Australijos eilinio konkurso į šešias „geriausias laisvas darbo vietas pasaulyje“, kurio rengėjai ką tik baigė priiminėti paraiškas, dalyviais tapo per 40 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio. Iki 18 finalininkų paskelbimo liko dvi savaitės. Pagal konkurso sąlygas šeši nugalėtojai gyvens pusę metų Australijoje, užsiiminėdami fotografija, keliaudami arba linksmindami turistus, praneša „Reuters“.
Sutinkamai su konkurso organizatorių užduotimi dalyviai turi jiems atsiųsti 30 sekundžių trukmės vaizdo medžiagą, kurioje papasakoja apie save ir kodėl „geriausias darbas pasaulyje“ turi atitekti būtent jiems. Iš viso „auksinių“ laisvų darbo vietų yra šešios: „pagrindinis linksmintojas“, „nuotykių ieškotojas“ dykvietėse, „gyvenimo fotografas“, „degustatorius“, „laukinės gamtos sergėtojas “ ir „parko prižiūrėtojas“. Žiuri turės peržiūrėti visus vaizdo įrašus ir atrinkti 18 finalo dalyvių.
Šalies „pagrindinis linksmintojas“ turės VIP leidimą patekti į išskirtinius vakarėlius ir festivalius, vykstančius Sidnėjuje, o „nuotykių ieškotojas“, keliaudamas dykvietėmis, sužinos, kas tai yra Australijos šiaurinės teritorijos.
Tas, kuriam atiteks „svajonių darbas“, gaus 100 tūkstančių Australijos dolerių, kas prilygsta maždaug 105 tūkstančiams amerikietiškų. Darbo laikotarpis – šeši mėnesiai. Iki registracijos pabaigos susidomėjimą parodė apie 330 tūkstančių žmonių iš beveik 200 pasaulio šalių, bet vaizdo medžiagas atsiuntė virš 40 tūkstančių.
Tarp gautų paraiškų buvo vaizdo įrašas, kuriame vyras daužo pagalve Niujorko gyventojus, ir įrašas, kuriame vaikinas šoka metro, vilkėdamas vienais apatiniais marškiniais. Oficialioje konkurso svetainėje pasakyta, kad balandžio 24 dieną bus sudarytas dalyvių pačių įdomiausių vaizdo įrašų sąrašas.
Priminsime, kad pirmas panašus konkursas – į „Patį geriausią darbą pasaulyje“ – vyko 2009 metais. Tada Australija ieškojo žmogaus Hamiltono salos prižiūrėtojo pareigoms. Ši sala yra Didžiojo Barjerinio rifo rajone. Konkursą laimėjo anglas Benas Southallas. Į jo pareigas įėjo pasivaikščiojimas po salą, nardymas, tinklaraščio vedimas internete. Kaip buvo paskaičiuota, Kvinslendo valstija tada buvo tiek karų paminėta žiniasklaidoje, kad analogiška reklaminė kampanija jai būtų atsiėjusi 100 milijonų dolerių. Dabar B. Southallas gyvena Australijoje, kur jis susirado žmoną ir tęsia darbą šalies turizmo srityje.
Įdomu tai, kad praėjus trejiems metams britas prisipažino žurnalistams, jog gyvenimas saloje visiškai nebuvo „karališkas“. Kaip praneša „BBC News“, jis papasakojo, kad jam tas darbas greitai pabodo ir buvo, anot jo, iš tikrųjų „labiausiai įtemptas darbas pasaulyje“. Jis daug filmavosi įvairiausiuose „šou“, o tai vargino. Jis taip pat vos nenumirė nuo medūzos įkandimo.