruožtu Teheranas įspėjo, kad, nepavykus deryboms, sieks įgyvendinti savo teisę į šią zoną.
Pastaraisiais mėnesiais Iranas suintensyvino diplomatinę veiklą ir siekė užmegzti glaudesnius ryšius su kitomis arabų šalimis, kad sumažintų savo izoliaciją ir pagerintų savo ekonomiką.
Po kovą pasiekto susitarimo Saudo Arabija atnaujino ryšius su Irano sąjungininke Sirija ir ėmė aktyviau siekti taikos Jemene, kur jau daug metų vadovauja karinei koalicijai, kovojančiai su Irano remiamomis husių pajėgomis.
Nuo 2018 metų, kai Vašingtonas pasitraukė iš svarbaus branduolinio susitarimo, šiitiškai respublikai taikomos griežtos JAV sankcijos.